VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strážníci v Boru pomáhají už čtvrt století

Nový Bor - Městská policie v Novém Boru existuje již 25 let. Oslavu tohoto jubilea pro ně připravilo vedení města. Za ta léta prošla policie mnohými změnami.

18.4.2017
SDÍLEJ:

Starosta Jaromír Dvořák předává dárkový balíček Josefovi Pavlasovi, který je společně s velitelem Jiřím Zemancem nejdéle sloužícím strážníkem u novoborské městské policie. Foto: Radmila Pokorná

Strážníci v Novém Boru fungují pro veřejnost již čtvrt století. Vznik městské policie v Novém Boru se datuje k 1. dubnu 1992, kdy ulice města začalo střežit prvních šest strážníků. Ve výbavě měli jen pouta, kasr a obušek.

První auto, Škodu 105 s potřebnou radiostanicí, dostali až následující rok. Za uplynulé čtvrt století se ale mnohé změnilo. Dnes je strážníků celkem patnáct a jejich vybavení a výstroj odpovídá moderním trendům.

Nová služebna

„Největšími změnami procházíme posledních sedm let. Máme zrekonstruované prostory, vznikla stálá služebna pro styk s občany. Místo radiové sítě už máme digitální s využitím GPS, postupně měníme kamerový systém z analogového na digitální. Strážníci mají ve výbavě nové zbraně, kvůli jejich bezpečnosti i lepšímu zaznamenání událostí dostali osobní minikamery, pořídili jsme fotopasti a také defibrilátor. Díky přístroji a zejména profesionalitě zasahujících strážníků se povedlo v posledním půlroce zachránit dva lidské životy. Od letošního roku je naší posilou belgický ovčák Ares," vypočítává změny velitel novoborské městské policie Jiří Zemanec, který v jejích řadách slouží se strážníkem Josefem Pavlasem od samého počátku.

Ale sebelepší výzbroj a vybavení by byly k ničemu bez profesionální práce lidí, kteří u městské policie pracují. Jako poděkování jim proto vedení města spolu s vedením městské policie připravily slavnostní podvečerní program, během nějž strážníci převzali památeční skleněné plakety.

Městská policie v Novém Boru si připomněla 25 let svého fungování.

„Jubileum městské policie svědčí o jejím významu pro naše město, obyvatele i návštěvníky," říká starosta Nového Boru Jaromír Dvořák. Kromě dohlížení na dodržování zákonů a pořádku v ulicích se velkou měrou věnují prevenci. Významné jsou jejich projekty pro ty skupiny obyvatel, které patří mezi nejvíce ohrožené, jako jsou senioři nebo děti.

„Spolupracují nejen s policií, hasiči i záchranáři, ale také s vězeňskou službou nebo armádou. Za uplynulých pětadvacet let tak městská policie dokázala, že se stala nezastupitelnou složkou bezpečnostního systému," dodává starosta. Popřát k výročí přišli i zástupci organizací, s nimiž strážníci úzce spolupracují, jako například hasiči nebo vedení českolipské státní policie.

„Městská policie je tady určitě potřeba. Nevím, jak je to tady s kriminalitou, ale určitě je dobré, že tady strážníky máme. V centru je pár pofiderních podniků, kde se často objevují bezdomovci a jinak sociálně slabí občané, na které je potřeba dohlížet," říká Katka z Nového Boru.

Pětadvacet let za sebou mají i strážníci v České Lípě. „Městská policie v České Lípě byla založena 1. 1. 1992," sdělila Eva Vlastníková, tisková mluvčí městské policie v České Lípě.

Městská policie v Novém Boru si připomněla 25 let svého fungování.

Autor: Redakce

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policisté a celníci při pátečních kontrolách u Máchova jezera.
10

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Holany se v úvodním kole I. B třídy představí na hřišti ve Vesci.

Holany se pyšní silným kádrem

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Hygiena na táborech je v pořádku. Přibylo klíšťat

Liberecký kraj - Hygienické kontroly na letních táborech v Libereckém kraji pokračují. K 16. srpnu mají hygienici nahlášeno celkem 171 táborů s 245 běhy. Celkem jich zkontrolovali 77.

Kam o víkendu za fotbalem

Českolipsko - Startují krajské a okresní fotbalové soutěže. I. B třída nabídne derby rezervy Doks s nováčkem ze Žandova.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

Českolipsko – Celní správa, dopravní i říční policie a toxi tým se o víkendu zaměří na návštěvníky festivalu Mácháč. Nebudou chybět ani hlídky se samopaly. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení