V novém díle pořadu Byznys kafe s VLM nazvaném „Lídrovství začíná doma“, to říká Katarina Emma Schapiro. Mentorka a evoluční leadership koučka, která studovala psychologii a ekonomii na Oxfordu a HEC Paris a jako konzultantka a vrcholová manažerka působila v mnoha mezinárodních firmách, včetně značek jako je Andersen Consulting, Christian Dior či Yves Saint Laurent. Dnes radí top manažerům v domácích i zahraničních firmách.

Linda Štucbartová, HR konzultantka, koučka a někdejší diplomatka
VIDEO: Pro úspěch podnikání je důležitý různorodý tým. Dojde k lepšímu řešení

„Jestliže dneska něco dělá rozdíly v úspěšnosti společností, je to způsob, jak je u nich nastavená firemní kultura,“ říká Schapiro. Jako mentorka a koučka popisuje ve novém díle webináře stěžejní roli firemních lídrů. Nejprve je podle ní nutné „napravit“ manažery, aby byli schopni vytvářet zmiňovaný pocit psychologického bezpečí i ve zbytku firmy.

„Je umění vytvořit takové prostředí, kde se lidé nebudou bát mluvit, ozvat se, kde nebudeme lidi trestat či zesměšňovat za to, že řekli svůj názor,“ zdůrazňuje Schapiro.

Katarina Emma Schapiro
- Katarina je řídící partnerkou a ředitelkou společnosti Continuum Partners a The Courage Journey.

- Od roku 2001 působí jako konzultantka pro změny a transformace, a jako kouč, mentor a sparring-partner vrcholových manažerů a lídrů.

- Katarina je bývalou generální ředitelkou agentury BGMC, marketingovou a obchodní ředitelkou luxusních kosmetických značek (Christian Dior, Y.Saint Laurent, Shiseido apod.)

- Patří průkopníkům koučování v ČR a střední Evropě, má řadu mezinárodních certifikací v oblasti koučování, profesionálního a osobnostního rozvoje. Spolupracovala se stovkami lídrů více než 30 národností.

- V posledních letech rozvíjí také lídrovské transformační programy v Himalájích (Nepál), jejichž součástí je sociální, vzdělávací a nadační práce pro několik škol a místní komunity ve vzdálených oblastech Nepálu a sirotky v budhistickém klášteře (kde tráví část svého času).