VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Mimoni stále počtítají s obchvatem

Mimoň - V novém územním plánu Mimoně je i zamítnutý obchvat. Bez peněz jej ale nepostaví

15.12.2010 1
SDÍLEJ:

Návrh řeší jak dopravu tak i pozemky pro bydlení, průmysl, vodní plochy a podobně. Na snímku František Janů.Foto: Deník/Eva Vlastníková

Nový územní plán města, jehož schvalování probíhá, řeší také jeden z nejpalčivějších problémů: dopravu. Ta zatím stále vede centrem města a denně obtěžuje obyvatele, ale i motoristy.

I když kraj už před delší dobou vystavil červenou obchvatu Mimoně, přesto tato varianta je v územním plánu zakreslená. „Město se snažilo získat peníze na stavbu obchvatu, připravilo posudky, sčítání dopravy. Ale stavba by byla neekonomická,“ připomněl verdikt kraje František Janů, vedoucí odboru výstavby, územního plánování a dopravy. Obchvat by křížil vodní tok nebo železnici, což by jej značně prodražilo. „I přes to považujeme za důležité obchvat v územním plánu zachovat.“

Podle místostarosty Stanislava Balouna je v současné chvíli jedinou možnou variantou přeložka silnice, oprava Husovy a Pražské a vybudování dvou kruhových objezdů. „Všechno je otázka financování,“ posteskl si místostarosta.

Ačkoliv se veřejného projednávání návrhu nového územního plánu mnoho lidí z řad veřejnosti nezúčastnilo, přesto zazněla důležitá připomínka: kvůli husté kamionové dopravě praskají domy v Mírové ulici. „Město má zájem na řešení situace,“ ujistil Stanislav Baloun. Proto budou v novém územním plánu obě varianty – jak obchvat tak i komunikace podél Ploučnice, aby se odlehčilo centru města od dopravy.

Hromadná doprava

I toto téma je zahrnuté ve studii. Počítá se se spojením autobusového a vlakového nádraží. „Autobusové nádraží je předimenzované. Kraj má navíc zájem na tom, aby se neduplikovaly oba druhy dopravy,“ připomněl František Janů. V budoucnosti se proto počítá se stavbou autobusového terminálu u vlakového nádraží. Současné autobusové nádraží pak budou moci přestavět.

Po pozemcích určených pro individuální bytovou výstavbu je stálá poptávka. „Parcely jsou, ale je problém s financováním zasíťování,“ vysvětlil František Janů. Přestože město v současné době má dostatek tohoto druhu pozemků, nový územní plán počítá s dalšími.

Rozšiřovat, respektive vylepšovat se bude také areál hřebčína. Město jeho rozvoj podporuje. Areál byl vybudovaný bez technického zázemí, chybí přístupové cesty, parkoviště i zázemí přímo u dráhy. Proto přímo v areálu jsou i místa určená k zástavbě.

Mimoni chybí také plynová přípojka pro centrum města. „Po změně majitele se změnil i přístup dodavatele a chtějí více spolupracovat,“ poznamenal Stanislav Baloun.¨ Do územního plánu nyní zpracovatel zadá připomínky a konečnou verzi schválí zastupitelstvo.

Autor: Eva Vlastníková

15.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fontána byla vrcholem Hasičských slavností.
5

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Hostující Čížek (v bílém) se snaží zastavit akci Ladry.
10

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Hranice kraje u Oken má novou silnici

Českolipsko - Po moderní, bezpečné a širší silnici se nově jezdí u Oken na Českolipsku. Skončila kompletní rekonstrukce úseku krajské silnice II/273 která vede z obce Okna dál do Středočeského kraje.

Futsalisté jsou v plné přípravě

Česká Lípa - Prvoligoví futsalisti FC Démoni Česká Lípa se pilně připravují na novou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení