VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA MINSTROVÁ

Zuzana Minstrová / Liberecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Změňte třeba bydliště! Hned se to dozvědí všechny úřady

Liberecký kraj - Pokud někdo změní například své jméno nebo adresu trvalého bydliště, hned tato informace po nahlášení na obecní úřad putuje automaticky dál. Na kraj, případně úřad práce nebo správu sociálního zabezpečení.

Nemocnice hledá banku. Potřebuje desítky milionů na zateplení

Česká Lípa, Liberec - Nákladná oprava českolipské nemocnice za desítky milionů korun začne nejdříve na konci roku. Záleží, jestli se najde banka, která poskytne nemocnici úvěr.

Mezi lidmi je už velký hlad. K dispozici je potravinová banka

Liberec, Česká Lípa - Po čem byste sáhli, kdybyste měli už dlouho hlad? Po pudingu, sušeném mléku nebo po pytlíku s těstovinami? Lidé, kteří trpí nouzí, jsou i v jednadvacátém století vděční za cokoliv.

Malý orel z liberecké zoo je první na světě odchovaný uměle

Liberec /ZAJÍMAVOST OD SOUSEDŮ/ – Přímo světový úspěch se podařil Zoologické zahradě Liberec. Jako vůbec první zoo na světě se jí totiž podařilo za pomoci umělé inseminace odchovat mládě orla křiklavého.

V Liberci si komunisté zvolili svého předsedu. Až napodruhé

Liberec - Až druhá volba rozhodla v sobotu 19. května pozdě večer v libereckém Centru Babylon o tom, že komunisty povede znovu další čtyři roky jejich dosavadní předseda Vojtěch Filip.

Miliardový tendr Liberecký kraj ještě do voleb stihne

Liberecký kraj - Nového provozovatele autobusové dopravy na dalších deset let chce vybrat vedení Libereckého kraje ještě do konce tohoto volebního období. Opozici se to moc nelíbí.

Starostové ponesou vlastní kůži na trh

Liberecko – Jen sami za sebe půjdou do krajských voleb Starostové pro Liberecký kraj. Původně chystaná společná kandidátka s TOP 09 tak padla. Rozhodli o tom ve čtvrtek na sněmu v Bílém Kostele. Současně si jako svého lídra a kandidáta na hejtmana zvolili starostu Hrádku nad Nisou Martina Půtu. Obsazení dalších příček kandidátky ještě Starostové tvoří. Zveřejní je do poloviny dubna.

Jan Korytář: Na kampaň dáme maximálně dva miliony korun

Liberec - Protože kandidátku Změny pro Liberecký kraj do říjnových krajských voleb sestavují lidé ze Změny společně se Stranou zelených, podělí se s ní také o náklady na předvolební kampaň.

Do boje o kraj povede komunisty ředitel záchranky

Liberec - Ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislava Mackovíka si v sobotu 17. března na krajské konferenci zvolili jako svého lídra do krajských voleb zdejší komunisté.

Další velbloud přišel na svět v liberecké zoo

Liberec - Nové mládě velblouda dvouhrbého, které se narodilo v liberecké zoo v úterý 13. března, budou moci vidět návštěvníci už zřejmě tento týden. Mládě je umístěné sice venku, ale zatím pouze v zázemí, kam ještě návštěvníci zahrady nemohou.

Hejtman Stanislav Eichler dá Libereckému kraji vale

Liberecký kraj - Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD) si pomalu může začít balit kufry. Na podzim se sice za Jablonecko a Semilsko pokusí dobýt křeslo v Senátu.

Starou dovolenou byste měli vybrat už do konce června

Česká Lípa - Zatímco v minulosti dovolenou, která zbyla zaměstnancům z předchozího kalendářního roku, mohli lidé vybírat až do posledního října, od ledna roku 2012 na to mají čas jen do konce června. Novinku přinesla novela Zákoníku práce.

Výběrové řízení bude možná šetřit policie

Liberec - Ve výběrovém řízení na ředitele Sportovního areálu Ještěd našla opoziční Změna pro Liberec spolu se Zuzanou Kocumovou (USZ) tolik chyb, že zastupitel za Změnu Josef Jadrný pohrozil představenstvu této městské společnosti trestním oznámením.

KSČM: Kandidátku poskládáme spravedlivěji!

Liberec - K novému způsobu sestavení kandidátky do krajských voleb sáhnou letos vůbec poprvé komunisté.

Nejvíc si v oblíbenosti pohoršil Eichler

Liberec - Hejtman Libereckého kraje se podle průzkumu společnosti Sanep propadl v oblíbenosti mezi lidmi. Propadl se o čyři příčky

Kraj začíná pomalu modrat

Liberecký kraj - Kdyby se konaly krajské volby dnes, podle průzkumu by je těsně, ale přece vyhrála ODS

Měli štěstí. Život jim přihrál lepší rodiče

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - „Nevěsta mého syna k nám dala svou roční holčičku, abychom ji na pár minut pohlídali. A už se pro ni nevrátila. Syn se tehdy neoženil a malá Šárka zůstala u nás.“ Tak popsala Jiřina Liepoldová z Jablonce nad Nisou, jak se před pár lety neplánovaně stala pěstounkou.

Lovci pojištěnců uspěli. VZP opustí v kraji 2,5 tisíce lidí

Liberecký kraj - Jako hodně podezřelou náhodu vidí ředitel krajské pobočky VZP Jiří Benedikt to, že z 2,5 tisíce pojištěnců, o které v kraji přišel, jich 1,7 tisíce přechází pod vojenskou pojišťovnu. Ta přitom podle zákona končí. Bude se zřejmě slučovat s pojišťovnou ministerstva vnitra.

Kdo nedělá reformy, ten prohraje

Liberec - Přemysl Sobotka věří, že v příštím roce přízeň voličů ODS neklesne. Pro prodloužení mandátu současnému vedení strany v čele s premiérem Petrem Nečasem a to až do konce příštího roku hlasovali na pražském sněmu ODS delegáti z Libereckého kraje jednomyslně.

Kočandrle: Zřejmě o nějaké voliče přijdeme

Liberec -Krajský předseda TOP 09 Jiří Kočandrle podpořil vedení strany

Exředitel policie Dvořák dostal čtyři roky

Liberec - Na čtyři roky do vězení poslal dnes Okresní soud v Liberci bývalého ředitele policie ČR v Liberci Miroslava Dvořáka.

Nepřipoutaní řidiči neunikli hledáčku policie

Liberecký kraj – Tak už to při podobných silničních kontrolách chodí – policisté zkoumají jeden druh možných prohřešků, ale přitom současně některé řidiče načapají při jiném přestupku.

Dotek pravdy a lásky provokuje

Liberec - Socha, složená z 82 tisíc klíčů jako symbol listopadu 1989, zdobí hlavní liberecké náměstí.

Jednou měsíčně si mají ženy o čem poklábosit!

Liberec - Očekávaný snímek režiséra Jiřího Vejdělka Muži v naději zhlédly v předpremiéře jako první v libereckém multikině CineStar návštěvnice Dámského klubu.

Dohlížet ze sedla kola je pro strážníky honička

Liberec - Na kole brázdí liberecké cyklostezky, pěšinky a dráhy pro kolečkové brusle celé léto až pět městských strážníků. K tomu usedají na kola i dva okrskáři. Mohou se tak dostat i do míst, kam by se s autem nevešli.

Hasiči jedou dobýt New York

Liberec - Jedinečné sportovní klání čeká liberecké hasiče na přelomu srpna a září v zámoří.

Frýdlantu už po osmadvacáté vládne jazz

Frýdlant v Čechách - Letní jazzová dílna Karla Velebného, na níž se sjíždějí žáci z celé republiky a špičkoví lektoři z celého světa, začala ve Frýdlantu v sobotu 20. srpna a potrvá týden.

K záchraně dvou horolezců stačila hasičům slabá hodina

Semilsko - Pouhých 45 minut potřebovali hasiči k vysvobození dvou horolezců. Naštěstí šlo jen o cvičení.

Krajský soud se posunul o kus blíž k Liberci

Liberec - Aby získal samostatný krajský soud, předloží Liberecký kraj parlamentu vlastní novelu zákona o soudech.

My jsme sice alkoholici, ale po požití neřídíme!

Liberecký kraj - Někdo s nimi nadšeně zapřede hovor, někdo jim naopak vynadá. Skupina mladých dívek, která nyní po restauracích Libereckého kraje přesvědčuje pijany, ať na auto po cestě z hospody zapomenou, to nemá lehké.

Jak může dát soukromá firma policii peníze? Divil se soudce

Liberec - U libereckého soudu pokračovalo včera líčení s bývalým šéfem policie Dvořákem.

Za obědy pro děti ve školách padaly od hygieniků pokuty

Liberecký kraj – Na to, co děti a mladiství jedí ve školských zařízeních, si znovu posvítili hygienici Libereckého kraje. Celkem pracovníci hygienické stanice zkontrolovali během druhého čtvrtletí tohoto roku na dvě stovky jídelen.

Nález bomby vyklidil obchodní centrum Nisa

Liberec – Nevybuchlou leteckou pumu z druhé světové války našli v úterý v podvečer dělníci při pozemních pracích mezi obchodním centrem Nisa a nábytkem Sconto v Liberci. Přivolaný pyrotechnik pak zjistil, že by při případné explozi mohla mít velmi silný ničivý účinek.

On už je hrdina a ona kouzelná

Liberec – Dvojčata levharta sněžného, která se v Zoo Liberec narodila letos 30. dubna, už mají od soboty svá jména.

Vláda netuší, jaký dopad budou mít reformy na lidi

Liberecký kraj – Už desítky poslanců z frakce sociálních demokratů v Evropském parlamentu podepsaly prohlášení, které podpořilo včerejší stávku dopraváků v zemi.

Rekordní pokuta úřadu včera padla. Za MS 2009

/AKTUALIZOVÁNO/ Liberec - Úřad na ochranu hospodářské soutěže potrestal včera město Liberec za drobení veřejných zakázek při šampionátu v roce 2009 pokutou 6,55 milionů. A to je rekord.

Smržovka je místem, které přináší inspiraci

Smržovka - Vydejte se s Deníkem a pořadem Českého rozhlasu Sever „Přijeli jsme k vám“ po krásných místech Libereckého kraje.

O středních školách rozhodnou tento měsíc

Liberecký kraj – Už květnové jednání zastupitelů Libereckého kraje by mělo přinést rozuzlení dramatu nazvaného reforma sítě středních škol.

Na třicet hrobů podlehlo řádění vandalů

Liberec /FOTOGALERIE/ – Žalostný pohled se nabízí v těchto dnech pozůstalým, kteří mají své zemřelé pochované na hřbitově v libereckém Vesci. V zadní odlehlejší části hřbitova totiž řádili neznámí vandalové.

Černý kašel opět zaútočil. Napadnout může i očkované

Liberecký kraj – Přesně devět onemocnění černým kašlem napočítali v Libereckém kraji krajští hygienici za první necelé tři měsíce tohoto roku, do 24. března. Podle mluvčí Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Zuzany Balašové se tak letos kraj ve výskytu onemocnění zařadil na třetí místo v republice.

Nejste ještě sečtení? Nezoufejte!

Liberecký kraj /DENÍK NA VAŠÍ STRANĚ/ – Ještě do 4. dubna mají sčítací komisaři lhůtu pro to, aby lidem doručili sčítací archy. Jestliže je nezastihnou doma, pak nechávají v poštovní schránce občanům lístek s upozorněním, kde si mohou svůj sčítací list vyzvednout, na které pobočce České pošty.

Ministerstvo chystá totální rozklad, míní kraj

Liberecký kraj - Sociální reforma, kterou už pro příští rok rýsuje ministerstvo práce a sociálních věcí, přinese podle radního Libereckého kraje Pavla Petráčka absolutní zmar. Hrozí těm, co se starají o handicapované, zánik?

Kdo nemá vstupenku, na kraj se nedostane

Liberec /OD SOUSEDŮ/ – Chystáte se přijít toto úterý 29. března na zasedání zastupitelů Libereckého kraje, kteří budou schvalovat chystanou reformu sítě středních škol, a bojíte se přitom, že se do sálu nedostanete? Nezoufejte!

Zůstanou nemocnice bez lůžek ještě nemocnicemi?

Liberecký kraj – Počet lůžek akutní péče by měl v nemocnicích Libereckého kraje během několika let klesnout o 10 procent. Na tom se shodli tento týden krajští radní.

Jaro vypuklo i pro Severáček

Liberec – Všechna oddělení libereckého pěveckého sboru Severáček, tedy i ti nejmenší zpěváčci, se blýsknou na dvou jarních koncertech sboru tuto neděli 27. března. Obě vystoupení se konají v libereckém Divadle F. X. Šaldy, odpolední začne ve 14.00 hodin, večerní v 18.30 hodin.

Odrazí kraj invazi středních škol?

Liberec - Na masový zábor všech odpůrců chystané reformy středního školství se připravuje Liberecký kraj. Zastupitelé o podobě sítě škol rozhodnou v úterý 29. března.

Začínáte marodit? Pak vám asi hrozí výpověď

Liberecký kraj - Na jedné straně firmy z lidí mačkají čím dál vyšší výkony, což velká část z nich odnáší svým zdravím, ale na druhé straně je nahlášených nemocí z povolání čím dál míň. Čím to asi bude? Odbory mají jasno.

Krajčo: Doba, kdy jsem přečetl 60 knih za rok, je pryč

Liberec /ROZHOVOR/ – „Chtěli jsme při přídavku pouštět na filmovém plátně vítězný gól Slavie v rozhodujícím zápase play off s Bílými Tygry, ale nakonec jsme si to rozmysleli,“ vtipkoval před poslední písničkou sobotního koncertu v libereckém multikině CineStar frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. A žhavé téma hokeje oblíbený muzikant, známý divadelní a filmový herec pod Ještědem neopustil.

Výstava o SIALu v galerii táhne. Není divu

Liberecký kraj – Kdyby to technicky šlo, ředitel liberecké Oblastní galerie Jan Randáček by neváhal a prodloužil o další týdny výstavu o slavném sdružení místních inženýrů a architektů nazvanou SIAL.

Divadlo se vrátilo z Mnichova. Chystá se do Hongkongu

Liberecký kraj– V německém Mnichově se před několika dny blýsklo Naivní divadlo, proslulé liberecké loutkové divadlo pro děti. Soubor zde absolvoval první ze svých zahraničních vystoupení naplánovaných v tomto roce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT