VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Technické školy přijímají studenty bez zkoušek

Liberecký kraj - Přinášíme přehled o požadavcích na přijetí ke studiu na středních technických školách v Libereckém kraji.

5.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Petr Roubíček

Doba podávání přihlášek ke studiu na středních školách se blíží. Kampaň Libereckého kraje TECHyes na podporu technických oborů na školách má změnit pohled studentů a jejich rodičů a odbourat předsudky, že technické profese jsou špinavá a těžká práce.
Liberecký kraj je krajem převážně průmyslovým, kde většina vytvořených hodnot vzniká v průmyslových odvětvích, pro něž je ovšem třeba technicky vzdělaných odborníků. „Těch je však stále evidentně nedostatek, proto se absolventi technických oborů nemusí obávat, zda naleznou uplatnění na pracovním trhu, či nikoliv. Jejich finanční ocenění rovněž není zanedbatelné,“ uvádí náměstek hejtmana Radek Cikl, pověřený vedením resortu školství, mládeže, tělovýchovy a sportu LK.


Jaké tedy mají studenti možnosti a jaké jsou podmínky pro přijetí na školách technického směru v Libereckém kraji, přinášíme v přehledu.


Gymnázium a Střední odborná škola, Jilemnice, Tkalcovská 460, příspěvková organizace

Technické lyceum (30 míst), přijímací zkoušky se nekonají, formou pohovoru.
Eva Jiroušová
tel.: 481 549 249
reditel@gymjil.cz
www.gymjil.cz


Střední průmyslová škola, Česká Lípa, Havlíčkova 426, příspěvková organizace
Strojírenství (60), Technické lyceum (30),
přijímací zkoušky se nekonají, v rámci přijímacího řízení bude postupováno dle následujících kritérií:
1. Celkový průměr za poslední tři klasifikační období (1. a 2. pololetí 8. ročníku a 1. pololetí 9. ročníku), 2. Průměr z profilových předmětů matematika, fyzika a český jazyk za poslední tři klasifikační období (1. a 2. pololetí 8. ročníku a 1. pololetí 9. ročníku), 3. Posouzení účastí na olympiádách a různých soutěžích.
Ing. Petr Veselý
vesely@sps-cl.cz
tel.: 487 833 111
Mgr. Vendulka Vorlová
vorlova@sps-cl.cz
tel.: 487 833 121
www.sps-cl.cz

Střední průmyslová škola stavební, Liberec 1, Sokolovské náměstí 14, příspěvková organizace
Stavebnictví (90). Stavebnictví je od prvního ročníku rozděleno do tří tříd podle zaměření: Dopravní stavitelství (30), Pozemní stavitelství (30) nebo Stavební obnova (30).

Možnost přijetí na školu mají všichni žáci, kteří úspěšně dokončili 9. ročník ZŠ (kontrola v den zahájení vyučování šk. r. 2009/2010) a mají na přihlášce potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke studiu a výkonu povolání. O přijetí se nadále bude rozhodovat na základě výstupního hodnocení z 9. třídy a úspěchů z mimoškolní činnosti (diplomy, uznání, apod.).
sekretariat@stavlib.hiedu.cz
tel.: 485 103 528
tel.: 488 577 150
www.stavlib.hiedu.cz

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace
Strojírenství (60), Elektrotechnika (30), Slaboproudá elektrotechnika (30), Elektronické poèítaèové systémy (30), Technické lyceum (30).
Uchazeč o studium v 1. kole přijímací zkoušku nekoná! Přijetí proběhne na základě výsledků studia ze ZŠ podle těchto kriterií: průměrný prospěch v 1. pololetí 9. třídy ZŠ, průměrný prospěch ve 2. pololetí 8. třídy ZŠ, prospěch z profilových předmětů na ZŠ (MAT, FYZ), výstupní hodnocení ze ZŠ, ostatní podklady ze ZŠ.
sekretariat@pslib.cz
tel.: 485 100 063
www.pslib.cz

Střední průmyslová škola textilní, Liberec, Tyršova 1, příspěvková organizace
Oděvnictví (56), Textilnictví (28).

Výběr do prvního ročníku bude prováděn na základě prospěchu v 8. třídě a v 1. pololetí 9. třídy.
Jitka Janoušková
tel.: 485 110 096
hrudova@spstlib.hiedu.cz
http://www.spstliberec.cz/

Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola, Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace
Výroba dutého skla (14), Zušlechťování skla (14), Sklář-duté a lisované sklo (12), Sklář-formař (3), Brusič skla - zabrušování a obrušování (5), Brusič skla - vybrušování (5), Brusič skla - rytí (5), Malíř skla a keramiky (30). Přijetí proběhne na základě prospěchu ze základní školy (poslední klasifikační období) a motivačního pohovoru.
Vladimíra Sojčíková
tel.: 487 725 163
info@glassschool.cz
www.glassschool.cz

Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola, Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace
Technické lyceum (30). Bez přijímací zkoušky. Při přijetí bude brán v úvahu: prospěch ze základní školy za poslední tři klasifikační období do průměru 1,7 včetně, maximálně dva předměty hodnoceny stupněm dobrý v posledních třech klasifikačních obdobích.
Ostatní:
- prospěch ze základní školy za poslední tři klasifikační období - SCIO-test obecných studijních předpokladů (více na www.scio.cz) Výsledné pořadí uchazečů v přijímacím řízení se stanoví součtem bodů získaných za jednotlivá kritéria. Přijato v 1. kole bude maximálně 29 uchazečů ke studiu, jedno místo bude ponecháno na případné odvolání.
Vladimíra Sojčíková
tel.:487 725 163
info@glassschool.cz
www.glassschool.cz

Střední odborná škola a Gymnázium, Liberec, Na Bojišti 15, příspěvková organizace
Mechanik elektronik (30), Automechanik (90), Autoelektrikář (30), Elektrikář - silnoproud (10), Mechanik elektrotechnických zařízení (20), Mechanik elektronických zařízení (30), Autoelektronika (30). Přijímací zkouška se nekoná. Při přijetí bude přihlédnuto k:
průměrnému prospěchu v 1. pololetí 9. třídy (do 1. ročníku technických
oborù), účast na soutěžích, lepší průměrný prospěch na konci 8. třídy.
Ing. Krabs Zdeněk
ředitel školy
krabs@seznam.cz
Ing. Hejátková Daniela
zástupkyně ředitele pro technické obory
hejatkova.daniela@sosag.cz
tel.: 485 150 625
www.sosag.cz

Střední škola strojní, stavební a dopravní, Liberec II, Truhlářská 360/3, příspěvková organizace
Technická zařízení budov (30), Provoz a ekonomika dopravy (30), Mechanik seřizovač (30), Mechanik seřizovač - mechatronik (30), Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení budov (30), Autotronik (30), Strojní mechanik - Zámečník (15), Nástrojař (30), Mechanik opravář motorových vozidel - Automechanik (30), Elektromechanik pro zařízení a přístroje (30), Truhlář (26), Instalatér (28), Malíř (12),
Tesař (14), Zedník (30), Stavební výroba (25).
Žáci budou přijímáni podle průměrného prospěchu a chování v 8. a 9. ročníku ZŠ s přihlédnutím k výstupnímu hodnocení ze ZŠ, neboť přijímací zkoušky se nekonají. Průměrný prospěch je redukovaný průměr z vybraných předmětů majících návaznost na zvolený obor vzdělání.
studijní oddělení
tel.: 485 108 744-5
info@sslbc.cz
www.sslbc.cz

Integrovaná střední škola, Semily, 28. října 607, příspěvková organizace
Elektrikář (15), Truhlář (45), Instalatér (15), Klempíř (15), Malíř a lakýrník (15), Zedník (30), Provoz služeb (24), Stavebnictví (30), Stavební výroba (15).
Přijímací zkoušky se nekonají. Pořadí uchazečů bude stanoveno podle průměrného prospěchu na konci 8. třídy a 1. pol. 9. třídy. V případě rovnosti podle průměrného prospěchu z ČJ, cizího jazyka a matematiky.
Mgr. Jiří Malýv
tel.: 481 622 581
tel.: 481 625 229

Bulletin techyes.info přináší vzhledem k blížícímu se období přijímacích zkoušek na střední školy stručný přehled vybraných středních škol v Libereckém kraji, které zaručí možnost absolventům 9. tříd ZŠ studovat technické obory.
Lze si ho vyžádat u výchovných poradců na základních školách, na odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu, který sídlí v budově KÚLK, v ulici U Jezu v Liberci, a stáhnou z webové stránky www.techyes.info.


Autor: Eva Vlastníková

5.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kam o víkendu za fotbalem

Policisté a celníci při kontrolách.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců. 

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení