VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA MINSTROVÁ

Zuzana Minstrová / Liberecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nemocnice hledá banku. Potřebuje desítky milionů na zateplení

Česká Lípa, Liberec - Nákladná oprava českolipské nemocnice za desítky milionů korun začne nejdříve na konci roku. Záleží, jestli se najde banka, která poskytne nemocnici úvěr.

Mezi lidmi je už velký hlad. K dispozici je potravinová banka

Liberec, Česká Lípa - Po čem byste sáhli, kdybyste měli už dlouho hlad? Po pudingu, sušeném mléku nebo po pytlíku s těstovinami? Lidé, kteří trpí nouzí, jsou i v jednadvacátém století vděční za cokoliv.

Malý orel z liberecké zoo je první na světě odchovaný uměle

Liberec /ZAJÍMAVOST OD SOUSEDŮ/ – Přímo světový úspěch se podařil Zoologické zahradě Liberec. Jako vůbec první zoo na světě se jí totiž podařilo za pomoci umělé inseminace odchovat mládě orla křiklavého.

Miliardový tendr Liberecký kraj ještě do voleb stihne

Liberecký kraj - Nového provozovatele autobusové dopravy na dalších deset let chce vybrat vedení Libereckého kraje ještě do konce tohoto volebního období. Opozici se to moc nelíbí.

Do boje o kraj povede komunisty ředitel záchranky

Liberec - Ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislava Mackovíka si v sobotu 17. března na krajské konferenci zvolili jako svého lídra do krajských voleb zdejší komunisté.

Hejtman Stanislav Eichler dá Libereckému kraji vale

Liberecký kraj - Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD) si pomalu může začít balit kufry. Na podzim se sice za Jablonecko a Semilsko pokusí dobýt křeslo v Senátu.

Starou dovolenou byste měli vybrat už do konce června

Česká Lípa - Zatímco v minulosti dovolenou, která zbyla zaměstnancům z předchozího kalendářního roku, mohli lidé vybírat až do posledního října, od ledna roku 2012 na to mají čas jen do konce června. Novinku přinesla novela Zákoníku práce.

Nejvíc si v oblíbenosti pohoršil Eichler

Liberec - Hejtman Libereckého kraje se podle průzkumu společnosti Sanep propadl v oblíbenosti mezi lidmi. Propadl se o čyři příčky

Kraj začíná pomalu modrat

Liberecký kraj - Kdyby se konaly krajské volby dnes, podle průzkumu by je těsně, ale přece vyhrála ODS

Lovci pojištěnců uspěli. VZP opustí v kraji 2,5 tisíce lidí

Liberecký kraj - Jako hodně podezřelou náhodu vidí ředitel krajské pobočky VZP Jiří Benedikt to, že z 2,5 tisíce pojištěnců, o které v kraji přišel, jich 1,7 tisíce přechází pod vojenskou pojišťovnu. Ta přitom podle zákona končí. Bude se zřejmě slučovat s pojišťovnou ministerstva vnitra.

Kdo nedělá reformy, ten prohraje

Liberec - Přemysl Sobotka věří, že v příštím roce přízeň voličů ODS neklesne. Pro prodloužení mandátu současnému vedení strany v čele s premiérem Petrem Nečasem a to až do konce příštího roku hlasovali na pražském sněmu ODS delegáti z Libereckého kraje jednomyslně.

Kočandrle: Zřejmě o nějaké voliče přijdeme

Liberec -Krajský předseda TOP 09 Jiří Kočandrle podpořil vedení strany

Dotek pravdy a lásky provokuje

Liberec - Socha, složená z 82 tisíc klíčů jako symbol listopadu 1989, zdobí hlavní liberecké náměstí.

My jsme sice alkoholici, ale po požití neřídíme!

Liberecký kraj - Někdo s nimi nadšeně zapřede hovor, někdo jim naopak vynadá. Skupina mladých dívek, která nyní po restauracích Libereckého kraje přesvědčuje pijany, ať na auto po cestě z hospody zapomenou, to nemá lehké.

Za obědy pro děti ve školách padaly od hygieniků pokuty

Liberecký kraj – Na to, co děti a mladiství jedí ve školských zařízeních, si znovu posvítili hygienici Libereckého kraje. Celkem pracovníci hygienické stanice zkontrolovali během druhého čtvrtletí tohoto roku na dvě stovky jídelen.

On už je hrdina a ona kouzelná

Liberec – Dvojčata levharta sněžného, která se v Zoo Liberec narodila letos 30. dubna, už mají od soboty svá jména.

O středních školách rozhodnou tento měsíc

Liberecký kraj – Už květnové jednání zastupitelů Libereckého kraje by mělo přinést rozuzlení dramatu nazvaného reforma sítě středních škol.

Nejste ještě sečtení? Nezoufejte!

Liberecký kraj /DENÍK NA VAŠÍ STRANĚ/ – Ještě do 4. dubna mají sčítací komisaři lhůtu pro to, aby lidem doručili sčítací archy. Jestliže je nezastihnou doma, pak nechávají v poštovní schránce občanům lístek s upozorněním, kde si mohou svůj sčítací list vyzvednout, na které pobočce České pošty.

Ministerstvo chystá totální rozklad, míní kraj

Liberecký kraj - Sociální reforma, kterou už pro příští rok rýsuje ministerstvo práce a sociálních věcí, přinese podle radního Libereckého kraje Pavla Petráčka absolutní zmar. Hrozí těm, co se starají o handicapované, zánik?

Zůstanou nemocnice bez lůžek ještě nemocnicemi?

Liberecký kraj – Počet lůžek akutní péče by měl v nemocnicích Libereckého kraje během několika let klesnout o 10 procent. Na tom se shodli tento týden krajští radní.

Odrazí kraj invazi středních škol?

Liberec - Na masový zábor všech odpůrců chystané reformy středního školství se připravuje Liberecký kraj. Zastupitelé o podobě sítě škol rozhodnou v úterý 29. března.

Začínáte marodit? Pak vám asi hrozí výpověď

Liberecký kraj - Na jedné straně firmy z lidí mačkají čím dál vyšší výkony, což velká část z nich odnáší svým zdravím, ale na druhé straně je nahlášených nemocí z povolání čím dál míň. Čím to asi bude? Odbory mají jasno.

Za cigáro nesmíte dostat pokutu

Liberecký kraj – Dát si kouřovou v pracovní době mimo vyhrazenou přestávku nesmí být pro vaše šéfy důvodem k tomu, aby vám snížili mzdu. Přesto se podobné pokuty v poslední době ve firmách v kraji množí.

Muž převážel v autě stovky litrů nafty. Daleko nedojel

Liberecký kraj – V době, kdy ceny benzínu a nafty kvůli občanským nepokojům v Africe nabírají směr vzhůru, se zřejmě vyplatí s pohonnými hmotami kšeftovat. Anebo se včas, než prudké zdražení nastane, předzásobit.

Víceletých gymnázií bude polovina

Liberecký kra j– Jen pět procent ze všech středoškoláků by mělo v budoucnu podle chystané reformy Libereckého kraje chodit na víceletá gymnázia.

Gymnázia nedáme! Volali nad rakví

Liberec - Pohřeb vzdělanosti vystrojili v Liberci frýdlantští studenti. Nesouhlasí s rušením osmiletých gymnázií. Přidala se k nim skupinka studentů z mimoňského gymnázia

Zlatou Katku tentokrát nikdo nevítal

Liberec – Před dvěma lety se hřála na výsluní, nyní jako by pod Ještědem netoužila po ničem jiném než utajení. Z přenosového vozu České televize Kateřina Neumannová, která komentovala lyžařský závod v libereckém Vesci, o víkendu ani nevykoukla.

Firmy kontrolují lidi až tři týdny

Liberecký kraj /ODBOROVÁ PORADNA/ – Moc lidí dosud netuší, že pro nemocenskou platí od Nového roku jiná pravidla. Zaměstnavatel má totiž podle změny v zákoníku práce povinnost hradit těm, co omarodili, nemocenskou celé první tři týdny. Dosud to byly jenom dva.

Toho, kdo švindluje, přece nemůže hra bavit!

Liberecký kraj – Doposud měli lidé nejen v Liberci a České republice, ale i ve světě, spojené jméno Zuzana Kocumová především s lyžemi. Nyní budou znát juniorskou mistryni světa v běhu na lyžích z roku 1999 i z komunální politiky. Po říjnových volbách usedla do křesla náměstkyně primátora pro sport, dopravu a cestovní ruch.

Zima odčerpala kraji už čtvrtinu rozpočtu

Liberecký kraj – Podle kalendáře zima sice teprve začala, ale přívaly sněhu už stihly odčerpat z balíku peněz na zimní údržbu Libereckému kraji od listopadu bezmála čtvrtinu.

Odbory vyrazily do boje. Za mzdy

Liberecký kraj /ODBOROVÁ PORADNA/ – Zvednout v příštím roce mzdy lidem o tři procenta. Takový je cíl odborářů, který by chtěli uhádat se zaměstnavateli nejen v Libereckém kraji.

Jak ušetřit na pojištění? Ať si lámou hlavu za vás

Liberecký kraj – Když máte dvě malé děti a ještě jste na ně sama, bez většího a silnějšího auta se neobejdete. Ale má to háček. Čím silnější auto, tím víc roste suma, vydaná ročně za povinné ručení.

Lyžování na Ještědu podraží

Liberec – Vždycky je něco za něco. To platí i o novinkách, které pro milovníky lyžování připravili provozovatelé skiareálu na libereckém Ještědu.

Policisté už vědí, jak zatočit s kyberšikanou

Liberec – Co je vůbec kyberšikana? Jak bují na sociálních sítích očerňování dětí navzájem, zveřejňování intimit anebo jak internet slouží mnohým dospělým pachatelům, aby se skrze něj seznamovali se svými pozdějšími obětmi sexuálního zneužívání? A jak kyberšikanu potírat, případně trestat?

Když něco neuděláme, brzy nebude ani na platy učitelů

Liberecký kraj – Každý nový rok ubyde na středních školách v Libereckém kraji 1000 studentů. Kraji tak bude zanedlouho chybět v měšci pro střední, ale i speciální školy a dětské domovy, rovných 160 milionů korun.

ZOO se ukládá k zimnímu spánku. Vstupné zlevnilo

Liberec /FOTOGALERIE/ – Každý, kdo by se chtěl do liberecké zoologické zahrady přijít podívat třeba na volavky, exotické ptáky nebo pelikány, musí počkat do jarních měsíců. Některá zvířata se totiž od tohoto měsíce přemisťují z venkovních výběhů a voliér do teplých pavilonů, jiná se ukládají k zimnímu spánku.

Sobotka sice vyhrál Senát, předsedu ale ztratil

Liberec – Jeden z nejnapínavějších soubojů o křeslo v horní komoře Parlamentu České republiky se konal v Liberci. Komunální volby totiž ukončily pověst města jako bašty ODS. Nabízela se proto otázka, zda se touha voličů po změně odrazí i ve druhém kole volby do Senátu.

Nové multifunkční centrum zdobí luxusní vozy Porsche

Vratislavice nad Nisou /FOTOGALERIE/ - Nejslavnějšího rodáka Vratislavic nad Nisou, Ferdinanda Porsche, připomíná od neděle, kousek od místa, kde se narodil, nový památník. Vznikl v multifunkčním centru.

Jak volit? Stejně jako když vyplňujete sportku

Liberecký kraj - Na preferenční hlasy se při komunálních volbách nehraje. Pokud tedy zakřížkujete na plachtě jedinou stranu, ale zároveň křížkem označíte lidi téže strany, neposunete je.

Parkům chtějí vrátit jejich historickou krásu

Liberecký kraj – Parky u hradů a zámků v Libereckém kraji čeká zřejmě už příští rok radikální proměna. Pracovníci zahradního ateliéru z Valtic jim začnou, pokud na projekt získají památkáři dotace, vracet jejich původní historickou podobu.

Velká voda vymazala z povrchu čtyři chráněné památky

Liberecký kraj – Nejen do desítek, ale možná až pře sto milionů korun půjdou podle památkářů škody, které srpnová povodeň napáchala na památkách na Liberecku a Českolipsku. Nejde přitom jen třeba o historické roubenky a další památky chráněné státem.

Přesčasy nelze vymáhat násilím

Liberec– Na velkou vodu se podle krajského šéfa Asociace samostatných odborů Milana Šubrta vymlouvají iněkteré firmy, které ale nedávná ničivá povodeň nezasáhla.

Rozhazujme! Však to někdo zaplatí!

Liberecký kraj – Ostrá slovní přestřelka mezi opozicí a vládnoucí koalicí Libereckého kraje předcházela včerejšímu schválení půlmiliardového úvěru na opravy mostů. Krajští zastupitelé přecházeli až do osobních útoků.

Agresora uklidili. Do Chrastavy

Liberecký kraj - Mladistvý Rom, který na konci dubna blízko Teplic se svým starším příbuzným přepadl a téměř ukopal k smrti třináctiletého Patrika, už opustil diagnostický ústav v Liberci.

Advokátní kancelář si nadále ponechám, říká poslankyně

Liberecký kraj - Advokátka Marie Nedvědová patří mezi nové tváře Poslanecké sněmovny PČR

Jdeme dál, říkají lídři méně úspěšných stran

Liberecký kraj - Z politických stran, které se v poslaneckých volbách do sněmovny neprobojovaly, ani jedna neháže flintu do žita. A to některé ze stálic na politickém nebi ztratily hlasů moc.

Je po volbách. Doplatí na ně Podještědí těžbou uranu?

Liberecký kraj - Podle Strany zelených bude mít pravice ve Sněmovně v devastaci krajiny volné ruce

I poslední mohou být prvními. Z čela ODS se do sněmovny nedostal nikdo

Liberecký kraj /AKTUALIZOVÁNO/ – Slovo překvapení je málo. Výstižnější je šok nebo zemětřesení. To vše vyvolaly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vLibereckém kraji.

Vyškrtnutý kandidát: Nedali mi ani šanci se něčím obhájit

Liberec: Bývalí členové strany si myslí, že volební štáb porušil vyškrtnutím Vereščáka stanovy

Liberecká zoo slaví další úspěch. Po letech odchovala mládě rysa

Liberec – Celých 28 let trvalo Zoologické zahradě v Liberci, než se jí podařilo úspěšně odchovat mládě rysa karpatského. Mládě přišlo na svět v těchto dnech a jeho rodiči jsou šestiletá samice Dara a stejně starý samec Surol.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT