VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O místo v představenstvu je boj

Českolipsko - Po České Lípě představil i Nový Bor svého kandidáta, který by měl v představenstvu SVS nahradit Hanu Moudrou.

14.5.2017 4
SDÍLEJ:

Starosta města Nový Bor Jaromír Dvořák.Foto: Deník/Vít Černý

O místo v představenstvu Severočeské vodárenské společnosti (SVS), který v červnu uvolní bývalá českolipská starostka Hana Moudrá, má zájem i Nový Bor. Na post vedení města navrhlo starostu Jaromíra Dvořáka a ohradilo se proti kandidátovi České Lípy. Tím bude opoziční zastupitel Petr Skokan, který v minulosti již města a obce v SVS zastupoval více než 12 let.

Od navržených kandidátů se očekává, že se budou v dalších letech snažit směřovat investice SVS do regionu a zajistí tím lidem spolehlivé dodávky pitné vody. Akcie společnosti vlastní města a obce v Libereckém a Ústeckém kraji, kde společnost spravuje vodárenská zařízení.

Překvapivá volba

Prvního kandidáta nominovalo zastupitelstvo města Česká Lípa při svém posledním jednání na konci dubna. Překvapivě se jím stal opoziční zastupitel Petr Skokan. „Přestože je pan Skokan v opozici, nikdo mu nemůže odejmout jeho zkušenosti a zásluhy, které již dříve na postu člena představenstva měl. Jedním z dosažených úspěchů byla rekonstrukce českolipské čistírny odpadních vod, která se stala první v oblasti, splňující evropské parametry," odůvodnila volbu starostka České Lípy Romana Žatecká s tím, že věří, že by navržený kandidát dobře hájil zájmy obcí na Českolipsku. „Sám jsem tím byl překvapený," podotýká Skokan.

Nový Bor nyní staví vlastního kandidáta. Na mimořádném jednání se zastupitelé shodli na návrhu starosty Jaromíra Dvořáka. „Samosprávy nemají svého zástupce v představenstvu už tři roky," upozorňuje Jaromír Dvořák v narážce na skutečnost, že stávající členka představenstva podle jeho slov dlouhodobě žije v Královéhradeckém kraji.

Za šťastnou Dvořák nepovažuje ani nominaci Petra Skokana. „Respektujeme rozhodnutí České Lípy a vnímáme zkušenosti Petra Skokana z doby, kdy v minulosti působil v představenstvu SVS. Na druhou stranu je také pravidlem, že obce nominují své statutární zástupce a nikoliv „jen" zastupitele," říká Dvořák s ohledem na to, že se nyní jedná o strategii pro zajištění provozu vodárenské struktury po roce 2020. „Jde o projekt, který zásadně ovlivní budoucí vývoj celé společnosti, nepovažujeme nominaci českolipského zastupitele za řešení ve prospěch samospráv. Ať už kvůli procedurálním postupům, přenosu informací mezi samosprávami, tak i kontinuitě mezi nimi a vodárenskou společností," vysvětluje Jaromír Dvořák.

Dvořák chce v případě svého zvolení valnou hromadou dosáhnout toho, aby zisk z provozování vodárenské soustavy z roku 2020 použila SVS na rekonstrukce majetku akcionářů, tedy měst a obcí. „Jak moc je to potřebné, víme z vlastní zkušenosti, kdy jsme se předloni potýkali s velkými problémy kvůli zhoršené kvalitě vody ve městě. Proto bych chtěl z pozice člena představenstva aktivně vstupovat do rozhodování společnosti, prosazovat a podporovat zájmy nejen Nového Boru a našeho regionu, ale všech obcí," dodává Jaromír Dvořák.

O novém členu představenstva rozhodne valná hromada SVS v červnu.

Autor: Jiří Jelínek

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sbor dobrovolných hasičů v Novém Oldřichově převzal dva zbrusu nové hasičské vozy.

Hasiči mohou nově odsávat sršně

28. zasedání zastupitelstva města Česká Lípa se koná ve středu 24. května.
AKTUALIZOVÁNO

Na odvolávání vedení města nakonec ani nedošlo

Pro agresora si přijela policie

Česká Lípa - V policejní cele skončil devětadvacetiletý muž, který v sobotu vyvolal pozdvižení v baru v Jižní ulici v České Lípě.

Pět let za přeraženou páteř

Liberecký kraj - Případ bývalého skinheada, který měl zlomit páteř Ukrajinci, se vrátil do Liberce.

Ulice v Lípě by měly být lépe uklizené

Česká Lípa - Pracovníci speciálně na úklid veřejných míst, více strojů na odklízení sněhu, vypsání soutěže na novou firmu, která se postará o celoroční údržbu ulic i zastávek a další změny.

V Libereckém kraji přibylo v prvních měsících nejvíce turistů

Liberecký kraj – První tři měsíce tohoto roku přilákaly do Libereckého kraje rekordní počet návštěvníků. Důvodem byla zejména úspěšná zimní a lyžařská sezóna.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies