VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Personální krizi úřadu tajemník odmítá

Nový Bor - Znovoborského městského úřadu odchází minimálně pět úředníků. Ztoho dva zoddělení územníko plánování, kde už nyní jeden chybí. Krize to ale prýnení.

10.11.2008 75
SDÍLEJ:

Novoborský tajemník Antonín Metál čelí kritice již dlouhodobě.Foto: Deník/Petr Jeník

Oddělení územního plánování novoborského městského úřadu stojí před možnou personální krizí.

Podle informací českolipského Deníku odešlo, nebo se chystá odejít z městského úřadu v Novém Boru hned osm úředníků a právě především oddělení územního plánování stavebního odboru bude téměř ochromené.

Už nyní zde totiž dlouhodobě hledají jednoho úředníka a další dva odcházejí. To potvrdil i tajemník úřadu Antonín Metál. Jakoukoliv krizi však odmítá.
„Vím pouze o pěti lidech, kteří chtějí úřad opustit, a to dva z oddělení územního plánování, jeden z technické správy, jedna pracovnice živnostenského úřadu a archivář. Jedná se o naprosto běžnou personální obměnu. I na stavebním odboru je situace téměř vyřešená,“ uvedl tajemník s tím, že vyřešením situace je si natolik jistý, že mluvit o krizi by se podle něj dalo chápat dokonce jako trestný čin šíření poplašné zprávy.

Situaci se mu podle jeho slov daří řešit i přesto, že nalezení spolehlivého úředníka na oddělení územního plánování je velmi složité.
„Úředníci na tomto oddělení musí splňovat přísná kritéria. Takových lidí je na trhu práce velký nedostatek,“ vysvětlil.
Městský úřad má navíc jasně stanovená pravidla a nemůže uchazečům o zaměstnání nabídnou takové platové podmínky jako soukromý sektor.
Na dotaz, proč úřad opouštějí tito kvalifikovaní pracovníci tajemník odpověděl, že k tomu zajisté mají osobní důvody, které jak je mu známo, nejsou jen o penězích.
„Rozhodli se ukončit pracovní poměr a já jim vyhověl,“ uvedl s tím, že k odchodu ze zaměstnání vede lidi mnoho různých faktorů.

„Může to být kromě jiného touha po změně práce či naplnění životních cílů nebo odchod do důchodu,“ uvedl tajemník. Nespokojenost s výší mzdy chápe spíše jako druhotný důvod k odchodu ze zaměstnání.

S tím starosta města Jindřich Mareš nesouhlasí a jako důvod k odchodu úředníků vidí jednoznačně peníze. „Pokud vím, tak většina z těch lidí odchází kvůli penězům. Vím ale také, že úřad k dnešnímu dni vykazuje přebytek ve výši přibližně 3,7 milionu na mzdových nákladech oproti původnímu plánu a tajemník, místo aby tyto peníze rozdělil úředníkům aby mu neutíkali, tak je raději vrátí do rozpočtu města,“ sdělil Jindřich Mareš.

„Když je někdo nemocný, nebo je nějaké tabulkové místo dlouhodobě neobsazené, tak tu práci někdo za tyto lidi dělá. Těm by pak měla náležet jejich odměna a to jsou právě ty ušetřené peníze. Kdyby je tajemník mezi ostatní pracovníky rozdělil v podobě prémií, nikdo by mu z úřadu neutíkal,“ dodal starosta.

Velký přebytek peněz na mzdových nákladech tajemník mezi úředníky rozdělit podle svých slov nemůže. Zákon mu to totiž nedovoluje. Slovo prémie podle něj zákoník práce ve státní správě a samosprávě vůbec nezná a mimořádné odměny se vyplácí pouze za splnění významného úkolu

Autor: Petr Jeník

10.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 75
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jako host se na Operní gala přijela podívat mezzosopranistka světového formátu Eva Randová.
9

Operní diva držela palce nováčkům

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Českolipsko – K dopravní nehodě, při které řidič osobního automobilu srazil nezletilého chlapce, došlo v sobotu 19. srpna krátce po poledni u Nového Boru.

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení