VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začíná masopustní veselí

Českolipsko /+ DALŠÍ POZVÁNKY NA VÍKEND/ - Tradiční masopustní průvody se o víkendu rozejdou po celém Českolipsku.

5.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Pech

V České Lípě, Kravařích, Mimoni i jinde na okrese se budou tento víkend konat první masopusty. Organizátoři akcí zvou příznivce masek a veselí do průvodů.

V sobotu se masopust tradičně koná při příležitosti zahájení sezony Vísecké rychty v Kravařích. Od desáté hodiny se návštěvníci mohou těšit na ukázky různých řemesel, žertovné hry pro děti i tvůrčí dílničky, včetně výroby masek.

Na odpoledne si českolipské divadelní uskupení Progresky připravilo improvizační vystoupení, kdy dětem zahrají pohádku na přání. Následovat bude tradiční masopustní zvyk, kdy soubor NOPOĎ „vynese ortel nad basou," na kterou se svalí všechny hříchy a příkoří místních občanů za minulý rok.

Ve stejný den i čas začínají oslavy v Mimoni. Od rána bude probíhat jarmark, jsou připraveny různé atrakce pro děti a zabijačkové hody. Pořadatel upozorňuje návštěvníky, aby si vzali nádoby na případné odnesení polévky a guláše domů. Sraz masek bude ve třináct hodin na náměstí a následně se průvod vydá na okruh přes Mírovou a Malou ulici zpět na náměstí, kde se předá klíč od města a bude „popravena kobyla."

V neděli pak českolipská Farní charita pořádá již třetí ročník masopustního veselí. Průvod, který začne ve dvě odpoledne před českolipskou radnicí, nejprve převezme klíč od města a následně se vydá rozdávat radost po České Lípě. „Konec průvodu bude na Škroupově náměstí, kde se na vytápěné zahrádce kavárny Kocour uskuteční divadelní představení souboru Krabice Teplice," říká mediální koordinátor Farní charity Jiří Gottlieber. Následně se mohou návštěvníci občerstvit různými nápoji a masopustními lahůdkami za doprovodu živé hudby.

Masopustní oslavy chystají na sobotu také Volfartice, Okna a Stružnice.

Masopusty na Českolipku:

MIMOŇSKÝ MASOPUST
6. února od 10.00, náměstí 1. máje Mimoň

Na programu bude průvod v maskách, živá hudba, soutěže, zabijačkové hody, stánky a mnoho dalšího!

10.00 - 16.00 Jarmark, atrakce, poníci, zabijačka
10.00 - Cirkus Paldusovi: opička, drezura psů i jiných zvířat, kůň matematik, žonglér, klaun…
10.40 - Hraje Vosty Band
11.00 - Cirkus Paldusovi: pokračování programu
11.40 - Hraje Vosty Band
12.25 - Hraje Squadra Azura
12.50 - Sraz masek na náměstí a průvod za kočárem s kapelou Mírovou ulicí a zpět na náměstí Malou ulicí. Každá maska si pak může u pořadatelského stanu vyzvednout koblihu a čaj. Scénka předávání klíče maškarám a porcování kobyly
13.30 - Vyhodnocení a soutěže masek ve 3 kategoriích
14.15 - Hraje Squadra Azura
14.30 - Divadlo Krtek: Cirkus plný pohádek
15.00 - Balónky a legrácky Honzy Bažanta
15.30 - Hraje Squadra Azura

MASOPUST NA RYCHTĚ
6. února od 10.00, Vísecká rychta Kravaře

Vesnický masopust v prostorách prastaré roubené rychty skýtá nevšední zážitek, na který jsou všichni srdečně zváni. Není třeba připomínat, že více masek znamená více legrace. Pro příchozí v masce je tedy jako obvykle vstup zdarma. Pro návštěvníky bude u vchodu na uvítanou připraven chléb se sádlem.

13.00 - Pohádka pro děti - improvizační skupina Progresky hraje dětem podle jejich přání
15.30 - Pohřbívání basy (NOPOĎ)

VOLFARTICKÝ MASOPUST
6. února od 10.00, sraz u školy ve Volfarticích

Zváni jsou dospělí i děti, sraz je v 10 hodin u volfartické školy. Průvod projde částí vesnice, chybět nebudou tradiční masopustní masky kobyla, vlk a medvěd s medvědářem, Turci, Strakatý, ženich s nevěstou či kominík. Ve 12 hodin se program přesune na kulturní sál, kde bude připraveno občerstvení a pro děti od 13 hodin veselice. V 19 hodin startuje Hasičský bál, kde k tanci a poslechu zahraje Duo Galaxie.

MASOPUST V OKNECH
6. února od 14.00, Okna

Zahájení u školy v Oknech, průvod obcí, bohatý program a pohoštění. Masky mají občerstvení zdarma.

STRUŽNICKÝ MASOPUSTNÍ PRŮVOD
6. února od 13.00, Stružnice

MASOPUST V ČESKÉ LÍPĚ
7. února od 14.00, náměstí T. G. Masaryka Česká Lípa

Další tipy na víkend:

TRADIČNÍ PLES SENIORŮ
5. února od 19.00, KD Bohemia Nový Bor

Každý, kdo má chuť, a nejen senioři, se může přijít pobavit do kulturního domu Bohemia. Večer plný zábavy a energie rozproudí hudební skupina Septima a předtančení se ujmou novoborské mažoretky, které získaly mimo jiné i titul vicemistryně světa a Evropy. Návštěvníci se mohou těšit také na kvalitní občerstvení, které zajistí Josef Kollmann. Septima zahraje moderní hudbu i nejhezčí melodie minulých let. Na repertoáru mají široké spektrum všech hudebních žánrů (skladby pop music, evergreeny, country, lidové, latinsko-americké). Vstupenky jsou k dostání v předprodejních místech společnosti Kultura Nový Bor nebo na tel. 487 726 755.

MAOPUSTNÍ DÍLNY
6. února od 9.00 do 14.00, Ekocentrum Brniště

Přijďte se připravit na masopustní průvody. V Ekocentru Brniště si v sobotu můžete vytvořit různé pokrývky hlavy, masky, škrabošky, loutky a chrastící nástroje. Také se tu bude péct, a to v tradičním duchu. Připraveno je osm různých dílen, takže bude z čeho vybírat. Vstupné je 50 korun.

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ REJ
6. února od 14.30, Kulturní dům Kamenický Šenov

Děti si užijí tanec a nejrůznější soutěže. Připraveno je taneční vystoupení, ohnivá show, malování na obličej a dětská tombola. Děti, které přijdou v maskách, čeká sladká odměna. Vstupné: děti do 10 let 20 Kč, ostatní 30 Kč.

KŘESLO PRO HOSTA
6. února od 17.00, pobočka organizace ADRA (Čsl. armády 1578) Česká Lípa

Diskusní fórum s významnými osobnostmi. Dalším hostem letošního Křesla pro hosta bude Miroslav Kvintus, bývalý starosta obce Dobříň.

BARÁČNICKÝ PLES
6. února od 20.00, Kulturní dům Zákupy

Program: Tanec a zábava s hudbou Adély a Milana. Tanečníci z Malé Bělé. Hra o ceny.

Jiří Jelínek, Petra Hámová

Autor: Redakce

5.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Doksy - Bílý Kostel 0:3 (0:0).

Doksy a Skalice zažily jalovou sobotu

Krajské dožínkové slavnosti na Sychrově 2017.
6

Dožínky se slavily i na zámku u Rohanů

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ a MŠ Jižní Česká Lípa

Česká Lípa – Ve středu 20. září přinese Českolipský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

V Šenově ukázali veřejnosti tajemství tvorby lustrů

Kamenický Šenov - Sychravou podzimní sobotu využily rodiny ze všech koutů republiky k návštěvě dne otevřených dveří v jedné z největších skláren v regionu. Vítanou výhodou jejich volby byla možnost se pořádně ohřát u rozpálených pecí na huti.

Falešní vnuci útočí na seniory čím dál častěji i v našem kraji

Liberecký kraj – Šmejdy se z kraje vyhnat podařilo. Vzrostl ale počet podvodníků, kteří ze starých lidí „tahají“ peníze pod nejrůznějšími záminkami ať už po telefonu, nebo rovnou zaklepou na dveře bytu.

Pod novou silnicí budou hledat první středověkou mincovnu

Jablonné v Podještědí - Součástí celkové rekonstrukce silnice v Jablonném mohou archeologové poodkrýt historii města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení