VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUBOŠ VRABEC

Luboš Vrabec / Liberecký deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Červi pochází z Liberce a zrodili se na mejdanu. Už jste si zahráli?

Liberec - Možná už jste je někde viděli. Černá krabice, na vrchu obrazovka a barevná tlačítka. Červi. Vznikla v Liberci. Vymyslel ji Václav Kovář

Na sjezdovkách jezdí opilci. Mohou srazit třeba dítě

Liberecký kraj - Hory jsou plné turistů. Řada z nich tráví večery se sklenkou v ruce. Ráno vyrážejí na svah ještě se zbytkovým alkoholem v krvi. Celý den pak popijí svařák „na zahřátí.“ Když pak někoho srazí a zraní, jejich stav není přitěžující okolností. Narozdíl třeba od Itálie.

Televize nepřišla. Ženu napálili podvodníci

Liberecký kraj - Na internetu si vyhlédnete nový notebook. Bude to vánoční dárek. Cena je lákavá, výhodnější než v kamenném obchodě. A také se nemusíte nikam trmácet. Vše se dá zařídit z tepla domova a zboží si můžete nechat dovézt až domů.

Na druha matky útočil nožem. Ve vězení stráví čtyři roky

Liberec, Cvikov - Odsouzený muž se nejprve opil a pak kuchyňským nožem sedmkrát bodl do své oběti

Pojistné podvody za miliony: Zaléváním květin vyplavil dům

Liberecký kraj - Lidé jsou vynalézaví, škodu se snaží uplatnit víckrát. Také si vymýšlí neuvěřitelné historky.

Za čtvrt roku zranila elektřina na severu Čech 4 lidi

Liberec – Při rekonstrukci nebo zateplování budov došlo na severu Čech za poslední tři měsíce k několika vážným úrazům elektrickým proudem. Jeden z nich byl smrtelný.

Zloděj nožem rozřízne stan a v klidu okrade spící turisty

Liberecký kraj - Jako každý rok, i letošní léto řádí v kempech zloději. S ničím se nepárají, rozříznou celtu a ze stanu si vytáhnou cennosti. Pak se nepozorovaně vytratí.

Opuštěné školy o letních prázdninách rádi pilně navštěvují také zloději

Liberecký kraj - Uvažování zlodějů je jednoduché. V létě jsou děti i učitelé na prázdninách, tak jdou krást mezi školní lavice.

Motorkář kopal za jízdy do auta, pak mu urazil zrcátko

Liberecký kraj – Věčná nevraživost mezi motorkáři a řidiči aut se v sobotu přiostřila. Na dvou místech v kraji došlo k vážnějším incidentům, jeden řidič dokonce dostal pěstí.

S holýma rukama krotí rozvášněnou přesilu

Liberec - Hlavní pomůckou antikonfliktního týmu liberecké policie jsou ústa. Díky nim často zachrání situace, které hrozí násilím

Sběrači kovů berou taky činky a přelezou i dvoumetrový plot

Liberecký kraj - Pro pár korun, které dostanou ve sběrně, jsou zloději ochotni zničit zařízení za desetitisíce

Povodně: Dostal čtyři a půl roku za vybranou garáž

Liberec – Okresní soud v Liberci poslal na 4,5 roku do vězení třiadvacetiletého Jakuba Kupce. Ten v době loňských povodní vykradl garáž v Bílém Potoce. Odnesl si pilu, křovinořez a brusku dohromady za jedenáct tisíc korun. Ty pak prodal.

Neoprávněně vzala pomoc, dostala podmínku

Liberec – S podmínkou vyvázla od libereckého okresního soudu Alžběta Tatárová z Frýdlantu. V době povodní čerpala dávku pro ty, jejichž obytné prostory byly vytopeny vodou, sama přitom bydlí v prvním patře, kam se voda nedostala.

Nadýchal 3,24 promile. Nebezpečný byl sobě i okolí

Liberecký kraj - Policistům nadýchal šedesátiletý muž 3,24 promile. V takovém stavu má člověk problém chodit. Ale tento provinilec není na silnicích zdaleka sám.

Rozbít okno a hurá do domu. Tak jednoduchý je styl zlodějů

Liberecký kraj - Nedobytnou pevnost by si musel člověk udělat z domu, aby měl jistotu, že jej nikdo nevykrade. Jinak zloději využijí nejslabšího článku objektu. Především oken v přízemí.

Celníci přistihli řidiče s pytlíkem marihuany

Liberecký kraj – Liberečtí celníci prováděli v minulých dnech kontroly nákladních vozidel. Celkem přistihli čtyřiadvacet provinilých řidičů kamionů, jeden z nich si vezl pytlík s marihuanou

Srazil muže k zemi. Jde do vězení

Liberec, Česká Lípa - Tomáš Hamburg v říjnu roku 2008 v České Lípě přepadl a těžce zranil muže, se kterým před tím popíjel v baru. Poté jej okradla utekl

Podruhé se narodil. Střet s vlakem přežil bez škrábnutí

Liberec – Bez jediného zranění se obešla středeční hrozivě vypadající nehoda v Liberci Krásné Studánce. Na železničním přejezdu tam vlak smetl osobní auto. Pětadvacetiletý mladík může děkovat příznivému osudu.

Policisté si posvítili na řidiče náklaďáků. Každý čtvrtý hřešil

Liberecký kraj - Akce trvala celý minulý týden. Ze 196 zkontrolovaných spáchalo přestupek 51 řidičů.

Policie dopadla vraha čerpadláře. Po více než třech letech

Liberecký kraj – V Listopadu roku 2007 přišel na čerpací stanici v Londýnské ulici v Liberci maskovaný muž se zbraní a chtěl peníze. Nedostal je a tak vystřelil. Pak utekl.

Spícího lapku zamkl v chatce. I s tím se policisté setkávají

Liberecký kraj – Po odpolední pracovní směně se vracíte domů. Unavení a hladoví, s myšlenkami na horkou sprchu. Ale ouha, zámek od vstupních dveří je vylomený. Byl tu zloděj? Ano i ne. Nádobí je špinavé, postel rozestlaná. Přišel se sem vyspat a najíst. Nic neukradl a zase odešel.

Dvořák u soudu vytáhl dlaždici

Liberec – Dalšími výslechy svědků pokračovalo ve čtvrtek hlavní líčení s bývalým okresním policejním ředitelem Miroslavem Dvořákem. Projednávaly se body obžaloby, kdy měl Dvořák využívat zaměstnance policie ke stavebním úpravám svého domu či „laskavosti“ v podobě odvezení pračky jeho sestře z Liberce do České Lípy služebním vozem.

Prudká hádka, útok a... smrt

Liberecký kraj - Osm vražd loni vyšetřovali krajští kriminalisté. Hned v sedmi případech za úmrtím stojí hádka partnerů a napadení jednoho z nich. Ke třem vraždám došlo v Novém Boru.

Při kontrolách odhalili desítky tisíc padělků

Severní Čechy – Bezmála 28 tisíc padělků nejrůznějšího zboží zadrželi v loňském roce severočeští celníci.

Soud s padělateli: Po šesti letech se začalo nanovo

Liberec – Krajský soud v Liberci začal opět projednávat šest let starý případ padělatelů peněz. Líčení se ale nedaří dotáhnout do konce. Přitom jiný soudce už jednou rozhodl, ale vrchní soud případ vrátil zpět do Liberce.

Podvodníci po telefonu tahají ze seniorů úspory

Liberecký kraj – Bezelstný výraz, historka, nad kterou nezůstane jedno oko suché, či nabídka pomoci. Podvodníci jsou vynalézaví a navíc se ničeho neštítí. Jejich oběťmi bývají nejčastěji senioři, kteří se nedokáží tolik bránit a jsou důvěřiví.

Výnosná taktika šíbrů jak si přivydělat: pojistné podvody

Liberecký kraj – Nejčastějším podvodem jsou i na Liberecku fingované dopravní nehody

Napadený řidič sanity má vážnější zranění

Liberec – Napadený řidič záchranky kromě zlomeného nosu utrpěl ještě otřes mozku a tržnou ránu na ústech. V noci na sobotu musel znovu vyhledat lékaře. Teď je v pracovní neschopnosti.

Úrazy ze zimních radovánek: tvrdé srážky a zlomeniny

Liberecký kraj – Kvalitní prašan, modrá obloha. Ideální pro kvalitní lyžování. Ale na sjezdovkách je příliš lyžařů. Nejsou nafukovací. Pár výstavních obloučků a najednou bum. Šílenec jedoucí šusem jiného lyžaře srazí k zemi. Zranění naštěstí není vážné, pocit z lyžování je ale pro dnešek pokažen.

Matka nechala opařenou dceru pět hodin bez pomoci

Liberec – Sedmiletá holčička se opařila v úterý ráno vařící vodou z rychlovarné konvice. Její matka ji ale až do odpoledne nechala trpět doma. Případ se stal v Liberci.

Nezapomeňte: nové autolékárničky musíte mít od 1. ledna. Hrozí postihy

Liberecký kraj – Ještě nemáte novou autolékárničku? Je nejvyšší čas. Koho po Novém roce přistihnou policisté bez nového zdravotnického vybavení, tomu hrozí pokuta až dva tisíce korun.

Drzé nápady zlodějů. Muže okradli v hotelu, když spal

Liberecký kraj – Jeden okrade spícího člověka v hotelovém pokoji, druhý zase odstrojí cizí vánoční stromeček a ozdoby si odnese domů. Další využije situace a z odložené bundy na veřejném bruslení si vezme peněženku.

Advent je svátkem také pro kapsáře. Kradou jako straky

Liberecký kraj - Tlačenice v obchodech či autobusech táhnou zloděje. Počet krádeží před Vánocemi stoupá.

Smyk na náledí a auto končí v kotrmelcích

Liberecký kraj – Nepřizpůsobil rychlost. To je důvod, který se při dopravních nehodách neustále opakuje. Ve spojitosti s deštěm a nízkými teplotami je karambol téměř jistotou.

Policisté zaostřili na mladistvé a zneužití drog

Liberecký kraj – Po celém Libereckém kraji proběhla v polovině října akce Důsledně proti toxikomanii. Policisté se při ní zaměřili především na mladé a výsledky jsou takové, že podobných akcí bude rozhodně přibývat.

Okradeni za bílého dne. Na parkovišti

Liberecký kraj – Dvaapadesátiletému muži se nakupování v českolipském Kauflandu nečekaně prodražilo o více jak osm stovek. Při odkládání vozíku mu totiž zloděj nenápadně vyndal z kapsy peněženku.

Vykradená auta: Hlavně nic nenechávat uvnitř

Liberecký kraj – Rozbité okénko, otevřené auto. Věci, které tam majitel nechal, jsou pryč. Byli tu zloději. Přilákaly je cennosti. Policisté varují. „Auto není trezor!“

Ukrást želvu nebo poslat psa na člověka? I to řeší policisté

Liberecký kraj – Při pročítání policejních případů někdy mrazí, někdy se neubráníte úsměvu a někdy zůstává rozum stát. Jisté je, že policisté se při službě nenudí a často řeší kuriozity

Letos již na silnicích vyhaslo 16 lidských životů

Liberecký kraj – Šestnáct lidí. To je šestnáct životních osudů, které skončily předčasně. Doma zůstali rodiny, přátelé. Z tohoto pohledu je šestnáct životů stále příliš mnoho, i když je to o šest méně než za stejné období loňského roku. Nejlepší by byla číslovka nula. To je ale spíš zbožné přání.

Chaty a chalupy: přes zimu opravdový zlodějský ráj

Liberecký kraj – Pečlivě zvážit, co na chalupě nechat. Nedat zlodějům záminku. To jsou v kostce dvě hlavní zásady, kterých by se měl majitel chalupy držet. Nastává zima a mnozí chalupáři se vrátí zase až na jaře. Zloději tak mají několik měsíců klidu.

Odposlechy exřediteli policie moc nepomohly

Liberec – Třetím dnem pokračovalo soudní líčení s bývalým policejním šéfem Miroslavem Dvořákem. Tomu hrozí za přijímání úplatků, zneužití pravomoci veřejného činitele, podvod a zkreslování údajů o hospodaření až osm let vězení, jeho kolegům za zneužití pravomoci tři roky.

U soudu s Dvořákem zazněly odposlechy

Liberec – O poznání klidnější atmosféra panovala druhý den soudního líčení s bývalým policejním šéfem Miroslavem Dvořákem, jeho třemi kolegy a dvěma civilisty. Až během středečního dopoledne se podařilo ukončit výpovědi všech šesti obžalovaných

Bývalý policejní šéf Dvořák stanul u soudu

Liberec - Líčení chvílemi připomínalo frašku. Rozzlobený soudce chtěl obžalovanému uložit pokutu za znevažování soudu. Na chvíli spor uhasil právník Dvořáka, atmosféra ale byla napjatá

Srážka s lesní zvěří může skončit tragickou nehodou

Liberecký kraj - Srážky se zvěří odnáší především zvěř a plechy aut. Přesto jsou takové nehody nebezpečné. Řidič může strhnout řízení a havarovat.

Nehod ubývá. Důvod k radosti to ale není

Liberecký kraj – Upravit nebezpečné úseky silnic, zamezit střetům aut se zvěří nebo odstranit nepovolené reklamy. To jsou způsoby, jak chce úřad snížit počet dopravních nehod na silnicích v Libereckém kraji.

Nečistíte komín? Riskujete tragický požár domu

Liberecký kraj – Jeden víkend stačil na tři požáry komínů. Jen zázrakem nedošlo k tragédii. S ochlazením přichází doba, kdy lidé začínají topit. Ale pozor! Požárů způsobených špatně vymetenými komíny přibývá. Stačí přitom málo, zvát kominíka, který komín prohlédne a vyčistí.

Kontroly ve sběrnách po kraji. Policisté zajistili kradenou ocel

Liberecký kraj - Do celostátní akce se zapojili i policisté v kraji. Zkontrolovali 24 sběren, zadrželi člověka

Liberecká ZOO oslaví Světový den zvířat

Liberec – Ukázky krmení, jízda zručnosti, či dárek pro pětistého návštěvníka. To čeká na všechny zájemce již tuto sobotu v liberecké zoologické zahradě v rámci Světového dne zvířat. Ten tradičně připadá na svátek sv. Františka z Assisi, který je 4. října.

Nevlídné podzimní počasí přináší více nehod

Liberecký kraj – Řidič se řítí vysokou rychlostí. Prší. Pozor, přichází zatáčka. Smyk, skřípění pneumatik, náraz. Automobil se po několika kotrmelcích zastaví v příkopu pod silnicí. Řidič je těžce zraněn.

Po honičce se chtěl zachránit skokem ze střechy hotelu

Liberec – Scénu jak z amerického akčního filmu prožili ve středu odpoledne zaměstnanci jedné z firem v liberecké Tatranské ulici . Po jedné z dílen se totiž pohyboval podezřelý muž. Když spatřil zaměstnance firmy, začal před nimi zběsile utíkat.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT