VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení České Lípy hrozí odvolání

Česká Lípa - Dva českolipští opoziční zastupitelé nechali na program příštího jednání přidat hlasování o odvolání místostarostky, starostky a rady města.

18.5.2017 1
SDÍLEJ:

Budova městského úřadu v České LípěFoto: Deník/ Vít Černý

Pořádně dusno bude zřejmě na příštím jednání českolipského zastupitelstva. Na programu středečního zasedání jsou i návrhy opozičních zastupitelů Petra Skokana (Spolehnutí) a Zdeňka Ježáka (ANO) na odvolání vedení města.

Zástupci opozice navrhují odvolání starostky České Lípy Romany Žatecké (ČSSD), místostarostky Aleny Šafránkové (exANO, nyní bez pol. příslušnosti) a rady města, kterou tvoří sedm koaličních zastupitelů.

Skokan i Ježák k návrhům přiložili i důvodové zprávy, ve kterých své návrhy obhajují.

CHYBY I NEČINNOST

„Chyby v řízení města, nedostatečné informování a předávání podkladů městskému zastupitelstvu a neplnění sjednocující a vedoucí úlohy starostky," vytýká předkladatel Zdeněk Ježák starostce Romaně Žatecké, a hned v prvním bodě poukazuje na předčasné informování o výsledku výběrového řízení na provozovatele nebytových prostor v Unionce.

„O nových nájemcích měla rozhodnout Rada města dne 4. dubna. Ovšem o vítězných nájemnících starostka informovala ve svém sloupku v Městských novinách, které vyšly 31. března," uvádí Ježák, který navrhuje odvolat i radu města za údajné porušování zastupitelstvem schválených usnesení při přidělování veřejných zakázek.

Kompletní návrhy bodů 13, 14 a 15 včetně důvodových zpráv:
Návrh na odvolání Aleny Šafránkové
Návrh na odvolání Rady města
Návrh na odvolání Romany Žatecké

„Zejména chyby v řízení města, rozvojových projektech, nedostatečné informování, nezájem o rozvoj města, neschopnost realizovat usnesení města, nepřipravenost pro výběrové řízení či jiné variantní možnosti provozu MHD na území města," vyčítá ve třetím návrhu předkladatel Petr Skokan místostarostce pro dopravu. Ten dále například zdůrazňuje nečinnost Aleny Šafránkové během nedávné stávky řidičů autobusů.

„Paní Šafránková žádným způsobem nezajistila informování cestujících o stávce. Mnozí lidé se nedostali včas do práce a do škol," uvádí Skokan. Ten mimo jiné navrhuje, aby hlasování bylo tajné.

„O způsobu hlasování rozhodnou zastupitelé. Za sebe ale říkám, že jsme byli veřejně zvoleni, tak ať jsme také veřejně odvoláváni. Ať je jasné, proč a kdo s předloženými důvody souhlasí. Tedy žádné politické nebo osobní hrátky nebo vyřizování si účtů. V materiálu jsou zveřejněny důvody pro odvolání, nechť tedy je veřejné, kdo s nimi souhlasí a kdo ne," uvedla pro Deník starostka České Lípy Romana Žatecká.

Na Facebooku byla o něco ostřejší. „Tak už zase přátelé Hany Moudré touží po návratu… Přijďte! začínáme v 16 hodin, doporučuji slyšet na vlastní uši, kdo předkládá tyto návrhy, jak je zdůvodňuje a co pro město sám udělal," zve starostka na jednání příští středu. To je možné sledovat i online na Youtubovém kanálu města Česká Lípa. „Sorry jako… Pojďme tedy do toho! Buď zvítězí nastavování změny pro město, nebo se vrátíme k osobním prospěchářům," dodává na Facebooku Romana Žatecká.

Zasedání zastupitelů proběhne ve středu 24. května. Jednání je možné sledovat i online na youtubovém kanálu města Česká Lípa.

„Existuje varianta B, o které nyní nechci mluvit, ale samozřejmě jsme připraveni převzít politickou odpovědnost a vedení vystřídat," dodal pro Deník Zdeněk Ježák.

Autor: Jiří Jelínek

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sbor dobrovolných hasičů v Novém Oldřichově převzal dva zbrusu nové hasičské vozy.

Hasiči mohou nově odsávat sršně

28. zasedání zastupitelstva města Česká Lípa se koná ve středu 24. května.
AKTUALIZOVÁNO

Na odvolávání vedení města nakonec ani nedošlo

Pro agresora si přijela policie

Česká Lípa - V policejní cele skončil devětadvacetiletý muž, který v sobotu vyvolal pozdvižení v baru v Jižní ulici v České Lípě.

Pět let za přeraženou páteř

Liberecký kraj - Případ bývalého skinheada, který měl zlomit páteř Ukrajinci, se vrátil do Liberce.

Ulice v Lípě by měly být lépe uklizené

Česká Lípa - Pracovníci speciálně na úklid veřejných míst, více strojů na odklízení sněhu, vypsání soutěže na novou firmu, která se postará o celoroční údržbu ulic i zastávek a další změny.

V Libereckém kraji přibylo v prvních měsících nejvíce turistů

Liberecký kraj – První tři měsíce tohoto roku přilákaly do Libereckého kraje rekordní počet návštěvníků. Důvodem byla zejména úspěšná zimní a lyžařská sezóna.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies