VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slovanka slaví 40. narozeniny. Přidají se Kluci v akci

Česká Lípa - Kulatá životní jubilea neslaví jenom lidé. Prvního září oslavila 40. výročí svého vzniku i Základní škola Slovanka. Během svého života prožila mnoho zajímavého, prošla velikými změnami, aby se nyní prosadila mezi ostatními školami nejen jako škola s moderním vybavením a krásnými prostory.

22.9.2011
SDÍLEJ:

ZŠ Slovanka v České Lípě.Foto: Deník/Jan Škvára

Základní škola Slovanka, dříve ZŠ Antonína Sovy, byla založena 1. 9. 1971. V prvním školním roce se v osmnácti třídách vzdělávalo 552 žáků, prvním ředitelem byl pan Jiří Vrbný. Ve školním roce 1982/83 chodilo na Slovanku 1062 dětí. To byl zatím rekord. 1. ledna 1995 získala ZŠ Slovanka právní subjektivitu.

V roce 2005 byl jmenován devátým ředitelem školy pan Mgr. Václav Špetlík. Pod jeho vedením se škola vyprofilovala do dnešní podoby. Je to moderní, komunikativní, živá škola prvního a druhého stupně, která podporuje moderní metody vyučování, je otevřená novým postupům, vytváří zdravé a podnětné prostředí pro vzdělávání svých žáků.

V současné době škola pracuje na projektech, které jsou podporovány EU (např. Školy v pohybu, EU peníze školám) a v letošním školním roce je zapojena do celostátních projektů Celé Česko čte dětem, Čtení pomáhá a Záložky do škol, které podporují rozvoj čtenářské gramotnosti. Může se pochlubit jako jediná v České Lípě prestižním titulem Ekoškola a je zařazena do sítě Zdravých škol.

Čtyřicáté výročí se škola chystá připomenout a příjemně oslavit ve druhém říjnovém týdnu řadou akcí pro děti. Zazpívá David Gránský, praktickou ukázku přípravy zdravého pokrmu přijedou ukázat Kluci v akci, divadelní kroužek školy si připravil pro spolužáky pohádku, děti si jistě užijí nový projektový den „Dějiny udatného českého národa“ i hravé odpoledne školní družiny „Do říše pohádek“. Mohou také ukázat, co umí a přihlásit se do soutěže Slovanka má talent.

Nebude chybět ani vysílání rádia Slovanka a díky spolupráci s organizací Sport Česká Lípa navštíví žáci plavecký bazén ve Sportareálu.

Pro všechny bývalé zaměstnance bude 12. října přípravna prohlídku školy a malé posezení s programem Rodiče se budou moci přijít podívat na ukázkové hodiny přímo do vyučování. Zlatým hřebem programu oslav bude Reprezentační ples Základní školy Slovanka. Ten se uskuteční v sobotu 15.10. od 19 hodin v sále kulturního domu Crystal v České Lípě. Jeho bohatý program s tombolou připravili učitelé s dětmi z kroužku Mediální tvorby a některými rodiči. Lístky jsou ještě k dispozici v kanceláři školy na Slovance.

Hana Broulíková, Kateřina Černá

22.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

KAZMA REGION ZNÁ. Před dvěma týdny přijel na fourcross na Dobrou Vodu u Jablonce.

Hvězda internetové televize jede s vozíkem na Benátskou

Setkání vietnamské komunity v Kulturním domě Crystal v České Lípě nabídlo i řadu hudebních vystoupení.
7

Z večerek vyrazili za zábavou

Příprava nabírá na obrátkách. Tým Josefa Vinše ladí formu

Nový Bor /FOTOGALERIE/ - Ani třetí přátelský zápas Nového Boru výhru nepřinesl.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Bazén postaví i přes odpor povodí

Česká Lípa - Plánovaná výstavba venkovního bazénu v České Lípě se opozdila. Město narazilo na odpor Povodí Ohře. Do příštího léta se prý dá stavba i tak stihnout.

Kontrolovali řidiče. Ti střízliví dostali pivo

Česká Lípa - Policisté dopravního inspektorátu v pondělí kontrolovali řidiče na zastávce U Jezu v České Lípě. Tentokrát však ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven v rámci projektu „Řídím, piju nealko pivo“.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení