V policejní cele strávil nějaký čas agresivní host jedné českolipské restaurace. Nejenom to, však bylo trestem za jeho útok. Včera dopoledne devětadvacetiletého muže policisté obvinili z trestného činu výtržnictví a z pokusu trestného činu ublížení na zdraví.
Devětadvacetiletý muž se dopustil agresivního jednání v neděli odpoledne v restauraci na sídlišti Špičák. „Pětatřicetiletá servírka odmítla obsloužit agresivního hosta. Ten nejprve bezdůvodně napadal vulgárními výrazy přítomné hosty a přitom popíjel alkohol. Potom hodil směrem k servírce drobné mince a přikázal jí, aby mu natočila pivo. Vzhledem k jeho dosavadnímu agresivnímu jednání mu však servírka odmítla vyhovět a dál se věnovala jiným hostům,“ přiblížila nastalou situaci mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Servírku pak znenadání, ve chvíli kdy se vracela k baru, muž napadl. Nejprve zaslechla strohou výhrůžku a pak jí napadl. Pětatřicetiletou ženu nejdřív udeřil pěstí do krku, a když upadla na zem, kopl jí do obličeje. Dalšímu útoku již zabránili přítomní hosté, kteří také zavolali na místo policii. Ta útočníka zadržela a na noc umístila do cely.
Napadená žena utrpěla zranění a musela být převezena sanitou k ošetření do nemocnice. „Šlo o středně těžká poranění krku a hlavy. Servírka byla převezena na chirurgické oddělení,“ doplnila mluvčí Zdravotní záchranné služby Libereckého kraje Kristýna Fejfarová.