Městečko se pomalu vzpamatovává z jednoho z nejbrutálnějších útoků, který zdejší lidé pamatují. Upínají se k rozhodnutí soudce, který bude rozhodovat o uvalení vazby na šíleného útočníka. V úterý odpoledne dal krajský státní zástupce návrh na vzetí do vazby muže obviněného z vraždy a pokusu o vraždu. „Ano, mohu potvrdit, že byl dán návrh na vzetí do vazby kolem půl třetí odpoledne. Teď´ běží čtyřiadvacetihodinová lhůta, ve které soudce rozhodne. Trestní řízení probíhá za účasti obviněného. Soudce ho taktéž vyslechne, zřejmě ve středu v dopoledních hodinách,“ sdělil Deníku vedoucí krajské pobočky okresního státního zastupitelství v Liberci Adam Bašný.
Pětadvacetiletý muž zaútočil mačetou v neděli ráno na rodiče a bratra své dívky. „Byl to obraz zkázy, nic tak strašného jsem neviděl,“ řekl Deníku starosta Kamenického Šenova Ota Raiter. Otec dívky hrůzný útok šíleného, zřejmě zdrogovaného přítele své dcery, nepřežil. Matka byla těžce zraněna a bojovala o život v liberecké nemocnici. Naštěstí je její stav stabilizován. Bratr byl zraněn lehce. Důvod strašného masakru? Rodina bránila tomu, aby mladý muž, zřejmě narkoman, navštěvoval jejich dceru.
Přítelkyni muže obviněného z vraždy policie nezadržela a my jsme zjistili, že v průběhu trestního řízení bude vyslechnuta jako svědek. Zřejmě o hrůzném činu svého přítele nevěděla. To, zda její přítel útok plánoval a proč byl ubytován v penzionu, bude jasné po středečním výslechu, kdy bude muset tyto otázky zodpovědět soudci, který rozhoduje o vazbě. Ve středu by měl být známý výsledek zkoušek na drogy a alkohol. Vyjasní se to nejdůležitější: přiměly k šílenému činu mladíka drogy, anebo měl i jiný motiv?