VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportareál bude město splácet patnáct let z peněz na investice

Česká Lípa - Zastupitelé schvalovali další závažný materiál, který dostali až těsně před jednáním

31.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Zastupitelé města schvalovali půjčku na výstavbu Sportareálu. Stejně jako v případě prodeje Českolipské teplárenské dostali materiály k tomuto bodu až těsně před jednáním. Přitom se v tomto případě jedná o částku přesahující tři sta milionů korun.
Město si na financování rekonstrukce Sportareálu vypůjčí 230 milionů, dalších 72,3 milionu zaplatí za poskytnuté služby.
Karel Bubeník, předseda finančního výboru, vysvětlil, jak probíhal výběr peněžního ústavu, který úvěr poskytl. „Hodnocení bylo ve finále těsné, rozhodovala otázka nákladů v případě fixace úrokových sazeb. Ve veřejném výběrovém řízení zvítězila společnost Dexia Kommunalkredit Bank Vídeň,“ předeslal.
Zadání výběrového řízení prováděla firma M-Finance, s. r. o. Želivec. „Výběrové řízení sice proběhlo přede dvěma měsíci, ale společnost, která výběr prováděla, vyhodnocovala nabídky více než dva měsíce,“ vysvětloval dál Karel Bubeník. Problém totiž nastal tím, že město má za rekonstrukci Sportareálu zaplatit dodavateli nejpozději do 29. června 2008. Jestliže se tak nestane, hrozí městu sankce.
Porušujeme tu zákon, řekl zastupitel
Své připomínky k postupu financování této velké akce opět zdůraznil zastupitel Jan Riedl. „Nepodporuji věci týkající se Sportareálu, protože zde dochází k porušení povinností. Nikdy jsme se nedozvěděli, kolik bude akce stát. Nejprve se hovořilo o dvou stech milionech, pak už se jenom přidávaly různé částky,“ ohrazoval se. Připomněl jiný případ potvrzený soudním rozhodnutím. „Úkon, který neprošel zastupitelstvem, je neplatný. Jako město porušujeme zákon, to není správné,“ dodal.
Starostka Hana Moudrá vysvětlila, že k navýšení částky určené na Sportareál nedošlo. „Daly se peníze na vybavení, úpravy okolí, to jsou ale oddělené smlouvy. Peníze, které vyšly z výběrového řízení na stavbu, se nenavyšovaly,“ zdůraznila.
„Vysoutěžena byla částka 278 milionů včetně daně z přidané hodnoty,“ upřesnila Jolana Nebřenská z odboru rozvoje města a investic.
Město tedy bude splácet patnáct let dvacet milionů ročně. Tyto prostředky půjdou z peněz určených na investice. Zastupitelé přijetí úvěru na rekonstrukci Sportareálu schválili.

Autor: Eva Vlastníková

31.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trio Bogar, Ludvík a Stránský vybojovalo na MS v MTBO v Litvě zlaté medaile ve štafetách.

KRÁTCE: Bogar má už dva tituly mistra světa. Práce v Pihelu mění jízdní řád

Burian (Lípa - v modrém) v souboji se Štajnerem.

Marek Burian přestoupil do Doks. "Seběhlo se to rychle," přiznává hráč

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice. 

Dobrovolníky z celého kraje letos ocení v České Lípě

Liberecký kraj - Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají obyčejné věci. Tak zní charakteristika cen Křesadlo, které každoročně putují šesti vybraným dobrovolníkům z Libereckého kraje. Letošní již sedmý ročník má pod patronátem českolipská pobočka organizace ADRA.

Fotbalová I. B třída nezačala pro zástupce českolipského okresu nejlépe

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Neslavně zahájili novou sezonu v krajské fotbalové I. B třídě zástupci českolipského okresu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení