Podle předběžných odhadů ji někdo zapálil úmyslně.
Nemalá je také škoda, kterou živel způsobil. Podle vyjádření majitelky objektu, vznikla na stavbě a zařízení škoda ve výši 4 milionů korun.

Žhář použil hořlavou látku

Nová dřevěná chalupa měla rozměry přibližně 10 x 12 metrů. Oheň poškodil vnitřní vybavení, střecha domu se bude muset strhnout.
„Podle předběžného ohledání místa požáru bylo příčinou požáru úmyslné zapálení za pomoci hořlavé látky. Požár vyšetřuje policie,“ řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková.
Požár se rozhořel v době, kdy v domku nikdo nebyl. Nahlásili jej sousedé, které na oheň upozornilo i zabezpečovací zařízení. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí, České Lípy a dobrovolní kolegové ze Cvikova a Nového Boru se šesti cisternovými vozy.
Oheň vznikl v přízemí domu a postupně se rozšířil i do patra a na střešní konstrukci. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu po dvaceti minutách. K uhašení všech ohnisek požáru bylo zapotřebí tří vodních proudů.
Hasební práce trvaly ještě téměř jednu hodinu. Poté hasiči vynášeli ohořelé zařízení domu ven a hledali skrytá ohniska požáru.