V kraji místy sněží, silničáři radí opatrnost
Ilustrační foto Autor: DENÍK/David Kojan
7.2.2012 13:12
Liberecký kraj - V kraji napadl přes noc nový sníh, silnice pokryl hlavně v horských oblastech. I v nižších polohách se objevují sněhové přeháňky, podle meteorologů by ale měly během dne ustávat.
Vzhledem k nízkým teplotám, které někde klesly až k 18 stupňům Celsia pod nulou, neúčinkuje sůl na silnicích, řidiči by proto měli jezdit se zvýšenou opatrností.
Na Českolipsku dnes teploměry ukazují mezi 12 až 14 stupni pod bodem mrazu. Je oblačno až zataženo a fouká slabý vítr. Výrazně se zlepšil stav ovzduší v kraji. Podmínky jsou většinou vyhovující. Čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu v ovzduší jsou ale v Liberci, Jablonci i České Lípě stále nadlimitní a pohybují se kolem 80 mikrogramů na metr krychlový, když přípustných je 50 mikrogramů. I tyto koncentrace ale klesají.
Komunikace I. a II. třídy jsou většinou holé a vymrzlé, na silnicích III. tříd leží zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Hlavně v horských oblastech je na silnicích nový sníh. Silničáři doporučují jezdit se zvýšenou opatrností a dodržovat bezpečnou vzdálenost. Řidiči by také měli respektovat dopravní značení "úsek bez zimní údržby" a na takové silnice raději vůbec nevjíždět.
V kraji se v zimě neudržuje asi 80 kilometrů komunikací, po nichž nejezdí veřejná doprava.
Autor: ČTK
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
David Rath
Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›
Hvězdy Primy se porvaly v písku a vyhrály nad ČT
Moderátoři zpráv FTV Prima si v pátek změřili své síly v beach volejbalu. I přes nepříznivé a chladné… celý článek ›
Směšné tresty v kauze Janoušek: Policistům snížili platy
Za zbabraný zásah v případu nehody lobbisty Romana Janouška rozdělilo policejní vedení tresty… celý článek ›
Kapitánův synek je jako táta: Hodnej kluk po mně, hlásil Plekanec
FOTO | VIDEO | Poslušně ležel na klíně maminky, táta na ně zamilovaně koukal. Když bylo třeba, kapitán… celý článek ›

