VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ušetřili a tělocvičnu zavřeli

Nový Bor - Kvůli jedné pracovní síle na poloviční úvazek jlidé necvičí v tělocvičně novoborské sokolovny, která patří TJ Jiskra.

18.9.2009 10
SDÍLEJ:

Nový BorFoto: archiv města

Tělocvična v novoborské sokolovně je uzavřená. Vedení TJ Jiskra přijímá úsporná opatření a nehodlá nadále platit uklízečku. Znovu se roztáčí kolo jednání o příspěvcích města na sport a převodu sportovišť na město.

„Bez předchozího upozornění nebo projednání s naším oddílem byla dána výpověď uklízečce tělocvičny v sokolovně, která byla zároveň v omezeném rozsahu zaměstnána jako správkyně objektu. Uklízet si prý máme sami. Vždyť našich 242 členů jsou „pouhé“ dvě pětiny členské základny, tak proč na ně brát ohledy,“ vybíráme z článku, který napsala Ivana Kolčáková, předsedkyně výkonného výboru Sportu pro všechny.

Autorka v něm mimo jiné srovnává se situací na koupališti, které má celoročního správce, ač je to sezónní zařízení. Upozorňuje, že Sport pro všechny jako jediný oddíl TJ přispíval na mzdu uklízečky, a žádá vedení TJ Jiskra, aby přehodnotilo své rozhodnutí.

S žádostí o pomoc se Ivana Kolčáková obrací také na město. V dopise adresovaném místostarostovi Nového Boru Stanislavu Valdmanovi připomíná dotaci na provoz TJ Jiskra, kterou zastupitelstvo schválilo 9. září, a navrhuje, aby se ve zbývající části dotace účelově počítalo s pracovním místem uklízečky. „Městu nepřísluší, aby se vměšovalo do organizačních záležitostí TJ Jiskra,“ zdůrazňuje místostarosta.

„Smluvně je dáno, že TJ Jiskra používá dotační peníze na provoz a nedovedu si představit, že bychom nyní do smlouvy vložili podmínku účelového určení části dotace na pracovní místo uklízečky v sokolovně.“

Připravují variantu převodu sportovišť

Výkonný ředitel Tělovýchovné jednoty Jiskra Petr Mánek potvrdil, že kvůli úsporným opatřením ukončili dohodu, podle níž zajišťovali úklid a údržbu tělocvičny. „Údržbu přebírají správci ostatních sportovišť, o zajištění úklidu jednáme,“ sdělil Petr Mánek. Ten zároveň zdůraznil, že tělocvičnu přestal používat sám sportovní oddíl v reakci na zrušení místa uklízečky.

Na jednací stůl se také vrací převod majetku TJ Jiskra na město, o němž se mluví už několik let. Na jednání o převodu souvisí vyplacení dotace na provoz tělovýchovné jednoty.

„Momentálně připravuji pro radu města tři varianty na převod sportovišť, které 20. července letošního roku schválil výkonný výbor TJ Jiskra. Na jednání sportovního výboru, kterého jsme se zúčastnili společně se starostou Jindřichem Marešem, nás výkonný ředitel TJ Jiskra Petr Mánek a ekonomka Lenka Čermáková informovali, že k převodu přichází v úvahu jen fotbalový stadion a tělocvična v sokolovně. Po čase ještě možná hala, kde byla použitá státní dotace a jejíž převod zatím nepřichází v úvahu. Ostatní si chce Jiskra ponechat. Mám obavu, že to bude opět jen točení v kruhu,“ odhaduje Stanislav Valdman.

Zavřená tělocvična v sokolovně mu lhostejná není, a tak nabízí cvičencům provizorní východisko ze svízelné situace. „Členové oddílu Sport pro všechny by mohli využívat tělocvičny ve školách, jejich zřizovatelem je město. Jednání s vedením škol zprostředkuji,“ nabízí místostarosta.

Autor: Eva Vlastníková

18.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Ilustrační foto.

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení