VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVETA PIKNOVÁ

Iveta Piknová / Ústecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Registr smluv na severu funguje. Krajské úřady proškolují zaměstnance

Severní Čechy – Podle statistik serveru HlidacSmluv.cz jsou města a úřady na severu Čech poctivé. Všechny vkládají své smlouvy do internetového Registru smluv, který začal fungovat loni v červenci. Ústecký kraj v něm už zveřejnil 923 smluv a Liberecký kraj 1 547 smluv. Pilná jsou i krajská města. Liberec od loňského července publikoval 458 smluv, Ústí nad Labem jich na internetu vyvěsilo o 25 víc.

Hodnocení krajů 2016: Liberecký je druhý nejlepší

Severní Čechy - Zatímco Liberecký kraj dělá severním Čechám dobré jméno, Ústecký kraj ho kazí.

Sehnat zubaře na severu Čech je problém. Je jich málo a stárnou

Severní Čechy - „Máme plno. Nebereme," zní ze dveří běžně, když lidé v regionu hledají nového zubaře. Situace je přitom horší v Ústeckém kraji.

Akrobaté ukáží nevídané cviky

Velké Hamry - Artisté, akrobaté, fakír, kouzelník a klauni. Všechny uvidíte v jediném vystoupení Cirkus bude, které v sobotu 2. července v Kulturním domě ve Velkých Hamrech pořádá artistická skupina Mistral. Vstup je zdarma.

Varhany i věže. Kostely odhalí to nejcennější

Českolipsko - Během páteční Noci kostelů se na Českolipsku otevře jednadvacet památek.

Řidiči, pozor! Nejrizikovější úsek je u Rynoltic

Severní Čechy - Z deseti nových nebezpečných úseků silnic jsou hned tři na severu Čech. Za nehody nejčastěji může rychlá jízda a neopatrné předjíždění

Horská služba na severu zachránila tři tisíce lyžařů

Severní Čechy - V Krkonoších, Krušných a Jizerských horách záchranáři v zimě vyjížděli nejčastěji k úrazům nohou a rukou. Pět lidí v horách zemřelo

Muži si užívají mama hotel až do třicítky

Severní Čechy - Neschopnost odpoutat se od rodičů ale může podle psychologů způsobit problémy v partnerském životě

Obezita trápí spíš muže. Zatočí s ní aplikace v mobilu

Severní Čechy - Sportovní aplikace v chytrých telefonech za vás počítají spálené kalorie, ukládají statistiky o vašem pohybu nebo ukazují, jak cvičit

Čtyři a půl tisíce lidí žije v Libereckém kraji na ulici

Liberecký kraj - V regionu chybí krizové ubytování, nízkonákladové bydlení se sníženým nájmem a obecní byty pro lidi s minimální mzdou.

Dnes je apríl. Jste připraveni na bláznivé počasí?

Severní Čechy - Duben dovede zaskočit sněhovou pokrývkou i letními teplotami. Za střídání počasí mohou vpády studeného vzduchu a prodlužování dne

Mzdy v kraji rostou. Nejvíce střední třídě

Liberecký kraj - Ve 4. čtvrtletí roku 2015 si lidé v Libereckém kraji vydělali průměrně 26 379 korun. Průměr v ČR je ale přes 28 tisíc.

Velký jarní úklid startuje za měsíc. Přidáte se?

Liberecký kraj - Do akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko se letos připojí stovky lidí v Libereckém kraji. Dobrovolníci se mohou hlásit na webu uklidmecesko.cz

Zvýšený cholesterol zabíjí. Lidé v kraji to ale neřeší

Liberecký kraj - Každý desátý obyvatel Libereckého kraje se ani nesnaží dodržet dietu nařízenou lékařem. Na srdeční choroby přitom umírá každý druhý Čech

S penězi to umíme. Dluží jen každý dvacátý

Liberecký kraj - Liberecký kraj je šestým nejméně zadluženým regionem v republice. Dluhy přitom postupně klesají, ženy splácí poctivěji než muži.

Se šikanou má zkušenost 70 procent lidí. Ale mlčí

Severní Čechy – Školáci v Česku loni napadli 160 učitelů základních a středních škol. Velký problém představuje i kyberšikana na sociálních sítích.

Mají vyšší platy. Lékaři a sestry ale pořád chybí

Liberecký kraj - Na jednoho lékaře v Libereckém kraji připadá zhruba 258 lidí. Nemocnicím chybí hlavně atestovaní lékaři a zdravotní sestry

Rakovina dětem ukradne i dva roky života

Liberecký kraj - Onkologické onemocnění je v Česku ročně diagnostikováno u 350 dětí. V Libereckém kraji 32 z nich pomáhá nadace Dobrý anděl.

Změny na silnicích: Bez známky a rychleji

Severní Čechy - Od 1. ledna dochází k přeznačení některých silnic na severu Čech. Nové značky ale ještě nejsou všude. Budou přibývat postupně.

Pryč se starým kotlem. Dotace startují v pondělí

Liberecký kraj - Na nový ekologický kotel mohou majitelé rodinných domů v Libereckém kraji získat až 127 500 korun. S podáním žádosti neotálejte.

OBRAZEM: Olympijský oheň vzplanul! Pro stovky sportovců začaly hry

Ústecký kraj - Čtyřdenní festival emocí, bojovnosti, odhodlání i přátelství. Čtyřdenní oslava sportu. To jsou Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016, které v neděli začaly. Hostí je Ústecký kraj.

Památky loni lámaly rekordy. Přišlo 428 tisíc lidí

Liberecký kraj - O dva tisíce víc lidí přivítal i zámek Lemberk u Jablonného v Podještědí. Návštěvníků přibylo i hradu Bezděz.

Život v Libereckém kraji? Elita České republiky

Liberecký kraj – Kraj vyniká nejčistším vzduchem a množstvím zeleně, chybí ale místa v domovech pro seniory.

Unikátní betlémy v životní velikosti uvidíte jen na severu

Severní Čechy - Nově nasvícený betlém v Rumburku nabídne do února hned tři různé scény. Železný Brod a Česká Lípa lákají na skleněné betlémy.

AKTUALIZOVÁNO

Trhy, výstavy a koledy. Užijte si advent v kraji

Liberecký kraj - V prosinci ožijí města v Libereckém kraji vánočními trhy i mnoha dalšími akcemi. Přinášíme vám tipy na to nejlepší z regionu!

Krajské záchrance teď závidí celá republika

Liberecký kraj - Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje má dvacet nových sanit. Ty stávající byly na hranici životnosti, nové naopak budí závist.

První dítě ve 28 letech. Ženy v kraji porod odkládají

Liberecký kraj - Za posledních deset let stoupl věk prvorodiček v Libereckém kraji téměř o dva roky. Stále je ale nižší než celorepublikový průměr.

Extrémní rok 2015: Sucho potrvá až do jara

Severní Čechy – Srpen byl nejteplejším měsícem od roku 1961, rekordy padají i v listopadu. Skiareály se bojí, že nebudou mít vodu na zasněžování.

Domácí násilí: O pomoc žádá v kraji 200 lidí ročně

Liberecký kraj - Čtvrtina lidí se s domácím násilím setkala přímo, nejčastěji v roli svědka. Obětem i svědkům pomáhá Intervenční centrum Liberec.

Klíšťata se chystají na zimu. Přesto v lese opatrně

Liberecký kraj - Hygienici v Libereckém kraji zatím evidují 7 případů encefalitidy. Jak se vyhnout místům s nakaženými klíšťaty, napovídá nová mapa

Výjezdní zasedání vlády: Limity prolomí, Krušné hory obnoví, dálnici dostaví

Ústí nad Labem - Kromě prolomení limitů těžby hnědého uhlí na dole Bílina a jejich prozatímního zachování na dole ČSA, v pondělí vláda ČR projednala na svém výjezdním zasedání v Ústí nad Labem řadu dalších bodů.  

Máte zkontrolovaný komín? Saze se mohou vznítit

Liberecký kraj - Kominík musí komín prohlédnout každý rok. Jinak majiteli při požáru hrozí pokuta 25 tisíc korun a krácení úhrady škody od pojišťovny

Na pomoc dětí ve stáří spoléhá čtvrtina rodičů

Liberecký kraj - Stejné množství obyvatel Libereckého kraje ve věku nad 45 let se vidí v domově důchodců. Na stárnutí je děsí hlavně zhoršující se zdraví

Pepřový sprej nenoste v kabelce, ale v ruce!

Liberecký kraj - Zbrojní průkaz, bojové umění či paralyzér. Způsobů sebeobrany je spousta. Situaci, kdy se některý z nich hodí, může zažít každý.

Krajské volby: Půta se chystá obhájit svůj post

Liberecký kraj - Volby do zastupitelstev krajů se sice konají až za rok, strany už ale přemýšlejí nad svými kandidátkami. Konkrétní jména zatím nemají

Stále více lidí v kraji porušuje režim na neschopence

Liberecký kraj – Prodlužují si povolené vycházky nebo chodí ven mimo stanovenou dobu. Tak v Libereckém kraji porušuje režim na neschopence stále víc lidí.

Papírové bankovky vydrží ještě deset let

Severní Čechy - Středoškoláky podle průzkumu láká placení otiskem prstu či skenem oka. Podceňují ale bezpečnost na internetu

Výměnu dočasných průkazů OZP musíte stihnout do konce roku

Severní Čechy - Už jen tři měsíce mají držitelé dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením (OZP) a průkazů mimořádných výhod na to, aby je vyměnili za nový.

V kraji se vytřídí tisíce tun bioodpadu

Liberecký kraj - Přibývá hnědých popelnic a kompostérů. Někteří do nich ale hází sklo a stavební suť.

Svátky a prázdniny: Kdy si chytře vzít volno?

Severní Čechy - Hned první státní svátek tohoto školního roku slibuje prodloužený víkend. Užijete si jich ale mnohem víc, o Vánocích si pracující vychutnají až devět dní volna!

Rakovina zabije v Libereckém kraji tři lidi denně

Liberecký kraj - U mužů je druhá nejčastější rakovina prostaty. Ministerstvo zdravotnictví chce proti ní a rakovině plic zavést plošné screeningy

Zateplení nemá skoro polovina domků v kraji

Severní Čechy - Na severu Čech stojí nejstarší rodinné domy v republice. Teplo z nich uniká hlavně okny. Dotace na zateplení se otevřou zas na podzim.

První premiéry odehrají divadla v kraji už v září

Liberecký kraj - Šaldovo divadlo v Liberci uvede Mozartovu Kouzelnou flétnu. Česká Lípa láká na světovou premiéru hry Shylock s Milanem Kňažkem.

Kapesné studentům nestačí. Chtějí dvakrát víc

Severní Čechy - Skoro polovina Severočechů mezi 15 a 19 lety od rodičů nedostává víc než 350 korun měsíčně. Nejvíc utrácí za jídlo a zábavu s přáteli.

Nenáviděná domácí práce? Žehlení, tvrdí ženy

Severní Čechy /ANKETA/ - Vybavení spotřebiči v posledních pěti letech stagnuje. Češi si ale věří: 77 % je přesvědčeno, že domácí práce by zvládli i bez nich.

Znásilnění tají na severu Čech polovina žen

Severní Čechy - V regionu je nejvíc neoznámených trestných činů v zemi. Pomoc mohou lidé najít na non-stop bezplatné lince 116 006.

Uprchlíky chce poslat domů přes 80 procent lidí. Strach z nich roste

Severní Čechy - Podle aktuálního průzkumu se obyvatelé bojí hlavně přílivu radikálních muslimů. Čtyři pětiny by se bránily obnovou kontrol na hranicích.

Podvodníci v kraji si vymýšlí krádeže i nehody

Liberecký kraj - Dvě největší pojišťovny letos v Libereckém kraji odhalily pojistné podvody za necelých 19 milionů korun. Podílí se na nich i lékaři.

Přírodní koupaliště: Čistou vodu slibují jen některá

Severní Čechy - Podle aktuálních rozborů jsou ve vodě v Zákupech u České Lípy stále cerkárie. Máchovo jezero a Varvažov na Ústecku kazí sinice.

Právo a zákony. Většina lidí jim nerozumí

Severní Čechy - Češi v průzkumu přiznali právní negramotnost. Nejvíc se bojí táhlých soudních procesů a nákladů na právníka.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT