Velké lásky v malém hotelu
KDY: Pátek 19. listopadu v 19 hodin 
KDE: kinosál KD U Jezera Stráž pod Ralskem
ZA KOLIK: 380 Kč

Komedie Divadelní společnosti Háta. V hlavních rolích Mahulena Bočanová, Lukáš Vaculík a Adéla Gondíková.

Mňága a Žďorp
KDY: Pátek 19. listopadu ve 21 hodin
KDE: Společenské centrum Jablonné v Podještědí
ZA KOLIK: 320/350 Kč

Mňága a Žďorp je živoucí legendou, ale také etalonem opravdovosti. Spíš než kapela je tahle nepotopitelná kocábka českého hudebního rybníku pro mnoho lidí představitelem jejich životního postoje. Na scéně se pohybuje více než 30 let.

Má to smysl
KDY: Pátek 19. listopadu v 19 hodin
KDE: KD Crystal Česká Lípa
ZA KOLIK: 80 Kč

Koncert žáků Základní umělecké školy s Josefem Špačkem, prvotřídním houslistou, a s jeho stálým koncertním partnerem, klavíristou Miroslavem Sekerou, v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica.

Listopadové farmářské trhy se zabijačkou
KDY: Sobota 20. listopadu od 9 hodin
KDE: náměstí Dr. E. Beneše Česká Lípa
ZA KOLIK: vstup zdarma

Farmářské a řemeslné trhy budou s nádechem blížících se Vánoc. Kromě všemožných dobrot od pečiva, sýrů, koření, masných výrobků, až po ryby, víno a sušené ovoce, nebudou chybět řemeslné výrobky z keramiky, dřeva, kůže, textilu, vosku. Součástí trhu budou zabijačkové hody, akci doplní dětské dílny i živá muzika.

28. Cvikovské dny loutek
KDY: Sobota 20. listopadu a neděle 21. listopadu
KDE: Loutková scéna Cvikov
ZA KOLIK: 50 Kč

Tradiční přehlídka loutkohereckých souborů. Můžete se těšit v sobotu na pohádky Na slovíčko, Kašpárku (10.00), Kocour v botách (14.00) a Tři zlaté vlasy děda vševěda (16.00). V neděli vás čeká červená Karkulka od 10 hodin.

Vánoce v Křišťálovém údolí
KDY: Sobota 20. a neděle 21. listopadu od 10 do 16 hodin
KDE: Sklářské muzeum Kamenický Šenov
ZA KOLIK: vstup zdarma

Během předadventního víkendu si můžete prohlédnout zdarma expozice muzea, čeká vás ukázky tvarování skla nad kahanem, můžete nakoupit skleněné výrobky, svícny a vánoční ozdoby, nebude chybět vánoční dílna. V sobotu ve 14 hodin vám Divadlo na cestě zahraje Pohádku o Ježíškovi, v neděli bude připraveno předadventní čtení pohádek v podání Rostislava Křivánka.

Tvoření ve Čtyřlístku
KDY: Sobota 20. listopadu ve od 10 hodin
KDE: Muzeum Čtyřlístku Doksy

Přijďte si v rámci tvořivé dílny se svými dětmi vyrobit strašáka z podzimních listů. Materiály na výrobu strašáků dostanete v muzeu zdarma. Strašáky si poté můžete odnést domů.

Svatý Martin trochu (vlastně úplně) jinak
KDY: Sobota 20. listopadu od 13:30 hodin
KDE: Zámek Horní Libchava
ZA KOLIK: 50 - 80 Kč

Přijďte si na zámek odpočinout a zabavit své děti na celé odpoledne. Začíná se pohádkovými prohlídkami zámku, v 15:15 je na programu hlavní pohádka, následuje šermování s Martinem a otevřena bude rovněž dětská herna s dílnou.

Omyl ve schránce
KDY: Sobota 20. listopadu v 15 hodin
KDE: divadelní studio, ZUŠ Česká Lípa

Vystoupení žáků a studentů literárně-dramatického oboru pro malé děti v loutkovém mini příběhu od Vojtěcha Hübsche.

Modelshow
KDY: Sobota 20. listopadu od 9 hodin
KDE: DDM Libertin Česká Lípa

Veřejná nepostupová soutěž plastikových modelářů a okresní přebor žáků v plastikovém modelářství spojená s výstavou papírových modelů.

Snow film fest
KDY: Sobota 20. listopadu od 16:30 hodin
KDE: Městské kino Nový Bor
ZA KOLIK: 100/120 Kč

Ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách. Těšit se můžete na dva bloky filmů, přednášku extrémního ultramaratonce Jana Venci Francka, autogramiádu jeho knihy, soutěž o ceny a nebude chybět občerstvení.

Adventní koncert Musica Bohemica
KDY: Sobota 20. listopadu v 17 hodin
KDE: kostel sv. Zikmunda Stráž pod Ralskem
ZA KOLIK: vstup zdarma

Týden před začátkem adventu vás zve strážský Hornicko – historický spolek na koncert do místního kostela

Prodejní výstava vánočních ozdob
KDY: probíhá do 2. ledna 2022
KDE: Městské muzeum Mimoň

Těšit se můžete na velkou expozici perličkových ozdob firmy Rautis, a.s., tradičních ozdob z DÚV Vánoční ozdoby Dvůr Králové nad Labem a ozdoby firmy Ornex spol. s r.o., Připravena je též malá expozice ze soukromých sbírek. Část expozice je věnována tradicím Vánoc. Na výstavě budou k zakoupení ozdoby firmy Ornex a ozdoby zhotovené na zakázku s motivem mimoňského kostela.

Martin Beran Blues band
KDY: Sobota 20. listopadu ve 20 hodin
KDE: Píchlá nota Doksy
ZA KOLIK: vstup zdarma

Už zaběhlá pražská bluesová kapela pod vedením kytaristy a zpěváka Martina Berana.

S vyloučením veřejnosti
KDY: Sobota 20. listopadu ve 21 hodin
KDE: Centrum textilního tisku Česká Lípa
ZA KOLIK: 120 Kč

Zdánlivě náhodně vybraná trojice se setkává v jakémsi pokoji, kde ji jakýsi sluha ponechá napospas věčnosti, kterou spolu mají strávit. Každý z nich má svou pravdu a iluze o sobě samém, které se až groteskně snaží vnutit těm druhým. Odpovědnost za jejich činy a hříchy se zde svobodně dere na povrch a nezbývá než se přiznat. Znovu se sbližovat, znovu rozcházet. Rozpínající se marnost bytí a nebytí, kde duše se ztrácí a s ní mizí i pozůstatky pozemských rituálů a potřeb. Nejslavnější drama Jean-Paul Sartra, který byl především filozofem, převrací naruby ono pomyslné zrcadlo, neboť peklem nám nakonec nejsou pouze ti druzí, ale jsme si jím, tak trochu, i my samotní.

Mo/Fo Cat Clarion - regional blues
KDY: Sobota 20. listopadu v 21 hodin
KDE: U Bílýho černocha

Evropský a velmi moderní přístup k blues, který se neptá a na okamžik neváhá využít tradičních prvků, jazzu, nebo dokonce progresivního rocku v propracovaných skladbách co do délky a kompozice, které zdobí pauzy, předěly a další změny tonality, kdy překvapí a přimějí posluchače, aby si je žádali znovu a více.

Workshop "Kouzlo perliček"
KDY: Neděle 21. listopadu od 14 hodin
KDE: DK Ralsko Mimoň
ZA KOLIK: 50 Kč

Přijďte si vyrobit vánoční ozdobu z korálků pod vedením zkušené lektorky.

Maxim turbulenc
KDY: Neděle 21. listopadu v 15 hodin
KDE: KD Crystal Česká Lípa
ZA KOLIK: 150 Kč

Za dobu své existence skupina vydala 4 singly, 11 CD a natočila 15 videoklipů. Skupina byla dvakrát nominována na cenu Akademie populární hudby a v anketě Zlatý slavík se umístila čtyřikrát do první desítky. Mezi nejznámější hity patří například Jede jede mašinka, Polámal se mraveneček, Sluníčko, Báječná ženská, série Čecho Decho, Umbaj vari a mnoho dalších.