Noc na vlnách s Lípou Musicou
KDY: Sobota 20. srpna v 17:30
KDE: Vodní hrad Lipý
ZA KOLIK: 300 korun

Rozjíždí se třetí festivalová dekáda. A s novým začátkem je tu také nový formát festivalového prologu pro Českou Lípu. Nechte se unést na vlnách hudebních příběhů, které pojí hmatatelná blízkost, otevřenost a neuspěchanost, které doslova dýchají za život. Jste zvání na cestu „Od pramenů k moři“ společně s Ensemble Flair v citlivé symbióze hudby lidové a klasické z Moravy, přes Slovensko až do Rumunska. Vystoupí zpívající klarinetista Vojta Nýdl, známý zejména ze souboru Clarinet Factory. Zvolněte a rozleťte se s Vladimírem Václavkem a Pavlem Šmídem po vlnách pocitů a nálad nevázaných na časoprostor. A závěrem se nechte okouzlit intimní krajinomalbou emocí v komorním pohledu Beaty Hlavenkové na svět kolem nás, v radosti i melancholii. Vydejte se s Lípou Musicou na uvolněných hudebních vlnách do lepších světů v jedinečných kulisách vodního hradu.

O chytrém Honzovi a krásné Madlence
KDY: Neděle 21. srpna v 17 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý
ZA KOLIK: 100 korun

Pohádkový příběh o Honzovi, kouzelném medailonku, který mu pomůže před nástrahami zrádné bludičky a Madlence, kterou si Honza chce vzít. Jejich lásce však nepřeje zlá statkářka Kunhuta, u které Madlenka slouží. Jak si náš hrdina se svízelnou situací poradí? Nechte se překvapit. Celý příběh je zpestřen písničkami.

Letní kino – Bullet train
KDY: Sobota 20. srpna ve 20:45
KDE: Letní kino, Nový Bor
ZA KOLIK: 140 korun

V americké novince si Brad Pitt zahrál zabijáka Berušku.

Ukončení prázdnin
KDY: Sobota 20. srpna v 15 hodin
KDE: koupaliště, Kravaře
ZA KOLIK: 100 korun

Čeká vás tradiční soutěž Kravařská lávka a od 17 hodin vystoupení kapel Tcheichan a Causa rock. Od 19 hodin se ujmou hudební produkce DJ Luky a DJ Alesh.

Letní kino – Prezidentka
KDY: Pátek 19. srpna ve 21:15
KDE: Lesní kino, Cvikov

Kateřina Čechová (Anna Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací: její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu, aby si připomněla obyčejný život a třeba i zažila nějaké dobrodružství.

VIP prohlídka s kastelánem
KDY: Neděle 21. srpna v 15:15
KDE: Zámek Zákupy

Prohlídka všech tří prohlídkových tras "Zámek za Ferdinanda Dobrotivého", "Zámek za Františka Josefa I." a "Interiéry prvního patra + zámecká kuchyně" s výkladem od kastelána zámku. Prohlídka je pro pohodlí návštěvníků realizována ve skupině o maximálním počtu 8-10 osob. Všichni návštěvníci VIP prohlídky s kastelánem zdarma obdrží jako dárek hodnotnou publikaci o českých a moravských hradech a zámcích. Nutná je telefonická rezervace vstupenek (tel. 602 698 367).

Zahrádecké slavnosti
KDY: Sobota 20. srpna od 12 hodin
KDE: Zámecký park, Zahrádky

Vystoupí Duo Jamaha, Deep Purple revival Brno, ATMO music, pro děti je připraveno divadélko, nebude chybět vystoupení Babského komanda. Celou akci moderuje Petr Jablonský, který během programu předvede imitátorské vystoupení. Kromě hudby je připraven i bohatý doprovodný program. V areálu fotbalového hřiště budou probíhat vyhlídkové lety balonem, výletním vláčkem se budete moci dopravit do obory Vřísek, která je běžně nedostupná, v 16 hodin se uskuteční koncert v kostele Sv. Barbory a děti si přijdou na své na množství pouťových atrakcí.

Vláďa Málek: Písně bez opony
KDY: Sobota 20. srpna ve 20 hodin
KDE: jazzový klub Píchlá nota, Doksy

Vláďa Málek, skvělý kytarista a vyprávěč, je výraznou osobností severočeské hudební scény. V dokském jazzovém klubu se představí společně s baskytaristou Ivanem Paisrtem mladším.

Mácháč 2022
KDY: Pátek 19. a sobota 20. srpna
KDE: Pláž Klůček

Mácháč patří historicky k nejzásadnějším tanečním open air festivalům u nás. Magické spojení přírody, taneční hudby a nádherné scenérie na břehu Máchova jezera s písčitou pláží je přesně to, díky čemu má festival jedinečnou atmosféru a stal se brzy nejnavštěvovanější akcí elektronické taneční hudby v ČR. Zároveň jsme jediným festivalem, který má hlavní stage umístěnou přímo na vodě. Letos slaví festival opožděně své 20 narozeniny, které byly odloženy z důvodů pandemie covidu v minulých letech. Návštěvníky čekají velká zahraniční jména (Afrojack, Paul Kalkbrener, Brennan Heart, Anna) a celý festival se letos mimořádně zaměřil na svou ekologičnost.

Historická střelnice
KDY: Sobota 20. a neděle 21. srpna
KDE: Hrad Bezděz

Skupina historického šermu Úpičtí střelci se zabývá převážně obdobím 1. poloviny 15. století a hlavní náplní činnosti je střelba z palných a střelných zbraní. Luky a kuše patřily ve středověku nejen na bitevní pole, ale také hlavně na lov a k zábavě. A k tomu poslednímu patří i historická střelnice. Návštěvníci si mohou vyzkoušet střelbu z anglických dlouhých luků, jezdeckých luků, z kuše. A to, jak ze silnějších, pro dospělé, tak ze slabších, pro děti.

Loučení s létem
KDY: Sobota 20. srpna v 16 hodin
KDE: Koupaliště, Jablonné v Podještědí

Kromě divadelních představení pro děti, které mimo jiných obstará Majda z Kouzelné školky a herec Petr Vacek se můžete těšit i na hudební vystoupení kapely Přehmat a Kabát revival. Děti pobaví hasičská fontána a malování na obličej.