VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR JENÍK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sběrný dvůr už není zdarma

Česká Lípa - Za uložení některých odpadů se už musí platit podle hmotnosti. Ve sběrném dvoře ale nemají váhu, hmotnost jen odhadují.

Motorkáři opět vyrazí do lesů

Českolipsko - V regionu jsou pouze dvě motokrosové tratě, které jsou navíc otevřené pouze pár hodin v týdnu. Záměr vybudovat další na úřadech neprošel.

Romský kazatel řešil problém v Novém Boru

Nový Bor - Romský kazatel Petr Jano si pochvaluje spolupráci s městem Nový Bor. Do města jej pozval starosta města Jindřich Mareš poté, co vygradoval dlouholetý spor mezi dvěma zdejšími romskými rodinami, a který vyvrcholil začátkem dubna otevřeným konfliktem přímo v městském kině.

V Ralsku našli bič na opilce

Ralsko, Hradčany - Mimoňské války vypuknou i letos. Pravidla silničního provozu zde sice neplatí, přesto tu našli bič na opilce. Tím je tabákový zákon.

Systém nutí lidi lhát úřadům

Českolipsko - Prodat automobil a následně spoléhat na kupujícího, že automobil na základě svého slibu nechá na úřadě přepsat, a splní tak za bývalého majitele jeho zákonem danou povinnost, se může prodávajícímu hodně prodražit.

Věřitelé i majitelé Crystalexu už vědí, kdo pomůže s jeho prodejem

Nový Bor, Praha - Co bude s Crystalexem dál, zda jej někdo koupí, kdy a za kolik, ale zatím neví nikdo.

Pošta v Lindavě bude. Musí ale přestěhovat školku

Lindava - Rušení menších poboček České pošty se Českolipska téměř nedotklo. Jedinou nežádoucí pobočkou byla pošta ve Svojkově. I její zrušení se ale zdejším lidem podařilo odvrátit.

Silnice připomínají tankodrom

Česká Lípa - Opravení silnic v České Lípě slibuje místostarosta města na nejbližší dny. Hotovo by mělo být do konce března.

Miroslav Ransdorf debatoval se skláři

Nový Bor - Probírali závažná i vyloženě vtipná témata.

Tibetskou vlajku vyvěsí všechna města

Českolipsko - Vlát bude tradičně i v Dubé. Už ne ale na balkóně postaveném pro Klementa Gottwalda.

Z Crystalexu zmizelo vše cenné

Nový Bor - Novoborští skláři neopouštěli Crystalex s prázdnou. Jiným sklárnám nyní nabízejí materiál svého bývalého zaměstnavatele.

OBRAZEM: Před vězením se bezdomovec skrývá ve vojenském bunkru

Dubá - Betonový vojenský bunkr si vybral jako své útočiště bezdomovec Míra z České Lípy. Důvod k tomu má jasný. V nejbližších dnech totiž očekává obálku s červeným pruhem, v níž bude datum nástupu do vězení.

OBRAZEM: Kvůli zahradě podpálili dům

Kravaře - /FOTOGALERIE/ To se domnívá o svých nájemnících majitel domu v Kravařích, jehož část lehla popelem. Mezi zdejšími lidmi se mluví i o možném pokusu o pojistný podvod.

OBRAZEM: Nejen v Liberci je sněhu, kam oko dohlédne

Polevsko - /FOTOGALERIE/ Ve městech lidem sníh vadí, na horách ho vítají. Stejně tak tomu je na Polevsku. Právě odtud pocházejí tyto snímky, které jasně ukazuje, jaká je škoda, že zdejší upravené běžecké tratě ničí bezohlední řidiči čtyřkolek či pěší turisté s jejich čtyřnohými miláčky.

Dočkají se prvního marketu

Stráž pod Ralskem - Ve Stráži pod Ralskem roste první zdejší supermarket. Jak se zdá, nezůstane jen u něj.

Skláři vyrazí před úřad vlády

Nový Bor - Upozorní tu na krutou novoborskou realitu. Tři měsíce nedostali peníze. Nemají z čeho žít a podporu v nezaměstnanosti dostanou až v polovině března.

V ubytovně pro sociálně slabé přitvrdili NEPLATÍŠ?NEBYDLÍŠ!

Česká Lípa - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Ubytovnu nedaleko bývalé mlékárny na Svárově má nový majitel. S ním přišly investice a tudíž důstojnější bydlení. Přitvrdil ale i řád a jeho porušení se zde nebude tolerovat.

OBRAZEM: Dívka z Boru bojuje o titul Česká miss

Nový Bor, Praha - /FOTOGALERIE VŠECH FINALISTEK/ Jednou z dvanácti finalistek soutěže krásy Česká miss 2009 je i Zina Šťovíčková z Nového Boru.

Lyžaře z Polevska trápí lidé, kteří jim ničí běžecké stopy

Polevsko - Členové lyžařského oddílu SKI Polevsko svádějí marný boj s bezohlednými lidmi, kteří ničí to, co oni udělali. Jedná se především o trasy pro běžecké lyžování.

Mimoň řeší velké dluhy nájemníků

Mimoň - Každý z mimoňských nájemníků dluží městu v průměru 13 tisíc. Místostarosta nevyloučil vymáhání po vzoru Chomutova.

VIDEO: Porouchaný autobus zablokoval křižovatku

Česká Lípa - Porouchaný autobus MHD zablokoval před pondělní osmou hodinou ranní na desítky minut kruhový objezd pod českolipskou nemocnicí.

Jídlo je pro důchodce přepych

Českolipsko - Po zaplacení ubytování a stravy nezbývá seniorům často vůbec nic. Doplácí na to domovy důchodců.

OBRAZEM: Na rychtě měli během masopustu veselo

Kravaře - /FOTOGALERIE/ Tradiční masopustní veselí proběhlo v sobotu na Vísecké rychtě v Kravařích. Cestu si sem našlo několik stovek lidí a kdo přišel, tak nelitoval. Kromě tradiční expozice spravované českolipským vlastivědným muzeem tu byl připraven i bohatý program.

Starostové se novely nebojí

Českolipsko - Už jednou odsouhlasená novela zákona přikáže městům starat se v zimě o své chodníky. Starostům na Českolipsku to nevadí. Tedy kromě novoborského.

Strážníci se pochlubili, že vyváží bezdomovce za město

Stráž pod Ralskem - Šokující přiznání městských strážníků ze Stráže pod Ralskem se objevilo v únorovém vydání místního zpravodaje.

Nezaměstnaní chtějí pomáhat a chránit

Českolipsko - Počet žadatelů o práci u policie na Českolipsku pětinásobně převyšuje počet volných míst. Totéž platí i o armádě.

Šéf liberecké policie Miroslav Dvořák korupci odmítal

Liberecký kraj - Rozhovor se zatčeným ředitelem liberecké policie Miroslavem Dvořákem. Na dotazy o korupci odpovídal v září roku 2006.

Na letišti na Ramši proběhl převrat

Česká Lípa - Bývalí členové aeroklubu na letišti na Ramši se údajně podvodným způsobem zmocnili majetku za miliony korun.

Zaparkovaná auta brání průjezdu silničářů

Česká Lípa - Odtáhnout je ale nikdo nemůže. Stojí totiž na místech, kde stát mohou.

Starosta by pozůstalým zaplatil

Kravaře - Když si rodiče tragicky zemřelého chlapce myslí, že jim peníze syna nahradí, měli by je podle kravařského starosty také dostat.

OBRAZEM: Desítky studentů si přišly pro jediný rohlík

Česká Lípa - Šedesát nákupních košíků s jedním rohlíkem způsobilo v obchodě pořádnou tlačenici.

Cvikovské obtěžuje zápach z biochovu

Cvikov - Stěžovatele na zápach z kravína vyhodil starosta nevybíravým způsobem z kanceláře. Zapáchat bude město dál.

Bazénu v Dubici padne za oběť padesát stromů

Česká Lípa - Na venkovní bazén ještě není hotový projekt a už se mají kácet stromy. Padnout jich má v areálu koupaliště přibližně padesát

OBRAZEM: Ruinu chtějí proměnit na krytý skatepark

Stráž pod Ralskem - Polorozpadlá tělocvična, která ve Stráži pod Ralskem zbyla po sovětském vojsku, dostane možná nový kabát.

OBRAZEM: Lidem na Severu vadí především stav oken v jejich domech

Česká Lípa - Anketa, kterou mezi obyvateli sídliště Sever provedli členové občanského sdružení Za klidný Sever, už má své výsledky.

Posvítí si na auta bez pojištění

Českolipsko - Více než devět tisíc řidičů na Českolipsku nemá povinné ručení. Ti všichni musejí zaplatit tisíce navíc. Jinak je čeká exekuce.

Školku o jarních prázdninách zavřou

Skalice u Č.Lípy - Jsou tu dvě školky. Předem nám ale jejich vedení avizovalo, že během jarních prázdnin budou obě školky zavřené.

Ve Cvikově zakázali pití alkoholu na veřejnosti

Cvikov - Vyhlášku, která zakazuje lidem požívat alkoholické nápoje na veřejnosti, schválili už v prosinci zastupitelé města Cvikova.

Strom už byl pro své okolí nebezpečný

Česká Lípa - Česká Lípa přišla o starý vzrostlý strom, který desítky let zdobil okolí křižovatky na Děčínské ulici, kde je už několik let kruhový objezd.

Za smrt syna požadují půl milionu

Kravaře - Rok a půl po tragédii na kravařském hřišti přišlo obvinění učitelky. Nyní rodiče zemřelého chlapce požadují náhradu škody.

Dopis do redakce putoval 26 dní

Česká Lípa - Anketa o nejúspěšnějšího sportovce Českolipska pro rok 2008 je už dávno za námi. Její vyhlášení proběhlo 19. ledna v Kulturním domě Crystal. Ještě týden nato však do redakce českolipského Deníku dorazil poštou jeden hlasovací lístek.

Není všechno zlato, co se třpytí

Českolipsko - Podvodníci prodávají důvěřivcům falešné zlato

Malé lékárny poplatky lidem odpouštět nemohou

Českolipsko - Z třicetikorunového poplatku za položku na receptu jim už nyní nezbývá téměř nic

Z nemocnice musí lidé rovnou na finanční úřad

Česká Lípa - Kraj zaplacením poplatků za pacienty v českolipské nemocnici lidem v podstatě daruje peníze. Přijaté dary se ale musí zdaňovat.

POZOR NA KACHNY Říká dopravní značka

Českolipsko - Skutečně originální dopravní značka se v nedávné době objevila na jedné z místních komunikací na Českolipsku.

Nevidomé a zdravé děti se učí spolu

Dubá - Už čtvrtý rokem se v základní škole v Dubé na Českolipsku učí i nevidomé děti.

Do Cvikova by chtěl přijít další velký investor

Cvikov - Vyrábět by tu chtěl fotovoltaické články. Město mu ale zatím nemá co nabídnout.

V České Lípě svítí jen tři přechody

Česká Lípa - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Na jednom z mnoha neosvětlených přechodů v České Lípě tragicky zemřela důchodkyně i pes, kterého právě venčila.

Za nepořádek nemůže město, ale lidé

Česká Lípa - Lidé na sídlišti Sever jsou nespokojení kvůli nepořádku v ulicích a především v okolí popelnic a proč tomu tak je, je zřejmé ze snímků.

Odmítli zkontrolovat hydranty

Česká Lípa - Deset žádostí o kontrolu protipožárních opatření předali hasičům lidé ze sídliště Sever. Se svými žádostmi však neuspěli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT