Na jednu stranu o pick-upy není v Evropě zrovna ohromný zájem, na druhou stranu se jedná o zajímavou možnost, jak v rámci kategorie N1 – tedy lehkých užitkových vozidel – nabídnout zájemcům klasické a velmi robustní auto, poháněné dieselem. Každý, kdo někdy vyzkoušel pick-up na našich silnicích, moc dobře ví, že se při běžném „osobákovém“ použití nejedná o nejpraktičtější auto na světě, ale pořád jde o auto s velkou spoustou benefitů. Robustnost je jednoznačně tím největším.

Osobní verze malých dodávek nejsou větší než běžný osobák, přitom ale nabídnou úroveň praktičnosti, která zůstala zapomenuta spolu s kategorií MPV
Prostorné auto za rozumné peníze: malé osobní dodávky jsou tajným tipem rodin

Pořádně bytelným autem bude právě i nová generace L200, potažmo Tritonu, kterou Mitsubishi vyvíjí už přinejmenším dva roky. Finální produkt se chystá představit za dva týdny, konkrétně 26. července v Bangkoku. Už teď se ovšem můžeme podívat na pár videí, které vůz do značné míry poodhalují. To nejnovější se týká techniky vozu.

Zdroj: Youtube

Asi nejpodstatnější informací, která ve videu padla, je fakt, že L200 i v nové generaci zůstane klasickým, primárně pracovním pick-upem. To znamená, že má karoserii posazenou na žebřinovém rámu, který nese všechny agregáty a taky obě nápravy. Přední náprava má nezávisle zavěšená kola na nově vyvinutých lichoběžníkových ramenech, zadní náprava je pak tuhá, odpružená listovými pery. Na videu je též vidět, že testování vozu probíhá v různých zemích, v širokém spektru podmínek, ale i se zapřaženým přívěsem.

Podívejte se také na starší video, týkající se designu nové generace:

Zdroj: Youtube

Další novinkou bude motor. O novém vznětovém čtyřválci mluví Mitsubishi jako o „čistém dieselu“ s optimalizovaným vnitřním třením. Agregát má být podle všeho úspornější, ale přitom výkonnější než dosavadní verze.

Otázka, která padla už na začátku, samozřejmě zní, zda se nového pick-upu od Mitsubishi dočkáme i na našem trhu. Zatím není nic jisté, ale uvést L200 zpátky na evropské trhy by pro Mitsubishi dávalo velký smysl. Od doby, co z trhu zmizel Nissan Navara i pick-upy postavené na jeho základech (Renault Alaskan a Mercedes-Benz třídy X), je tento specifický, ale přesto lukrativní tržní segment poněkud „neobydlený.“