VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítězka soutěže o logo se do Geoparku Ralsko ráda vrátí

Česká Lípa - Zapojili se děti i dospělí. V pondělí 7. prosince se ve Vlastivědném muzeu v České Lípě uskutečnilo vyhodnocení veřejné soutěže o nové logo Geoparku Ralsko.

9.12.2015
SDÍLEJ:

Ředitelka Geoparku Ralsko Lenka Mrázová předává ocenění Ludmile Karkové z Nového Boru.Foto: Marie Čcheidzeová

Součástí slavnostního aktu byla i vernisáž výstavky více než stovky návrhů budoucí grafické značky geoparku.

Geopark Ralsko byl jako obecně prospěšná společnost (OPS) založen v roce 2013. Zaujímá plochu 294 km čtverečních na katastru města Ralsko a částečně i města Doksy a obce Hamr na Jezeře. Jeho specifický charakter je dán zejména tím, že se jedná o území bývalého vojenského prostoru Ralsko, které se otevřelo veřejnosti teprve od počátku 90. let 20. století a které se vyznačuje mnoha cennými přírodními a krajinnými fenomény.

Programem obecně prospěšné společnosti Geopark Ralsko je nejen výzkum, dokumentace a ochrana přírodních a kulturních hodnot v dané oblasti, ale i rozvoj šetrného turistického ruchu, výchovná a vzdělávací činnost a podíl na ekonomickém a sociálním rozvoji regionu, s čímž souvisí i úsilí o aktivní zapojení veřejnosti.

V souladu s tímto posláním bylo proto rozhodnuto, že soutěž o výtvarný návrh budoucího loga geoparku bude bez jakéhokoli omezení otevřena pro každého, kdo bude mít zájem se jí zúčastnit pro děti i dospělé, pro laiky i profesionální grafiky.

„O soutěž byl velký zájem, sešlo se v ní přes 120 návrhů," řekla Lenka Mrázová, ředitelka Geoparku Ralsko, na pondělním slavnostním vyhodnocení soutěže. „Potěšilo nás i to, že soutěž měla značný ohlas ve školách, které jsme oslovili například ve Varnsdorfu, v Turnově, v Novém Boru a dalších místech."

Slova ředitelky OPS potvrzují výsledky soutěže, kde se v kategorii soutěžících do 15 let mezi prvním třemi umístily žákyně základních škol z Nového Boru a z Hrádku nad Nisou. V kategorii dospělých hodnotící porota přiřkla nejvíce hlasů výtvarnému návrhu Radka Trnky.

„Nebyla jsem oceněna jako jediná, tady moje spolužačka Adéla Šinerová, která získala třetí místo, je také z naší 8.C ," odmítá přílišné soustředění pozornosti na svou osobu vítězka kategorie soutěžících ve věku do 15 let Ludmila Karková, žákyně ze ZŠ na náměstí Míru v Novém Boru.

A jak dobře znala přírodu v Geoparku Ralsko, než se pustila do kreslení návrhu? „Byli jsme tam jednou na výletě na kole, ale to už je dávno. Dnes jsme ale tady při přednášce geologa geoparku Dominika Rubáše viděli, že je tam tolik krásných míst, určitě tam někdy půjdeme, že?" obrací se ke své mamince a pak s úsměvem dodává: „Anebo tam někdy vyrazím s horolezci třeba do Vranovských skal u Mimoně."

„Všechna navržená loga budou vystavena nejen v českolipském muzeu, ale i na webových stránkách Geoparku Ralsko. Každý se k nim zde bude moci vyjádřit, případně ještě přispět nějakým vlastním návrhem. Takže definitivní rozhodnutí o výběru grafické značky pro náš geopark se posune do roku 2016," uzavírá hodnocení soutěže Lenka Mrázová.

Marie Čcheidzeová

Autor: Redakce

9.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policisté a celníci při pátečních kontrolách u Máchova jezera.
10

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Holany se v úvodním kole I. B třídy představí na hřišti ve Vesci.

Holany se pyšní silným kádrem

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Hygiena na táborech je v pořádku. Přibylo klíšťat

Liberecký kraj - Hygienické kontroly na letních táborech v Libereckém kraji pokračují. K 16. srpnu mají hygienici nahlášeno celkem 171 táborů s 245 běhy. Celkem jich zkontrolovali 77.

Kam o víkendu za fotbalem

Českolipsko - Startují krajské a okresní fotbalové soutěže. I. B třída nabídne derby rezervy Doks s nováčkem ze Žandova.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

Českolipsko – Celní správa, dopravní i říční policie a toxi tým se o víkendu zaměří na návštěvníky festivalu Mácháč. Nebudou chybět ani hlídky se samopaly. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení