Farmářské a Africké trhy
KDY: Sobota 24. dubna od 8 hodin
KDE: náměstí Dr. E. Beneše Česká Lípa
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Po delší pauze se v České Lípě rozjíždí i sobotní farmářské trhy, které nabídnou vždy něco speciálního a tentokrát to budou africké i asijské dobroty, především ovoce, ale také kvalitní káva, čaj, marmelády nebo kakaové boby.

Barokní zahrada je otevřena
TIP NA VÝLET

KDY: každý den od 8 do 19 hodin
KDE: zahrada u kostela Nalezení sv. Kříže Liberec
ZA KOLIK: zdarma

Až do konce října si můžete denně prohlédnout nejkrásnější barokní památku v Liberci – zahradu u kostela Nalezení sv. Kříže. Přímo v zahradě se tyčí zrestaurovaný Mariánský sloup s postavami světců a Pannou Marií z dílny významného sochaře Matyáše Bernarda Brauna, postavený jako poděkování za záchranu před morem roku 1680. Najdete tu také Křížovou cestu, kterou tvoří čtrnáct výklenkových kapliček. V rohu zahrady je umístěna Kaple Božího hrobu z roku 1772 jako kopie kaple stojící uprostřed Chrámu Božího hrobu Jeruzalémě. Kaple byla dlouhá léta v havarijním stavu, ale v minulém roce prošla kompletní přestavbou a vy tak nyní můžete obdivovat její původní krásu. Zahrada je otevřena od dubna do října každý den od 8:00 do 19:00 hodin. Kostel Nalezení sv. Kříže i barokní zahrada jsou součástí mezinárodní poutní stezky Via Sacra, která propojuje jedinečná sakrální díla v celém Trojzemí.

Cyklistická výzva - poznávej Českolipsko
KDY: do 30. června 
KDE: info na www.libertin.cz
ZA KOLIK: zdarma

Udělejte něco pro sebe a zapojte se do cyklistické výzvy. Jak na to? Vyberte si 5 z 15 výletů, které pokoříte do konce června. Výlety se ukrývají pod QR kódy, jejich seznam pak na webu Libertinu. Některé jsou snadné a jiné mají trochu vyšší obtížnost. 

Výstava za sklem
KDY: do konce dubna
KDE: Galerie Kulturního centra Sever Cvikov
ZA KOLIK: zdarma

Výstava za sklem je příležitost pro všechny fotografy, které už nebaví jen čekat, až se otevřou galerie a výstavní síně. Kdo má chuť zase něco dělat, kdo chce být vidět, kdo už nechce čekat až… Galerie Kulturního centra Sever ve Cvikově se do tohoto projektu také zapojila. Do konce dubna ve městě vystavují dva fotografové. Snímky Ivana Brabce jsou k vidění v oknech galerie tak, aby byly dobře přístupna kolemjdoucím a udělaly všem radost. Druhou výstavou tohoto projektu jsou fotografie Zdeňka Nigrina a ty jsou k vidění ve výloze Řeznictví Neckař.

Moje kino live – kino Máj
KDY: každý den od 20:30 hodin
KDE: www.kulturadoksy.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Dokské kino se zapojilo do projektu „Moje kino Live“, který přináší divákům filmy domů a také pomáhá alespoň částečně se složitou situací po uzavření kin v současné pandemické situaci. Nejpozději hodinu před začátkem projekce zakoupíte vstupenku na www.kulturadoksy.cz. Nejpozději 30 minut před začátkem projekce pak obdržíte e-mail s odkazem na stream. Kromě projekce samotné je je k dispozici půl hodiny před a půl hodiny po filmu chat, kde si můžete popovídat s ostatními diváky.

Program:
Čtvrtek 22. 4. ve 20:30: Corpus Christi
Pátek 23. 4. ve 20:30: Až vyjde měsíc
Sobota 24. 4. ve 20:30: Šarlatán
Neděle 25. 4. ve 20:30: Westwood: Punk, Icon, Activist

Den Země trochu jinak
KDY: Sobota 24. dubna
KDE: u bašty u Novozámeckého rybníka Zahrádky
ZA KOLIK: zdarma

Tradiční akce, konaná ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny, tentokrát nebude vzhledem k epidemické situaci nijak hromadná, volně příchozí budou vyzváni k dodržování všech platných nařízení. Budou nachystána jednotlivá informační stanoviště, výstava obrázků dětí k tématu, připravena naučná stezka a drobné občerstvení. Můžete využít Pytlomatu, který bude umístěn u Hostince, nebo se jen projít v překrásné přírodní rezervaci Novozámeckého rybníka.

Medová královna
KDY: Sobota 24. dubna od 8 hodin
KDE: YouTube kanál Naivního divadla Liberec
ZA KOLIK: zdarma

Poslední dubnový on line víkend bude patřit divadlu Drak a jeho inscenaci. Videozáznam pohádky pro děti od tří let o tom, že na cestě ke sladkému pokladu je leckdy třeba překonat řadu překážek, naučit se pokoře a trpělivosti, můžete sledovat od sobotního rána až do nedělního večera.

Šenovská on line čarodějnice
KDY: do 5. května
KDE: web a facebook města Kamenický Šenov
ZA KOLIK: zdarma

Město Kamenický Šenov ani letos nemůže připravit a uspořádat tradiční pálení čarodějnic a tak vyhlašuje výzvu pro všechny šenovské čarodějnice a čaroděje, aby se podělili o to, jak poslední dubnový den slaví a jak vyrábí čarodějnici. Stačí své výtvory jen vyfotit a poslat na kultura@kamenicky-senov.cz do 5. května. Z došlých fotek bude vytvořeno video a umístěno na facebook města.