VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA HÁMOVÁ

Petra Hámová / Českolipský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zámek Zákupy oslavil výročí 100 let v majetku samostatného českého státu

Zákupy – Zatímco většina hradů a zámků zavřela s posledním říjnem své brány, zámek v Zákupech si letošní největší novinku nechal až na samotný konec sezony. Vůbec poprvé se návštěvníci mohou podívat do prvního patra památky, kde vznikla autentická kancelář a byt lesního rady z období první republiky.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Na zámek do Horní Libchavy dorazí svatý Martin. Motorkáři pořádají bál v Doksech.

Na Českolipsku v pátek zahynuli při dvou různých nehodách dva lidé

Českolipsko – Hned ke dvěma tragickým událostem došlo v pátek 16. listopadu téměř ve stejném okamžiku na Českolipsku.

Přibývá nehod se zvěří. Brzda a čelní střet je lepší než uhýbat, radí policie

Českolipsko – Sychravé počasí, ranní mrazíky, migrující zvěř nebo kluzké listí na silnicích. To vše stojí za zvýšenou nehodovostí uplynulých dní. Policisté proto radí sundat nohu z plynu a již nečekat na výměnu letních pneumatik za zimní.

Mezi Českou Lípou a Novým Borem nepojedou vlaky

Českolipsko – Oprava kolejí omezí v úterý a ve středu dopravu na železnici mezi Českou Lípu a Svorem. Výluka bude probíhat po oba dny v časech od 7:35 do 16:25 hodin.

OBRAZEM: Brniště žilo jarmarkem s vůní masa

Brniště – Milovníci bujarého veselí a dobrého jídla si přišli na své na pátém Svatomartinském jarmarku v Brništi, který byl opět spojený s krůtími hody. Pro děti byly připravené dílničky tradičních řemesel, soutěže a divadlo. Návštěvníky pobavila irská muzika i kejklíři a chůdochodci. 

Bezplatně poradí zadluženým lidem. V pondělí na úřadě práce

Liberecký kraj – Odborníci dnes, tedy v pondělí 12. listopadu, budou po celý den k dispozici dlužníkům na úřadech práce v České Lípě a Liberci.

Nová geolokační hra má dostat děti od počítačů do přírody

Ralsko - Díky mobilní aplikaci mohou nejen děti netradiční formou poznat unikátní přírodu v Ralsku.

Výsledkový servis z Českolipska

Česká Lípa - Přinášíme výsledky z fotbalu, futsalu i krajského hokeje.

FOTO: Strašidla postrašila děti na zámku v Horní Libchavě

Českolipsko – Bílou paní, kostlivce i pár zombíků potkávali uplynulé čtyři víkendy návštěvníci zámku v Horní Libchavě. Oblíbené strašidelné prohlídky se letos konaly posedmé a ani ty poslední si v sobotu nenechaly ujít desítky lidí. 

AKTUALIZOVÁNO

Fotbal: Výsledky a pozvánky na víkend

Českolipsko - Ze zástupců Českolipska v krajském přeboru hrají doma jen fotbalisté Nového Boru. I. B třída nabídne debry Lokomotivy se Cvikovem, hrát se bude na umělé trávě na Městském stadionu v České Lípě.

Dárky z krabice od bot udělají radost dětem a matkám v nouzi

Liberecký kraj – Dětem z chudého prostředí se dárků během roku příliš nedostává. Své o tom vědí sociální pracovníci z azylových domů pro matky s dětmi, kde se snaží ušetřit každou korunu, a dárky jsou tak vzácností. Situaci se snaží alespoň částečně změnit Diakonie Československé církve evangelické, jež před sedmi lety převzala od své partnerské organizace v Německu akci Vánoční krabice od bot.

Do přírody Libereckého kraje se vrací ohrožené jilmy

Liberecký kraj – Z přírody před několika desítkami let téměř vymizely. Jilmy, které ve 30. a 70. letech po celé Evropě téměř zdecimovala epidemie houbového onemocnění zvané grafióza, vrací do Libereckého kraje spolek Čmelák. V letošním roce jeho pracovníci i dobrovolníci vysázeli celkem 160 těchto ohrožených dřevin. V rámci projektu Šance pro jilmy se za posledních 15 let jejich počet vyšplhal na 5000 sazenic.

Muž vařil v bytě na Českolipsku pervitin. Za výrobu drog už byl trestaný

Českolipsko - V policejní cele skončil o víkendu 44letý výrobce pervitinu.

FOTO: Lípu Musicu završila pocta republice

Nový Bor – Ve sváteční den 100. výročí založení samostatného Československa vyvrcholil 17. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, který odstartoval v polovině září.

U Hradčan našli mrtvou vlčici. Zřejmě ji zabilo prase

Českolipsko – Lesníci našli u Hradčan mrtvého vlka. Uhynul zřejmě po zápasu s divokým prasetem. S největší pravděpodobností se jedná o mladou letošní vlčici. Příčinu smrti i to, zda jde skutečně o vlka, prověří pitva a genetická analýza. Zdá se, že zahynula po zápasu s prasetem divokým. Nasvědčují tomu stopy v okolí.

Policista zadržel dalšího kurýra v kradeném autě. Polák byl pod vlivem drog

Českolipsko - Řidič z Polska pod vlivem drog skončil v policejní cele.

Žabky mají nové domovy. Na Českolipsku vznikly desítky tůní za 2,5 milionu korun

Českolipsko – Vyschlá půda i potoky a toužebné čekání na déšť. Tak v posledních letech vypadají letní měsíce na Českolipsku. Existují přitom způsoby, jak nepříznivému trendu čelit. Jednou z cest jsou uměle vytvořené tůně. V lokalitě cihelských a manušických rybníků u Horní Libchavy jich nechal Liberecký kraj vybudovat čtyřicet za více než 2,5 milionu korun.

Českolipsko si připomene 100 republiky. Na oslavy dorazí i Masaryk

Českolipsko – Výročí republiky připomene na Českolipsku řada akcí.

Zapálil devět kontejnerů. Nebezpečného žháře pomohli dopadnout občané

Česká Lípa - Devět kontejnerů zapálil v České Lípě 29letý muž, který svým jednáním způsobil škodu za téměř 100 000 korun.

Výsledkový servis z Českolipska

Česká Lípa - Přinášíme výsledky z fotbalových soutěží mužů, futsalu i krajského hokeje.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - V Lípě to dnes rozjedou Mandrage, na sobotu se chystá Mezinárodní den archeologie.

Dubou povedou nové tváře

Dubá - Velké změny ve vedení města čekají po komunálních volbách Dubou.

VIDEO: Kapela Mandrage jede za fanoušky do České Lípy

Česká Lípa – Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel Mandrage vyrazila na podzimní turné. V pátek 19. října zahraje v KD Crystal v České Lípě.

Další pašerák s kradeným autem do cíle v Polsku nedojel

Liberecký kraj – Úkol zní jasně. Dostat kradené auto z Německa či Rakouska do cílové stanice v Polsku a nezastavit za žádnou cenu. Najatí pašeráci v luxusních vozech se pak závratnou rychlostí řítí po českých silnicích a Liberecký kraj je jejich oblíbenou tranzitní trasou. Za poslední týden skončili v rukou policistů dva kurýři z Polska. V aktuálním případě z pondělí nepomohly zátarasy ani namířená zbraň. Pachatele zastavil až betonový sloup.

FOTO: Sourozenecké duo Nikol a Jakub Ponerovi slavilo v Osečné

Liberecký kraj – Sourozenecké duo Nikol a Jakub Ponerovi, kteří stojí za stále oblíbenější módní značkou Poner, oslavilo 4. narozeniny své návrhářské kariéry na tvrzi Krassa v Osečné. Na módní show se představila jako modelka i Veronika Kopřivová.

Kraj hledá nové pěstouny. Upozorňuje na to kampaň Týden náhradního rodičovství

Liberecký kraj – O pěstounství přemýšlela Kateřina Kamenická ze Cvikova od mládí. Když její vlastní potomci odrostli, vzala si s manželem do náhradní péče dvě malé děti, které do rozvětvené rodiny výborně zapadly.

Bytový dům ve Sloupu zachvátily plameny. Padající střecha zranila hasiče

Sloup v Čechách /FOTO/ – U patrové budovy se při požáru propadla střecha a lehce se zranili tři hasiči.

Kinaři rozdali v Boru své "Oscary". Vyhrál snímek Úsměvy smutných mužů

Nový Bor – Ceny od Novoborské akademie spojených kinematografií přezvali v Boru tvůrci filmu Úsměvy smutných muži a herečka Eliška Balzerová.

Fotbal: Výsledkový servis a pozvánky na víkend

Českolipsko - Lídr okresního přeboru z Dubice vyzve třetí Zákupy. I. B třída nabídne derby, zápas TJ Lokomotiva Česká Lípa vs. TJ Doksy se bude hrát na českolipské umělé trávě!

FOTO: Díla komiksové legendy vystavují v Mimoni

Mimoň - „Mohl být slavný jako Walt Disney, kdyby nežil v komunistickém Československu.“ Tak se vyjádřil o svém bratrovi Karlovi český fotograf a malíř Jan Saudek.

V Bohaticích budou mít nového starostu. V Brništi jednají

Českolipsko - Deník sleduje povolební vyjednávání v obcích a městech Českolipska.

FOTO: Cizinec spadl v kradeném autě ze srázu

Českolipsko – Na akčního hrdinu si zahrál 22letý cizinec, který se přes Českolipsko snažil převézt kradené auto z Německa. V pondělí dopoledne skončil v rukou policistů poté, co se s luxusním terénním Mercedesem spadl ze sedmimetrového srázu u Lvové.

OBRAZEM: Novoborsko žilo sklem i hudbou

Novoborsko – Po třech letech se v Novém Boru a okolí konalo prestižní Mezinárodní sklářské sympozium IGS, na které se sjelo přes padesát umělců z celého světa.

Úspěch ANO a Živé Lípy. Chci silnou koalici, říká vítězka voleb v České Lípě

Českolipsko - Za mnoha tisíci hlasovacími lístky odevzdanými během právě skončených komunálních voleb se zavřela vrata archivů. V některých obcích a městech lidé svá zastupitelstva řádně promíchali.

Lidé sklářům nahlédnou pod ruce. Nový Bor bude hostit sklářské sympozium

Nový Bor – Japonsko, Argentina, USA nebo Finsko. Z těchto zemí a mnohých dalších přijedou do Nového Boru účastníci 13. ročníku Mezinárodního sklářského sympozia IGS 2018, které pořádá město a novoborské Sklářské muzeum Nový Bor od čtvrtka 4. října do neděle. Padesátka umělců bude tvořit ve sklárnách po celém regionu. Návštěvníci jim budou moci nahlédnout pod ruce během sobotního dne otevřených dveří.

Policisté z Mimoně získali významné ocenění

Mimoň, Praha - Policisté Jan Kohoutek a Václav Serdel získali na Pražském hradě jedno z ocenění v rámci ankety Policista roku 2017.

Začal Týden knihoven. V muzeu vyvrcholí burzou knih

Česká Lípa - Letošní téma Týdne knihoven navazuje na stoleté výročí vzniku republiky.

FOTO, VIDEO: Svojkovská zahrada ožila jarmarkem

Svojkov – Svátek sv. Václava oslavili ve Svojkově už poosmé jarmarkem. Zámeckou zahradou voněla staročeská zabíjačka a návštěvníci si užili přehlídku tradičních řemesel. Mohli nahlédnout pod ruce sklářů, kováře nebo hrnčíře. 

FOTO, VIDEO: Novorozenci mají novou JIP. Oddělení nyní dostalo moderní zámezí

Česká Lípa – Další krok do 21. století učinila českolipská nemocnice s poliklinikou otevřením nové jednotky intenzivní péče pro novorozence. Oddělení, které se stará převážně o předčasně narozené děti, prošlo první významnou obnovou od otevření na začátku 80. let. „Nyní je to středisko NASA,“ zhodnotil s nadsázkou proměnu primář Josef Gut.

OBRAZEM: Lunetic slavili 20 let na scéně i v České Lípě

Česká Lípa – Skupina, která slavila největší úspěchy na konci 90. let, dorazila s živou kapelou i světelnou show.

Ženy se do politiky nehrnou. Na kandidátkách jich ubylo

Českolipsko – 1 389:861. Takové je skóre mužů a žen na kandidátkách do letošních komunálních voleb na Českolipsku. Volání po větším zastoupení něžnější poloviny lidstva v politice strany a hnutí v regionu příliš nevyslyšely. Do zastupitelstev měst a obcí letos kandiduje o 76 méně žen než před čtyřmi lety a o 142 méně než v roce 2010. Přesto je podíl žen na kandidátních listinách na Českolipsku o vyšší než celorepublikový průměr.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Prodloužený víkend nabízí řadu způsobů jak ho prožít. V Dubé se koná běh městem, ve Svojkově jarmark a ve Cvikově tradiční zabíjačka.

FOTO: Autodrom obsadila policie. Návštěvníky zaujali i psovodi s jejich výcvikem

Sosnová - Stovky lidí dorazily i přes nepříliš vlídné počasí na autodrom v Sosnové, kde se v neděli konal Den s policií.

Ekonomický růst zpozdil v Novém Boru stavbu sportoviště

Nový Bor – Že milionová zakázka je malá a nezajímavá? Dnes ano. Stavební podniky si díky příznivé ekonomické situaci daleko více vybírají, do jakých výběrových řízení se přihlásí. Najít stavební firmu je složité i pro obce a města. V Novém Boru kvůli nezájmu firem začne se zpožděním stavba víceúčelového sportovního areálu a rekonstrukce mateřské školy v Kalinově ulici.

Sklářské centrum v Kamenické Šenově už roste. V Lípě je téměř hotovo

Kamenický Šenov – Se zpožděním začaly práce na posledním z osmi center odborného vzdělávání, která za více než půl miliardy korun vznikají na vybraných školách v Libereckém kraji. Zatímco například na českolipské průmyslovce je téměř hotovo, v Kamenickém Šenově se začalo stavět před pár týdny.

Tipy pro vás: Kam vyrazit o víkendu

Česká Lípa - Po Lípě budou jezdit historické autobusy, za pohádkou můžete vyrazit na zámek do Horní Libchavy a v neděli pobaví v KD Crystal Lukáš Pavlásek.

Silniční koleje zmizí. Na jaře by měla začít oprava silnice z Mimoně do Ralska

Českolipsko – Řidič tvrdý chleba má, zpívá se ve známé písni. A v případě silnice mezi Mimoní a Ralskem si to šoféři dozajista trylkují často. Už brzy by si však mohli zazpívat jinou píseň. Oprava 12kilometrového úseku by po letech slibů mohla začít už příští rok na jaře. Plánované práce spolknou přes 180 milionů korun.

Bývalá restaurace Pošta má nového majitele. Chystá opravy i výstavbu bytů

Nový Bor – Je to nejstarší dům ve městě, dobré jméno ale Novému Boru už léta nedělá. Bývalá restaurace Pošta, která stojí v městské památkové zóně na samém počátku třídy T. G. Masaryka, je dlouhodobě ve špatném technickém stavu. To se brzy změní. Nový majitel má v plánu opravy, otevření cukrárny, pivnice i výstavbu bytů v prvním patře Pošty.

FOTO: Lípa Musica začala s Magdalenou Koženou

Liberecký kraj - 17. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica odstartoval dlouho očekávaným galakoncertem přední světové mezzosopranistky Magdaleny Kožené.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT