VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA CHARVÁTOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Doksech už nebude dětský lékař

Doksy - Město s 5 000 obyvateli zůstává od března bez dětského lékaře. Ordinace se uzavřela.

Českolipská nemocnice má nový přístroj na měření srdce

Česká Lípa - Až sedm dní v kuse může měřit srdeční rytmus nový přístroj za 75 tisíc korun.

V Brništi vyroste posklizňová linka. Stavět začnou už v březnu

Brniště - Už při příštích žních by zemědělci v Brništi chtěli využít novou posklizňovou linku. Odhad investic na její stavbu je 40 milionů korun. V obci by se díky tomu měla snížit doprava.

Kraj nahradí farmářům další škody, které jim způsobili vlci

Českolipsko - Další dva útoky na stáda ovcí. Vlci tentokrát útočili v Brenné u Zákup a znovu v Provodíně.

Ralsko chce vydělávat na vánočních stromcích

Ralsko – Úředníci z radnice v Ralsku vymysleli projekt, který naloží s nevyužitými lesnatými plochami v bývalém vojenském prostoru. V lokalitě mezi Hradčany a Ploužnicí vysází město vánoční stromky a výnosy z jejich prodeje půjdou do městské kasy.

Postižené ženy se z Jestřebí přestěhují na okraj centra České Lípy

Česká Lípa – Konec bydlení v ústavu. Na jaře začne rekonstrukce domu v České Lípě, kde naleznou nový domov ženy s postižením.

Muzea dostanou osm milionů na opravy i nákup exponátů

Liberecký kraj - Krajská muzea a galerie se letos mohou těšit na mimořádnou finanční injekci na úpravy a rozšíření expozic. Liberecký kraj mezi ně díky vyšším daňovým příjmům rozdělí téměř osm milionů korun.

Prestižní cenu Gratias Tibi mohou získat žáci z Nového Boru

Nový Bor - Zástupci města Nový Bor nominovali čtvrťáky ze ZŠ na náměstí Míru na cenu Gratias Tibi. Tu si podle nich zaslouží za projekt 72 hodin: Děti seniorům.

V České Lípě znovu funguje zubní pohotovost

Česká Lípa - Konec únavných cest s bolestí zubů do Liberce. Dva víkendy v měsíci bude fungovat zubní pohotovost i v České Lípě.

Starostka České Lípy chtěla do čela ČSSD. Skončila mezi poraženými

Česká Lípa – Starostka České Lípy Romana Žatecká neúspěšně kandidovala na sjezdu ČSSD na předsedkyni strany. Volilo ji jen 13 delegátů.

V České Lípě vzplálo vrakoviště. Požár likvidovaly čtyři cisterny

Česká Lípa - Jedovatý kouř a nedaleké skladiště pohonných hmot, hasiči museli rychle zasáhnout při požáru v areálu Kovošrotu.

Liberecký kraj připravuje strategický plán na stárnutí populace

Liberecký kraj - Pomoci seniorům s bezbariérovým bydlením, otázky ke kriminalitě páchané vůči seniorům, ale i zaměření se na občany, kteří se teprve seniory stanou. To vše má za úkol pracovní skupina Libereckého kraje.

Klienti ze stacionáře znovu bodovali na zimních hrách

Česká Lípa – I když nepochází zrovna z hor, bodovali klienti českolipského stacionáře na Národních zimních hrách speciální olympiády, které se uskutečnily v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Přivezli bronz i stříbro.

Záchranáři bojují s bezohledností řidičů. Problémy mají často na sídlištích

Českolipsko - Parkování na chodnících, stání na místech, kde se stát nesmí. To jsou téměř denní situace, které potkávají posádky záchranářských vozů.

FOTO: Autodrom nabídl adrenalin i plameny

Suchý asfalt rozvášnil řidiče šestého závodu série Autodrom Rally Serie. Během prvního měřeného tréninku jedno auto skončilo na střeše a druhé hořelo.

Kriminalita v kraji klesá, i tak loni policie šetřila šest vražd

Liberecký kraj - Policistům v Libereckém kraji se loni dařilo objasnit přes 50 % trestných činů. Vyšetřovali jich o pět set méně než v roce 2016.

Česká Lípa by se mohla dočkat poradny pro autisty

Českolipsko – Tíživý problém má město Česká Lípa i celý okres s nedostačující službou pro rodiče dětí s poruchami autistického spektra. Pro potřebná vyšetření musí rodiče z Českolipska dojíždět do Semil či do Turnova.

Benefiční futsal pomůže dětskému domovu v Lípě

Česká Lípa - Fotbalový útočníci jako Horst Siegl nebo Pavel Kuka dorazí tuto neděli do Sportovní haly v České Lípě. Právě zde proběhne od 16 hodin sportovní utkání, které bude mít benefiční závěr.

Myslivci v těchto dnech zpestřují zvěři jídelníčky. Zubry dokrmují každý den

Českolipsko – Ač zima ještě neudeřila v plné síle, myslivci musí přikrmovat zvěř. V lesích je to dvakrát týdně, v oboře v Ralsku se musí krmit každý den.

AKTUALIZOVÁNO

Českolipsko ožije masopustním veselím

Českolipsko – Zákupy, Kravaře, Mimoň, Okna, Okrouhlá i Česká Lípa. Nejen tady všude bude nadcházející víkend patřit masopustům.

Zámek Zákupy vyhlašuje soutěž na počest narození medvěda

Zákupy - Na zámku v Zákupech se letos slaví. Místní medvěd Medoušek měl v lednu 25. narozeniny.

Ve Stvolínkách hořela stodola. Škoda dosáhla čtvrt milionu

Stvolínky - Šlehající plameny z budovy bývalého mlýna ve Stvolínkách zahlédl v úterý večer náhodný kolemjdoucí.

Českolipská nemocnice přestěhuje a obnoví porodnici

Česká Lípa - Benefiční Ples hejtmana letos podpořil mimo jiné také českolipskou nemocnici. Necelých 800 tisíc korun využijí na modernizaci porodnice.

Záchranáři v České Lípě budou mít nové zázemí i vozy

Česká Lípa - Českolipská záchranná služba už několik let sídlí v nevyhovujících podmínkách. Do března ji čeká stěhování. Jako bonus Liberecký kraj zaplatí i nové sanitní vozy.

Doksy zatím marně hledají dětského lékaře

Doksy - Město Doksy řeší odchod jediné pediatričky ve městě. Místo ní měla nastoupit lékařka jiná, ta si vše na poslední chvíli rozmyslela. 

FOTO: Česká Lípa otevřela moderní školku. Třídy jsou připravené i pro batolata

Česká Lípa - Přebalovací pult či postýlky s ohrádkou pro nejmenší děti. I to patří mezi vybavení nově zrekonstruované mateřské školy v Dolní Libchavě.

K obchvatu v Zákupech zbývá poslední krok. Výstavbu zaplatí Liberecký kraj

Zákupy - Denně stovky kamionů, hluk a smog v centru města. Zákupům by od tranzitní dopravy měl pomoci již dlouho plánovaný obchvat. K výstavbě chybí už jen uvolnění posledního pozemku.

Cyklostezka svaté Zdislavy se rozroste o další kilometry

Českolipsko – Stezka pro cyklisty propojí Cvikov se Svorem. Stavět se začne nejdřív příští rok.

Omladí stromořadí v Albrechticích i na Slunečné

Liberecký kraj - Obnovu dalších šesti alejí za téměř osm milionů korun chystá letos Liberecký kraj.

Dlužníkům pomohou i v Novém Boru

Nový Bor - Pomoci s problémem zadluženosti se nyní dostane zdarma také občanům v Novém Boru.

Nejmodernější trhání nosních mandlí nabízejí u sousedů

Mladá Boleslav, Českolipsko - Českolipané na zákrok s nosní mandlí nemusí ani do Prahy ani do Liberce. Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav nabízí novou metodu.

FOTO: Vyděšeného koně zachraňovali z bahna hasiči

Zákupy - Dvě jednotky hasičů a traktor vysvobozovaly vyčerpaného a vyděšeného koně, který uvízl v rozbahněném poli v Zákupech.

První miminko v kraji se narodilo v České Lípě. Je to holčička Nela

Česká Lípa - Pouhých jedenáct minut po půlnoci se v českolipské nemocnici narodila Nela Palusková z Jablonného v Podještědí.

„Silvestr je pro psy nejhorší den v roce,“ říká majitelka útulku

Doksy – „Pro všechny útulky je teď těžké období. Za posledních 14 dní máme příjem deseti pejsků, většinou malých štěňat. Během silsvestru a po něm psů ještě přibude,“ říká Veronika Slavíková z Doks, která zachraňuje psy a buduje pro ně nový útulek u Jestřebí.

Muž do ženy surově kopal před malou dcerou

Českolipsko - Druhý vánoční svátek skončil smutně pro mladou ženu z Českolipska a její nezletilou dcerku, kterým nedopřál domácí pohodu třiapadesátiletý partner matky.

Vítěz prestižního turnaje získá opět trofej od novoborských sklářů

Lindava - Písečné duny má představovat trofej, která byla vyrobena novoborskými skláři z firmy Lasvit. Trofeje jsou vyrobeny pro vítěze prestižního tenisového turnaje Mubadala World Tennis Championship, jehož finále proběhne 31. prosince v Abu Dhabi.

Vrchní, prchni. Číšník stihl za pár týdnů zpronevěřit 50 tisíc

Liberec, Českolipsko – Až pětileté vězení hrozí mladíkovi z Českolipska, který způsobil svému zaměstnavateli více jak padesátitisícovou škodu.

Vánoční atmosféra zavládla i za mřížemi

Stráž pod Ralskem - Vězni ve Stráži pod Ralskem také slaví Vánoce. Nechybí ani bohoslužba.

FOTO: Do kin míří další pohádka Zdeňka Trošky. Čertoviny

Česká Lípa – Jestli někdo umí točit pohádky, tak je to Zdeněk Troška.

Kraj zaplatí další tisíce za ovce, které roztrhal vlk

Českolipsko - Za poslední tři roky Liberecký kraj vyplatil za škody po vlcích přes 130 tisíc korun. Chovatelé však musí prokázat, že za uhynutí zvířat je vlk.

V sociálně vyloučené lokalitě postavili školku za 25 milionů

I přes problémy s dotací má Ralsko zřejmě nejmodernější mateřskou školu na Českolipsku. Podle stavbyvedoucího je bezpečnější než banka.

S navýšením platů zdravotníků mají problém

Liberecký kraj - Rozhodnutí vlády o zvýšení platů všem zdravotníkům je podle náměstka hejtmana Přemysla Sobotky populistický tah.

FOTO: Policie řeší v České Lípě tři případy krádeží v jeden den

Česká Lípa - Jedno auto odcizené a dvě auta vykradená. V České Lípě řádil neznámý zloděj nebo zloději. Pomoci objasnit krádeže by mohl důležitý svědek.

OBRAZEM: Tanečníci Tutti Frutti rozhýbali celý sál

Česká Lípa - Nejúspěšnější taneční skupina Českolipska měla v Kulturním domě Crystal Vánoční show.

Dobročinné derby vyneslo 45 tisíc korun

Česká Lípa - Českolipští florbalisté pořádali během pátečního utkání s Ústím finanční sbírku na dvouletou Terezku Lehončákovou, která od narození bojuje s rakovinou.

Borem hýbe téma bezdomovců. U obchodu je lidé nechtějí

Nový Bor – Někteří proti nim podepisují petici, jiní jim perou oblečení a kupují jídlo. V Novém Boru se obyvatelé k lidem bez domova staví různě.

Příběh nemocné Terezky vyvolal velkou vlnu solidarity

Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.

Vlci už mu zabili několik ovcí. Na šelmy ale chovatel nezanevřel

Českolipsko – O několik jehňat a kozu přišel Martin Líman z Bezdězu kvůli vlkům. Zatím je má zastrašit rohatá koza.

Děti ze Skalice zvítězily ve velké výtvarné soutěži

Skalice u České Lípy - Zábavný, ale i poučný má být nový projekt Státní veterinární správy (SVS) s názvem Máme rádi zvířata.

V cestě na OH už tanečníkům na ledě nic nebrání, prozradili v Lípě

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Krasobruslaři Cortney Mansourová a Michal Češka se chystají na olympiádu. Cortney má konečně české občanství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT