Dvě osobní auta se v průběhu pěti hodin ocitla v plamenech. Podle předběžného šetření se nejedná o útok žháře, ale shodu náhod. Škoda se vyšplhala na 450 000 korun.
Jako první shořel Renault Megane. Jeho majitelka se vracela z nákupu. Před svým domem chtěla zaparkovat. To ale již nestihla. „Podle majitelky se oheň rychle rozšířil z motorového prostoru,“ řekla mluvčí HZS LK Iva Michaličková. Co oheň způsobilo je zatím v šetření. Předběžná škoda je 250 000 korun. Jako nejpravděpodobnější verze se jeví technická závada.
Druhý vůz začal hořet o pět hodin později v průchodu domu v Panské ulici. Když se na místo sjeli profesionální i dobrovolní hasiči valil se dým i z prvního patra domu.
Po podrobnějším průzkumu, který hasiči prováděli v dýchací technice, zjistili, že se oheň naštěstí z průjezdu nerozšířil do prostor domu a došlo pouze k zakouření.
„Hasiči okamžitě vytáhli hořící vůz zn. Škoda Felicia z průjezdu na ulici, aby se oheň nemohl rozšířit na dům,“ řekla Michaličková. Zakouřené prostory následně odvětrali.
Ani u tohoto požáru není ještě známa příčina a je v šetření. Výše škody v tomto případě dosahuje 200 000 korun.