VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA CHARVÁTOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Doksech už nebude dětský lékař

Doksy - Město s 5 000 obyvateli zůstává od března bez dětského lékaře. Ordinace se uzavřela.

Českolipská nemocnice má nový přístroj na měření srdce

Česká Lípa - Až sedm dní v kuse může měřit srdeční rytmus nový přístroj za 75 tisíc korun.

V Brništi vyroste posklizňová linka. Stavět začnou už v březnu

Brniště - Už při příštích žních by zemědělci v Brništi chtěli využít novou posklizňovou linku. Odhad investic na její stavbu je 40 milionů korun. V obci by se díky tomu měla snížit doprava.

Kraj nahradí farmářům další škody, které jim způsobili vlci

Českolipsko - Další dva útoky na stáda ovcí. Vlci tentokrát útočili v Brenné u Zákup a znovu v Provodíně.

Ralsko chce vydělávat na vánočních stromcích

Ralsko – Úředníci z radnice v Ralsku vymysleli projekt, který naloží s nevyužitými lesnatými plochami v bývalém vojenském prostoru. V lokalitě mezi Hradčany a Ploužnicí vysází město vánoční stromky a výnosy z jejich prodeje půjdou do městské kasy.

Postižené ženy se z Jestřebí přestěhují na okraj centra České Lípy

Česká Lípa – Konec bydlení v ústavu. Na jaře začne rekonstrukce domu v České Lípě, kde naleznou nový domov ženy s postižením.

Muzea dostanou osm milionů na opravy i nákup exponátů

Liberecký kraj - Krajská muzea a galerie se letos mohou těšit na mimořádnou finanční injekci na úpravy a rozšíření expozic. Liberecký kraj mezi ně díky vyšším daňovým příjmům rozdělí téměř osm milionů korun.

Prestižní cenu Gratias Tibi mohou získat žáci z Nového Boru

Nový Bor - Zástupci města Nový Bor nominovali čtvrťáky ze ZŠ na náměstí Míru na cenu Gratias Tibi. Tu si podle nich zaslouží za projekt 72 hodin: Děti seniorům.

V České Lípě znovu funguje zubní pohotovost

Česká Lípa - Konec únavných cest s bolestí zubů do Liberce. Dva víkendy v měsíci bude fungovat zubní pohotovost i v České Lípě.

Starostka České Lípy chtěla do čela ČSSD. Skončila mezi poraženými

Česká Lípa – Starostka České Lípy Romana Žatecká neúspěšně kandidovala na sjezdu ČSSD na předsedkyni strany. Volilo ji jen 13 delegátů.

V České Lípě vzplálo vrakoviště. Požár likvidovaly čtyři cisterny

Česká Lípa - Jedovatý kouř a nedaleké skladiště pohonných hmot, hasiči museli rychle zasáhnout při požáru v areálu Kovošrotu.

Liberecký kraj připravuje strategický plán na stárnutí populace

Liberecký kraj - Pomoci seniorům s bezbariérovým bydlením, otázky ke kriminalitě páchané vůči seniorům, ale i zaměření se na občany, kteří se teprve seniory stanou. To vše má za úkol pracovní skupina Libereckého kraje.

Klienti ze stacionáře znovu bodovali na zimních hrách

Česká Lípa – I když nepochází zrovna z hor, bodovali klienti českolipského stacionáře na Národních zimních hrách speciální olympiády, které se uskutečnily v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Přivezli bronz i stříbro.

Záchranáři bojují s bezohledností řidičů. Problémy mají často na sídlištích

Českolipsko - Parkování na chodnících, stání na místech, kde se stát nesmí. To jsou téměř denní situace, které potkávají posádky záchranářských vozů.

FOTO: Autodrom nabídl adrenalin i plameny

Suchý asfalt rozvášnil řidiče šestého závodu série Autodrom Rally Serie. Během prvního měřeného tréninku jedno auto skončilo na střeše a druhé hořelo.

Kriminalita v kraji klesá, i tak loni policie šetřila šest vražd

Liberecký kraj - Policistům v Libereckém kraji se loni dařilo objasnit přes 50 % trestných činů. Vyšetřovali jich o pět set méně než v roce 2016.

Česká Lípa by se mohla dočkat poradny pro autisty

Českolipsko – Tíživý problém má město Česká Lípa i celý okres s nedostačující službou pro rodiče dětí s poruchami autistického spektra. Pro potřebná vyšetření musí rodiče z Českolipska dojíždět do Semil či do Turnova.

Benefiční futsal pomůže dětskému domovu v Lípě

Česká Lípa - Fotbalový útočníci jako Horst Siegl nebo Pavel Kuka dorazí tuto neděli do Sportovní haly v České Lípě. Právě zde proběhne od 16 hodin sportovní utkání, které bude mít benefiční závěr.

Myslivci v těchto dnech zpestřují zvěři jídelníčky. Zubry dokrmují každý den

Českolipsko – Ač zima ještě neudeřila v plné síle, myslivci musí přikrmovat zvěř. V lesích je to dvakrát týdně, v oboře v Ralsku se musí krmit každý den.

AKTUALIZOVÁNO

Českolipsko ožije masopustním veselím

Českolipsko – Zákupy, Kravaře, Mimoň, Okna, Okrouhlá i Česká Lípa. Nejen tady všude bude nadcházející víkend patřit masopustům.

Zámek Zákupy vyhlašuje soutěž na počest narození medvěda

Zákupy - Na zámku v Zákupech se letos slaví. Místní medvěd Medoušek měl v lednu 25. narozeniny.

Ve Stvolínkách hořela stodola. Škoda dosáhla čtvrt milionu

Stvolínky - Šlehající plameny z budovy bývalého mlýna ve Stvolínkách zahlédl v úterý večer náhodný kolemjdoucí.

Českolipská nemocnice přestěhuje a obnoví porodnici

Česká Lípa - Benefiční Ples hejtmana letos podpořil mimo jiné také českolipskou nemocnici. Necelých 800 tisíc korun využijí na modernizaci porodnice.

Záchranáři v České Lípě budou mít nové zázemí i vozy

Česká Lípa - Českolipská záchranná služba už několik let sídlí v nevyhovujících podmínkách. Do března ji čeká stěhování. Jako bonus Liberecký kraj zaplatí i nové sanitní vozy.

Doksy zatím marně hledají dětského lékaře

Doksy - Město Doksy řeší odchod jediné pediatričky ve městě. Místo ní měla nastoupit lékařka jiná, ta si vše na poslední chvíli rozmyslela. 

FOTO: Česká Lípa otevřela moderní školku. Třídy jsou připravené i pro batolata

Česká Lípa - Přebalovací pult či postýlky s ohrádkou pro nejmenší děti. I to patří mezi vybavení nově zrekonstruované mateřské školy v Dolní Libchavě.

K obchvatu v Zákupech zbývá poslední krok. Výstavbu zaplatí Liberecký kraj

Zákupy - Denně stovky kamionů, hluk a smog v centru města. Zákupům by od tranzitní dopravy měl pomoci již dlouho plánovaný obchvat. K výstavbě chybí už jen uvolnění posledního pozemku.

Cyklostezka svaté Zdislavy se rozroste o další kilometry

Českolipsko – Stezka pro cyklisty propojí Cvikov se Svorem. Stavět se začne nejdřív příští rok.

Omladí stromořadí v Albrechticích i na Slunečné

Liberecký kraj - Obnovu dalších šesti alejí za téměř osm milionů korun chystá letos Liberecký kraj.

Dlužníkům pomohou i v Novém Boru

Nový Bor - Pomoci s problémem zadluženosti se nyní dostane zdarma také občanům v Novém Boru.

Nejmodernější trhání nosních mandlí nabízejí u sousedů

Mladá Boleslav, Českolipsko - Českolipané na zákrok s nosní mandlí nemusí ani do Prahy ani do Liberce. Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav nabízí novou metodu.

FOTO: Vyděšeného koně zachraňovali z bahna hasiči

Zákupy - Dvě jednotky hasičů a traktor vysvobozovaly vyčerpaného a vyděšeného koně, který uvízl v rozbahněném poli v Zákupech.

První miminko v kraji se narodilo v České Lípě. Je to holčička Nela

Česká Lípa - Pouhých jedenáct minut po půlnoci se v českolipské nemocnici narodila Nela Palusková z Jablonného v Podještědí.

„Silvestr je pro psy nejhorší den v roce,“ říká majitelka útulku

Doksy – „Pro všechny útulky je teď těžké období. Za posledních 14 dní máme příjem deseti pejsků, většinou malých štěňat. Během silsvestru a po něm psů ještě přibude,“ říká Veronika Slavíková z Doks, která zachraňuje psy a buduje pro ně nový útulek u Jestřebí.

Muž do ženy surově kopal před malou dcerou

Českolipsko - Druhý vánoční svátek skončil smutně pro mladou ženu z Českolipska a její nezletilou dcerku, kterým nedopřál domácí pohodu třiapadesátiletý partner matky.

Vítěz prestižního turnaje získá opět trofej od novoborských sklářů

Lindava - Písečné duny má představovat trofej, která byla vyrobena novoborskými skláři z firmy Lasvit. Trofeje jsou vyrobeny pro vítěze prestižního tenisového turnaje Mubadala World Tennis Championship, jehož finále proběhne 31. prosince v Abu Dhabi.

Vrchní, prchni. Číšník stihl za pár týdnů zpronevěřit 50 tisíc

Liberec, Českolipsko – Až pětileté vězení hrozí mladíkovi z Českolipska, který způsobil svému zaměstnavateli více jak padesátitisícovou škodu.

Vánoční atmosféra zavládla i za mřížemi

Stráž pod Ralskem - Vězni ve Stráži pod Ralskem také slaví Vánoce. Nechybí ani bohoslužba.

FOTO: Do kin míří další pohádka Zdeňka Trošky. Čertoviny

Česká Lípa – Jestli někdo umí točit pohádky, tak je to Zdeněk Troška.

Kraj zaplatí další tisíce za ovce, které roztrhal vlk

Českolipsko - Za poslední tři roky Liberecký kraj vyplatil za škody po vlcích přes 130 tisíc korun. Chovatelé však musí prokázat, že za uhynutí zvířat je vlk.

V sociálně vyloučené lokalitě postavili školku za 25 milionů

I přes problémy s dotací má Ralsko zřejmě nejmodernější mateřskou školu na Českolipsku. Podle stavbyvedoucího je bezpečnější než banka.

S navýšením platů zdravotníků mají problém

Liberecký kraj - Rozhodnutí vlády o zvýšení platů všem zdravotníkům je podle náměstka hejtmana Přemysla Sobotky populistický tah.

FOTO: Policie řeší v České Lípě tři případy krádeží v jeden den

Česká Lípa - Jedno auto odcizené a dvě auta vykradená. V České Lípě řádil neznámý zloděj nebo zloději. Pomoci objasnit krádeže by mohl důležitý svědek.

OBRAZEM: Tanečníci Tutti Frutti rozhýbali celý sál

Česká Lípa - Nejúspěšnější taneční skupina Českolipska měla v Kulturním domě Crystal Vánoční show.

Dobročinné derby vyneslo 45 tisíc korun

Česká Lípa - Českolipští florbalisté pořádali během pátečního utkání s Ústím finanční sbírku na dvouletou Terezku Lehončákovou, která od narození bojuje s rakovinou.

Borem hýbe téma bezdomovců. U obchodu je lidé nechtějí

Nový Bor – Někteří proti nim podepisují petici, jiní jim perou oblečení a kupují jídlo. V Novém Boru se obyvatelé k lidem bez domova staví různě.

Příběh nemocné Terezky vyvolal velkou vlnu solidarity

Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.

Vlci už mu zabili několik ovcí. Na šelmy ale chovatel nezanevřel

Českolipsko – O několik jehňat a kozu přišel Martin Líman z Bezdězu kvůli vlkům. Zatím je má zastrašit rohatá koza.

Děti ze Skalice zvítězily ve velké výtvarné soutěži

Skalice u České Lípy - Zábavný, ale i poučný má být nový projekt Státní veterinární správy (SVS) s názvem Máme rádi zvířata.

V cestě na OH už tanečníkům na ledě nic nebrání, prozradili v Lípě

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Krasobruslaři Cortney Mansourová a Michal Češka se chystají na olympiádu. Cortney má konečně české občanství.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT