Holešovice jsou pražská zajímavě poskládaná čtvrť, která se rozkládá mezi levým břehem Vltavy a letenským kopcem. Obecně patří k lákavým pražským lokalitám, kde se lze usadit minimálně pro podstatnou část života. A právě zde měli k dispozici svou nemovitost milovníci umění a koček.

Velká rekonstrukce po 15 letech

Přes 130 metrů čtverečních v bytě v pražských Holešovicích s dispozicí 4 + kk. To už je krásný prostor, na kterém lze vytvořit pohodlné bydlení. V tomto případě to byl úkol pro Terezu Janků ze studia TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE&INTERIORS. Popsala, že na začátku s investory vedla dlouhá sezení nad variantami nového uspořádání bytu postaveného před přibližně 15 lety.

„Naším cílem bylo vytvořit vizuálně čistý a jedinečný prostor s náznaky minimalismu a celkovým pocitem lehkosti a vzdušnosti,“ konstatovala Tereza Janků, která povedenou proměnu přihlásila i do prestižní soutěže Interiér roku.

close Cílem rekonstrukce holešovického bytu bylo vytvořit vzdušný prostor. info Zdroj: se svolením Tomáše Dittricha zoom_in Cílem rekonstrukce holešovického bytu bylo vytvořit vzdušný prostor.

Vybourané příčky zútulnily prostor

Nový prostor se podařilo vytvořit i díky změnám dispozice, kdy bylo možné vybourat původní nenosné příčky.

„Hlavní obytný prostor nyní zaujímá téměř padesát metrů čtverečních. Pro další zvýšení pocitu prostornosti jsme umístili bezmála čtyři metry dlouhou skleněnou stěnu s posuvnými dveřmi mezi centrální chodbu a kuchyňskou část. Ta přivádí dostatek přirozeného světla i do středu bytu,“ přiblížila Tereza Janků.

Byt pro milovníky umění a koček

I z designového pohledu jde o velmi povedený projekt.

„Například dveře jsou s plnou výškou a skrytými rámy, takřka splývající s okolní stěnou, a zapuštěnými lineárními LED světly. Ty tvoří jakési vodící linky. LED světla pak byla použita i v koupelně,“ popsala bytová architektka.

V bytě absolutně nic vizuálně nepřekáží. Je to i díky tomu, že úložné prostory vyráběné na míru jsou vkusně v interiéru ukryty.

„Poutavou vizuální cestu potom tvoří výrazně kontrastující vystavená umělecká díla na stěnách,“ míní Tereza Janků.