Otevřená sobota v Libertinu
KDY: Sobota 2. 11. od 9 hodin
KDE: DDM Libertin Česká Lípa
ZA KOLIK: 0 - 20 Kč

Užijte si dopoledne v keramické dílně, při tvoření dýňových strašidel nebo navštivte zdejší zvířátka. Pro maminky s nejmenšími dětmi je k dispozici JOJO KLUB a děti i rodiče se mohou tentokrát těšit na Halloweenská strašidla s vařením dýňové polévky. Otevřeno je od 9 do 12 hodin. 

Harlej 
KDY: Sobota 2. 11. ve 20:30 hodin
KDE: KD Crystal Česká Lípa
ZA KOLIK: 430 Kč

Skupina Harlej vyráží od října do prosince na své podzimní turné napříč celou Českou republikou. Těšit se tak již tradičně můžete na skvělou hudbu, zábavu a pódiovou prezentaci. Na celém turné bude na podiu velká LED projekce s přenosem koncertu ze čtyř kamer, díky tomu budou vznikne propojení fanoušků a kapely, které dokáže vytvořit strhující atmosféru. Chybět by v playlistu kapely neměl ani její připravovaný singl. V roli speciálního hosta se na tomto turné představí spřátelená skupina Komunál.

Zapomenutá místa 
KDY: Sobota 2. 11. od 14 hodin
KDE: škola Polevsko
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Poznáte bývalou řezárnu sametu Ignaze Richtera i sklářskou huť Rudolfa Handschkeho, kterou vám mimo jiné přiblíží krátké filmy s výpověďmi pamětníků i dobová fotodokumentace. Akce se koná v rámci česko-německého projektu Zapomenutá místa.

Strašidla na zámku 
KDY: Sobota 2. 11. od 13 hodin
KDE: Zámek Horní Libchava
ZA KOLIK: 40 - 110 Kč

Po roce ožijí strašidla na 8. ročníku úspěšné akce Strašidla na Pohádkovém zámku Horní Libchava. Budou vás čekat pohádkové prohlídky zámku s Bílou paní od 13 do 18 hodin a tématická pohádka pro děti v 15:15 hodin, Mezitím bude probíhat doprovodný program: Strašidelná dětská dílna, Hrůzunahánějící stanoviště a další. Během dne si můžete zakoupit občerstvení u paní Kavenské nebo se napít zdarma v dětské dílně. Tam budou probíhat i další aktivity, jako například malování na obličej za symbolickou cenu. V 19 hodin začnou hrůzostrašné prohlídky sklepení. První prohlídky se bude strašit jen zlehka a postupně se dospěje až k prohlídkám, ze kterých budou mít i rodiče noční můry. Akce se koná za každého počasí - v zámku sice bude zima, ale ohřát se lze v dětské dílně a v kulturním sále.

Prohlídky pro opozdilce  
KDY: Sobota 2. 11. a neděle 3. 11. od 10 hodin
KDE: Zámek Zákupy
ZA KOLIK: 80 – 310 Kč

Mimořádné prohlídky I. trasy (Zámek za císaře Ferdinanda I.) pro návštěvníky, kteří neměli po celou sezónu čas do Zákup zavítat. Mimořádně zámek vystaví sochu Panny Marie s Ježíškem ze zrušeného bočního oltáře zámecké kaple. Socha bude představena s původním oděvem ušitým ze svatebních šatů manželky císaře Ferdinanda Dobrotivého císařovny Marie Anny Karolíny Savojské. Při této příležitosti bude I. trasa v letošním roce zpřístupněna naposledy. Začátky prohlídek: 10.00 hodin, 11.00 hodin, 12.00 hodin, 13.00 hodin a 14.00 hodin.

Setkání mistrů 
KDY: Sobota 2. listopadu a neděle 3. listopadu od 9 do 16 hodin
KDE: Autodrom Sosnová
ZA KOLIK: 150 - 350 Kč

Global Assistance Setkání mistrů na Autodromu v Sosnové u České Lípy se odehraje už nadcházející víkend, tedy v sobotu 2. a v neděli 3. listopadu. V sobotu budou probíhat seznamovací jízdy. Na neděli je připraven hlavní program, který začne ráno v 9:00 a ukončí jej finálové jízdy krátce před šestnáctou hodinou. V seznamu přihlášených najdeme celkem 51 závodníků z těch nejpopulárnějších automobilových disciplín.Diváci uvidí špičkové jezdce a techniku z rally, rallycrossu a autokrosu. Velkým lákadlem letošního Setkání mistrů bude očekávaná premiéra Václava Pecha za volantem soutěžního speciálu Volkswagen Polo GTI R5 z dílen týmu Racing 21. Sedminásobný mistr republiky v rally a jeden z nejúspěšnějších jezdců rally středoevropského regionu Václav Pech se letos rozloučil s Fordem Fiesta R5 a poohlíží se po novém voze pro další sezonu.