VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportareál bude město splácet patnáct let z peněz na investice

Česká Lípa - Zastupitelé schvalovali další závažný materiál, který dostali až těsně před jednáním

31.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Zastupitelé města schvalovali půjčku na výstavbu Sportareálu. Stejně jako v případě prodeje Českolipské teplárenské dostali materiály k tomuto bodu až těsně před jednáním. Přitom se v tomto případě jedná o částku přesahující tři sta milionů korun.
Město si na financování rekonstrukce Sportareálu vypůjčí 230 milionů, dalších 72,3 milionu zaplatí za poskytnuté služby.
Karel Bubeník, předseda finančního výboru, vysvětlil, jak probíhal výběr peněžního ústavu, který úvěr poskytl. „Hodnocení bylo ve finále těsné, rozhodovala otázka nákladů v případě fixace úrokových sazeb. Ve veřejném výběrovém řízení zvítězila společnost Dexia Kommunalkredit Bank Vídeň,“ předeslal.
Zadání výběrového řízení prováděla firma M-Finance, s. r. o. Želivec. „Výběrové řízení sice proběhlo přede dvěma měsíci, ale společnost, která výběr prováděla, vyhodnocovala nabídky více než dva měsíce,“ vysvětloval dál Karel Bubeník. Problém totiž nastal tím, že město má za rekonstrukci Sportareálu zaplatit dodavateli nejpozději do 29. června 2008. Jestliže se tak nestane, hrozí městu sankce.
Porušujeme tu zákon, řekl zastupitel
Své připomínky k postupu financování této velké akce opět zdůraznil zastupitel Jan Riedl. „Nepodporuji věci týkající se Sportareálu, protože zde dochází k porušení povinností. Nikdy jsme se nedozvěděli, kolik bude akce stát. Nejprve se hovořilo o dvou stech milionech, pak už se jenom přidávaly různé částky,“ ohrazoval se. Připomněl jiný případ potvrzený soudním rozhodnutím. „Úkon, který neprošel zastupitelstvem, je neplatný. Jako město porušujeme zákon, to není správné,“ dodal.
Starostka Hana Moudrá vysvětlila, že k navýšení částky určené na Sportareál nedošlo. „Daly se peníze na vybavení, úpravy okolí, to jsou ale oddělené smlouvy. Peníze, které vyšly z výběrového řízení na stavbu, se nenavyšovaly,“ zdůraznila.
„Vysoutěžena byla částka 278 milionů včetně daně z přidané hodnoty,“ upřesnila Jolana Nebřenská z odboru rozvoje města a investic.
Město tedy bude splácet patnáct let dvacet milionů ročně. Tyto prostředky půjdou z peněz určených na investice. Zastupitelé přijetí úvěru na rekonstrukci Sportareálu schválili.

Autor: Eva Vlastníková

31.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výprava PK Č. Lípa v Praze: Jakub Češka, Matyáš Hřebík Petra Chocová, Adéla Kopecká, Daryna Naboichenko, Nadia van Wassem.

V Praze - Podolí se dařilo především Petře Chocové

Motorkáři, ilustrační foto.

Motorkáři ohrožují lesy i lidi

Myslivecký den nabídne zvěřinové speciality i pokus o rekord

Cvikov - Nejen pro milovníky myslivosti bude sobotní akce v areálu letního kina ve Cvikově. K vidění a hlavně slyšení budou například myslivečtí trubači a nebude chybět ani bohatá tombola.

FOTOOHLÉDNUTÍ: „Jděte už domů," volal v Lípě Tomáš Klus na publikum

Česká Lípa - Fantastická atmosféra vládla v českolipském Kulturním domě Crystal během nedělního vystoupení Tomáše Kluse.

KRÁTCE: Vlčí hlídky u Doks očekávají příchod mláďat. Rytíři obsadí hrad

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Manévry v řeznictví: Přišla obálka s bílým práškem

Mimoň – Neznámou sypkou látku, která přišla s výhrůžkou v obálce do provozovny řeznictví v Mimoni, hasiči zajistili a odeslali laboratoři.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies