VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Boru mají schválený rozpočet

Nový Bor - V příštím roce budou Novoborští hospodařit vyrovnaně, ale na investiční akce mnoho peněz nezbude kvůli nižším příjmům.

17.12.2009 13
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vít Šimánek

Rozpočet na rok 2010 schválili 16. prosince zastupitelé Nového Boru. Návrh nebyl pro zastupitele neznámý, poněvadž se jím zabývali již na čtyřech pracovních schůzkách, a tak jeho projednávání netrvalo dlouho. Rozpočet je sestavený jako vyrovnaný a počítá se v něm s příjmy ve výši ve výši 166 milionů 388 tisíc korun.

„Pod tlakem ekonomické recese jsme ve třetím čtvrtletí letošního roku provedli úsporná opatření, která se dotkla ve větší či menší míře nejen činnosti všech odborů městského úřadu, ale také téměř všech příspěvkových organizací. Paralelně s úspornými opatřeními jsme pak sestavovali návrh rozpočtu na příští rok,“ připomněl Jiří Anděl, vedoucí finančního odboru.

„Navzdory tomu, že jsou do rozpočtu zahrnuté i zmíněné úspory, budou předpokládané daňové příjmy srovnatelné se skutečností letošního roku, tj. o 18,4 milionů nižší a kapitálové o další 4 miliony korun nižší než předpokládal rozpočet na rok 2009,“ upozornil Jiří Anděl a nevyloučil, že příjmy v roce 2010 mohou být i nižší. „Rozpočtový výhled na roky 2011 až 2015 počítá pouze s pozvolným zlepšováním situace.“

Uvěr na lávku

Vlivem hospodářské krize se také v příštím roce promítne do hospodaření měst a obcí trend snižování daňových i kapitálových příjmů a v neposlední řadě vysoká míra nezaměstnanosti. I to je důvod, proč je ve schváleném rozpočtu vyčleněno na rozvoj města a investiční akce cca 28 milionů korun.

„Zdaleka největší investiční akcí je lávka pro pěší a cyklisty přes silnici 1/13, kde finanční spoluúčast města činní 2,5 milionů korun, zatímco většinu finančních nákladů pokryje dotace. Město si na stavbu lávky musí vzít investiční úvěr,“podotkl Jiří Anděl.

Zastupitelé skutečně neměli k jednotlivým položkám připomínky. Jen pochválili práci Jiřího Anděla. „Měli jsme při projednávání veškeré informace o propadech příjmů,“ řekl Jaromír Dvořák. Starosta Jindřich Mareš doplnil, že takto hladký průběh jednání je obrazem práce vedoucího finančního odboru.

Jednání zastupitelstva bylo klidné až do vystoupení občanů. Poté, kdy Josef Doškář veřejně napadl zastupitele Jaromíra Dvořáka slovy: „Vy jste nacista,“ zvedla se vlna nevole jak přítomných občanů tak i zastupitelů.

Starosta Jindřich Mareš vyhlásil přestávku a po ní bylo jednání ukončeno na protest proti takovým útokům. Podrobnosti přineseme v zítřejším Deníku.

Autor: Eva Vlastníková

17.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Módní svátek  zažil zámek Sychrov.
50

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

ANKETA: Zakázali byste motorovým vozidlům starším 15 let vjezd do center měst?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Lípě pomohl gólman Chadraba

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Dva body do tabulky Fortuna Divize B si připsal nováček z České Lípy, který hostil dlouhověkého soupeře FC Chomutov.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

ANKETA: Povolili byste cyklistům alkohol?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení