Život v Africe očima Olgy Houngbedji
KDY: Pátek 18. března v 17 hodin
KDE: Městská knihovna Doksy

Zajímavé povídání s Olgou Houngbedji o životě a několikaleté charitativní práci v africkém Beninu. Kromě projekce autentických fotografií budou k vidění také africké suvenýry, dekorace a vlastní výrobky.

Velké lásky v malém hotelu
KDY: Pátek 18. března v 19 hodin
KDE: KD Crystal Česká Lípa
ZA KOLIK: 380 Kč

Bláznivá komedie Raye Cooneyho vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl začínat s vdanou sekretářkou. Hrají: Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková a další.

Vojta Nedvěd a Tie Break
KDY: Pátek 18. března v 19 hodin
KDE: sál KC Sever Cvikov
ZA KOLIK: 200 Kč

Koncert na počest legendárního Františka Nedvěda. Jedná se o náhradní termín koncertu, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Exotické farmářské trhy
KDY: Sobota 19. března od 8 hodin
KDE: náměstí Dr. E. Beneše Česká Lípa
ZA KOLIK: vstup zdarma

Sobotní farmářský a řemeslný trh bude tentokrát rozšířen o mini africké trhy s nabídkou exotického ovoce od malofarmářů nejen z Ugandy. Dále trhy nabídnou grilované a uzené ryby, velký výběr rybích salátů, pomazánek a dalších specialit přímo od výrobců.

Jarní tvoření v Muzeu Čtyřlístek
KDY: Sobota 19. března od 13 hodin
KDE: Muzeum Čtyřlístek Doksy

Přijďte do Muzea Čtyřlístek na zámku v Doksech a vyrobte si ovečku z vatových tamponů. Kromě tvoření můžete také zhlédnout filmovou pohádku Velké dobrodružství Čtyřlístku, vyluštit zábavnou křížovku, půjčit si deskové hry se Čtyřlístkem a mnoho dalšího.

Výstava kraslic a velikonočních zvyků
KDY: Sobota 19. března 
KDE: Městské muzeum Mimoň

Mimoňské muzeum začne sezónu výstavou k blížícím se velikonočním svátkům. Výstava potrvá do 18. dubna. Přijďte se podívat na krásné kraslice a dovědět se o svátcích jara, co třeba ještě nevíte.

Ondřej Štveráček very special quartet
KDY: Sobota 19. března ve 20 hodin
KDE: Klub U bílýho černocha Česká Lípa

Mezinárodní quartet jednoho z nejvýraznějších saxofonistů české jazzové scény zahraje v rámci svého jarního turné se slovenským virtuozem Klaudiusem Kováčem, slovenským bubeníkem Davidem Hodekem a českou kontrabasovou hvězdou Tomášem Barošem.

XXI. Městský ples
KDY: Sobota 19. března ve 20 hodin
KDE: Kulturní dům Zákupy
ZA KOLIK: 150 Kč

Zákupský ples proběhne v karnevalovém duchu a nebude chybět soutěž o nejlepší karnevalovou masku. K tanci a poslechu se po celý večer bude starat kapela Diesell, připraven je rovněž fotokoutek.

Josefovská zábava
KDY: Sobota 19. března ve 20 hodin
KDE: Společenské centrum Jablonné v Podještědí
ZA KOLIK: 120 Kč

Tradiční zábava u příležitosti svátku všech Josefů. K tanci a poslechu hraje kapela Noční můry.

Veselá pouť
KDY: Neděle 20. března od 15 hodin
KDE: DK Ralsko Mimoň

Loutková revue zavede děti a rodiče tam, kam nejraději chodí – do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení vás navštíví Jů a Hele.

Krajem svaté Zdislavy - prezentace knihy
KDY: Neděle 20. března od 15 hodin 
KDE: Dominikánský klášter Jablonné v Podještědí

Kaple svaté Zdislavy v dominikánském klášteře bude prvním místem, ve kterém Vlastivědný spolek Českolipska představí knihu Krajem svaté Zdislavy. Knize požehná rektor baziliky sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí. Reprezentativní fotografická publikace s kulturně-historickými texty pojednává o kraji mezi Českou Lípou, Libercem, Žitavou a Jablonným v Podještědí. Je společným dílem historika Ladislava Smejkala a fotografa Vladimíra Štěpánského.

Beseda nejen o zázracích přírody
KDY: Neděle 20. března v 18 hodin
KDE: Základní škola Kravaře

Populární televizní moderátor a bavič Vladimír Kořen přijede debatovat nejen o zázracích přírody, o kterých uvádí na České televizi známý pořad.