VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pedagogem roku v Lípě se stala Blanka Berková ze ZŠ Lada

Česká Lípa - Nejlepším pedagogem roku 2016 v České Lípě se stala Blanka Berková, dlouholetá učitelka ze Základní školy Šluknovská na sídlišti Lada.

24.3.2016
SDÍLEJ:

Oceněná pedagožka Blanka Berková z Lad (s kyticí). Ruku líbá Vojtěch Šemínský.Foto: Deník/Jiří Jelínek

Město Česká Lípa každoročně oceňuje své nejlepší kantory, letos však tým organizátorů pojal akci poprvé ve velkém stylu. V konferenční místnosti krásně zrekonstruované Villy Hrdlička se sešlo všech jedenáct nominovaných pedagogů, společně s kolegy ze svých škol a se zástupci města.

„Na dnešek jsem se velmi těšila, ráda se potkávám s lidmi, kteří svou práci dělají dobře a dělají ji srdcem," uvedla na začátku ceremonie starostka České Lípy Romana Žatecká a přiznala se, že sama uvažovala, že se stane kantorkou.

Pro nominované si organizátoři připravili překvapení. Potají se sešli s žáky jednotlivých kantorů a natočili s nimi krátká videa o tom, co na nich oceňují. Dětská bezprostřednost vyvolávala mezi přítomnými smích i dojetí, a přispěla tak k výborné atmosféře středečního odpoledne.

Vyhlašování nominací proložilo vystoupení roztleskávaček a dětského sboru ze Základní školy Jižní, účastníci si mohli rovněž vyslechnout několik známých melodií v podání trombonového kvarteta ze Základní umělecké školy.

Hlavní ocenění si odnesla zmíněná Blanka Berková, která se školství věnuje již více než 45 let. V letech 2004 až 2012 byla zástupkyní ředitele ladské školy. Poté odešla do důchodu, ale nevydržela dlouho zahálet a k výuce se vrátila. Vyučuje český jazyk, pěstitelské práce a nejen dívkám předává své kuchařské dovednosti. Dodnes navíc jezdí se žáky na lyžařské kurzy.

„Zvažovali jsme, koho za naši školu nominujeme, napadla nás kvůli svým zásluhám právě Blanka," říká ředitel ZŠ Šluknovská Jaroslav Javůrek.

Paní učitelka Berková podle svých slov není člověk na oficiality, raději vyvíjí činnost pro žáky, než aby někde seděla a slavila.

„Učitelství se věnuji tak dlouhou dobu, protože mám ráda děti, navíc mě ti mladí zkrátka omlazují. Ale mám plno vnoučat, tak si chci užít i je. Plánuji ještě tak rok, dva a půjdu už opravdu do důchodu," řekla na závěr Blanka Berková.

Další ocenění pedagogové z Lípy

Ocenění převzalo jedenáct pedagogů.

Jana Němcová, ZŠ Školní
Svým přístupem a nadšením dokáže žáky nadchnout pro ochranu přírody a také pro její výzkum. Svým žákům se věnuje nejen ve škole, ale vede i kroužky, v nichž se děti seznamují s přírodou a její ochranou. Geologický kroužek pod jejím vedením získal v loňském roce ocenění jako jeden z nejlepších v republice.

Jana Kalivodová, ZŠ Dr. M. Tyrše
Významně se podílí na různých akcích školy, např. na školní akademii, rozloučení žáků 9. tříd se školou a dalších akcích. Mezi žáky a pedagogy je oblíbená pro svou pozitivní a veselou povahu. Významnou měrou se zasloužila o vybavení a znovuotevření školní knihovny.

Pavla Szabová, ZŠ Partyzánská
Do každé vyučovací hodiny vkládá paní učitelka nejen profesní kompetence, ale především nezměrnou empatii k individualitě svých žáků. Její pedagogické schopnosti a takt pomáhají rozvíjet dětskou osobnost ve všech myslitelných aspektech. Její vyučování je zcela jasným důkazem, že škola je tu pro děti, nikoli děti pro školu.

Renáta Gajdošíková, MŠ Bratří Čapků
Po nástupu na MŠ Bratří Čapků se začala cíleně věnovat dětem s narušenou komunikační dovedností. Na základě depisáže a odborně vedené diagnostiky zajišťuje včasnou logopedickou podporu. Organizuje zdravotní přehlídku „Chraň si své zdravé tělo" pro ostatní MŠ ve městě, spolupracuje s Ligou proti rakovině, organizuje sbírku Víčka pro Jiříčka ve školce a sběr papíru.

Dagmar Fojtíková, ZŠ a MŠ Jižní
Po celou dobu její pedagogické činnosti se dětem věnovala s neobyčejnou láskou a empatií a děti ji za to milovaly. Mnoho let řídila dětský sbor a vedla děti k lásce k hudbě a zpěvu i organizovala pravidelné školičky v přírodě.

Zdeňka Sudová, ZŠ Pátova
Je osobností respektovanou dětmi, jejich rodiči i ostatními členy pedagogického sboru. Na škole se stala hlavní propagátorkou využívání IT technologií ve výuce. Ze svých žáků se snaží vychovávat mladé osobnosti, které mají svůj názor a umí ho obhájit.

Gabriela Fišarová, ZŠ 28. října
Své žáky svědomitě připravuje na vědomostní, recitační a řečnické soutěže i na olympiády z českého jazyka a dějepisu. Při výuce pracovních činností se snaží formovat vztah k práci, ale i odpovědnosti za její kvalitu. Největším jejím „dítětem" je školní časopis „hrupka".

Věra Kolářová, ZŠ, PŠ a MŠ Moskevská
Posledních 8 let pracovala nejen jako učitelka základní školy praktické, ale zároveň jako výchovná a kariérní poradkyně pro žáky školy. Aktivně se věnovala i mimoškolní činnosti, několikrát žáci pod jejím vedením získali 1. místa v soutěži Romano suno v literární oblasti. Při své pedagogické dráze vždy vedla žáky k toleranci, pracovitosti a důležitosti profesního uplatnění.

Vojtěch Šemínský, ZUŠ Česká Lípa
Pan učitel věnuje mnoho svého času nad rámec pracovních povinností svým žákům. Jeho žáci vycítí, že jim dává víc, než má v popisu práce, a odvděčují se mu obětavostí a skvělými výkony. Přímým důsledkem jeho činnosti je soubor bicích nástrojů Hluchá parta!, který je častým účinkujícím na mnoha kulturních akcích.

Monika Dvorská, ZŠ a MŠ Jižní
Příkladně pracuje s žáky vyžadujícími individuální a mimořádnou péči. Organizuje mimovýukové akce zaměřené na humanitární pomoc, ale i pomoc ostatním živým tvorům. Vede již tři skupiny mažoretek a roztleskávaček.

Autor: Jiří Jelínek

24.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SILNICE KOLEM SOUŠE je průjezdná pouze pro osobní vozidla. V zimě je kvůli ochraně vodního zdroje uzavřena.

Silnice kolem Souše je znovu průjezdná

Pořadatelé doufají, že rekonstrukce bitvy na Valdštejnských slavnostech neztratí nic ze svého kouzla.

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Město pod Ještědem umí přilákat filmaře

Liberec – Zájem filmových tvůrců o Liberec roste. Potvrzením tohoto faktu je i čerstvé a oficiální uznání, že je městem přátelským k filmařům. Zdejší filmová kancelář uspěla v celostátní konkurenci a dostala prestižní ocenění Film Friendly.

Muzeum v Mimoni obsadí pracovití mravenci

Mimoň - Žádný chemický postřik nebo barevné granule těmto mravencům nepokazí dobrou náladu, jsou totiž dřevění.

Kam za fotbalem v Libereckém kraji

Liberecký kraj - Podpořte své favority. Nabízíme přehled fotbalových utkání.

KRÁTCE: Prezident navštíví Českolipsko, v Dubé budou úřadovat policisté

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies