VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česká Lípa vytřídí víc bioodpadu

Česká Lípa - V rámci rozšíření projektu sběru bioodpadu v České Lípě město nakoupilo v letošním roce dalších 250 ks hnědých nádob určených na odložení bioodpadu.

3.7.2009
SDÍLEJ:

Třídění bioodpadu. Foto: Ilustrační foto

„Do současné doby byly již všechny tyto nádoby předány občanům Svárova, Holého Vrchu a Slovanky,“ říká referent veřejného prostranství Milan Blecha. Zájem byl stejně jako v loňském roce velký a převyšoval nabídku.

„Možnost zapojit se do projektu v České Lípě a získat tak příležitost tímto způsobem nakládat s biologickým odpadem ze svých zahrádek a domovů získalo již pět set domácností,“ shrnula starostka Hana Moudrá s tím, že na základě výsledků loňského roku očekává, že se letos nashromáždí 400 tun biologicky rozložitelného odpadu. Ten pak zpracovává čistírna odpadních vod firmy SčVK a.s. v České Lípě.

To, že je projekt užitečný, potvrzuje mimo jiné i zájem některých institucí o odběr tohoto čistého bioodpadu. „Od začátku roku se nám nabídly již dvě firmy, které mají v budoucnu zájem o jeho odběr a další zpracování. Zájem projevili jednak zástupci nově budované bioplynové stanice, kde by biologicky rozložitelný odpad sloužil jako jeden z komponentů pro činnost stanice a také zástupci nově budované kompostárny, kde by došlo k podstatně vyššímu zhodnocení, než dochází při současném způsobu zpracování,“ doplňuje Milan Blecha.

Českolipská radnice předpokládá, že by díky zájmu o odběr bioodpadu mohlo dojít ke snížení nákladů na projekt třídění a k dalšímu rozšíření počtu nádob.

Autor: Eva Vlastníková

3.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fontána byla vrcholem Hasičských slavností.
5

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Hostující Čížek (v bílém) se snaží zastavit akci Ladry.
10

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Hranice kraje u Oken má novou silnici

Českolipsko - Po moderní, bezpečné a širší silnici se nově jezdí u Oken na Českolipsku. Skončila kompletní rekonstrukce úseku krajské silnice II/273 která vede z obce Okna dál do Středočeského kraje.

Futsalisté jsou v plné přípravě

Česká Lípa - Prvoligoví futsalisti FC Démoni Česká Lípa se pilně připravují na novou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení