VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé ze sídliště Lada se zlobí na město

Česká Lípa - Nemají kde parkovat a navíc město umístilo zákazy zastavení v ulici, kde byli zvyklí stát

26.4.2008
SDÍLEJ:

Značky zakazují obyvatelům domů v Pražské ulici zastavit tam, kde byli zvyklí parkovat.Foto: Deník/Petr Jeník

Obyvatelé jednoho z domů v Pražské ulici na českolipském sídlišti Lada se zlobí na město. Důvod k tomu mají jednoduchý. Nemají kde parkovat.
V ulici, kde byli zvyklí nechávat stát své plechové miláčky se na podzim loňského roku objevily značky, které zde zakazují nejen stát, ale i zastavit.
„Bylo zde přibližně dvacet míst k stání. Ty teď samozřejmě velmi významně chybí. Lidé parkují na trávě nebo v křižovatce, která se tak stává naprosto nepřehlednou. Stalo se kvůli tomu také už několik dopravních nehod,“ říká předseda společenství vlastníků bytových jednotek jednoho z postižených domů Tomáš Štěrba.
„Hraje si tu spousta dětí a řidiči, kteří se vyhýbají nevhodně zaparkovaným automobilům, je ohrožují přímo na chodníku,“ dodává.
Právě to bylo důvodem, že se občané spojili a v únoru letošního roku zaslali společný dopis tajemníkovi městského úřadu, ve kterém ho žádají o analýzu situace a následné řešení.
Tajemník úřadu Jan Hladoník však toto nemá v kompetenci a odpověděl proto rozhořčeným občanům, že jejich podnět předá prostřednictvím příslušného odboru městského úřadu zastupitelům k projednání na březnovém zasedání. „Jak jsem slíbil, tak jsem také učinil,“ říká Jan Hladoník. „Více pro to bohužel nemohu udělat,“ dodává.

Zastupitelé celou problematiku špatného parkování v Pražské ulici na sídlišti Lada probrali a nalezení řešení i odpověď svěřili do rukou vedoucí odboru rozvoje a investic Jolany Nebřenské.
„Nechala jsem zpracovat důkladný rozbor situace a sama musím konstatovat, že skutečně není nijak růžová. Zákazy zastavení však byly nutností. Ulice je na svahu a ten se pod tíhou automobilů sesouvá. V současné době začínáme zpracovávat projekt na sanaci svahu, ale ani to nebude řešením. Ulice je úzká, a zpevnění svahu nemůže být a nebude důvodem k opětovnému odstranění zákazů,“ vysvětluje s tím, že by se lidé mohli dočkat alespoň změny značení, které po sanaci svahu nebude zakazovat zastavení, ale pouze stání.
„Řešení, které by parkovací situaci vyřešilo, je ale velmi složité a bude znamenat i změnu územního plánu. Problém je ale jasný. Na sídlišti není prostě dostatek místa na vybudování parkoviště a v úvahu tedy připadá nějaké větší záchytné parkoviště na okraji sídliště. Budeme rádi, když se na hledání řešení budou podílet i sami obyvatelé dotčené ulice a přesně o to jsem je v odpovědi, kterou jsem jim před nedávnem odeslala, požádala,“ dodala Jolana Nebřenská na závěr.

Autor: Petr Jeník

Místo události:
26.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Meteorologická družice desítky let chátrá. Její budoucnost je nejistá.
5

Novákova družice v Lípě je stále zralá akorát do šrotu

Jiří Šorm.

Cyklistickou Časovku jednotlivců v České Lípě ovládl Jiří Šorm

Kdo vystřídá Mimoň? O titul letos zabojují tři nádraží z Českolipska

Českolipsko – Již pojedenácté se rozhodne o nejhezčím nádraží České republiky. Vítězem může být Česká Lípa, Doksy nebo i Velký Valtinov.

Kam o víkendu za sportem na Českolipsku

Česká Lípa - Přinášíme sportovní tipy pro fanoušky na oba víkendové dny.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

City Cross Run ladí detaily

Česká Lípa – Pořadatelé druhého ročníku zážitkového běhu v České Lípě se poučili z podnětů loňských účastníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení