Helena: Vzhůru k výškám - TOUR 2020 
KDY: Pátek 4. září v 19 hodin
KDE: KD Crystal Česká Lípa 
ZA KOLIK: 690 Kč

Legenda české populární hudby Helena Vondráčková vyjede na podzim na odložené česko-slovenské turné, které mělo původně začít na jaře, ale kvůli koronavirové krizi ho zpěvačka přeložila. Nyní ho odstartuje v České Lípě!

24. Mezinárodní noc pro netopýry 
KDY: Pátek 4. září od 21. hodin
KDE: Na úpatí Suchého vrchu u ústí Ledové jeskyně
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Na účastníky noční dobrodružné akce čekají ukázky metod výzkumu netopýrů, budou mít jedinečnou šanci setkat se s živými netopýry. Chystá se promítání diapozitivů přímo na místě - seznámení s důvody a způsoby ochrany netopýrů. Pro případ deště je připraven nouzový přístřešek. Doprava na místo konání: Možnost příjezdu autem ve směru od Mařenic do osady Hamr a dále cca 300 m pěšky, nebo od Nové Huti ke křižovatce u Sv. Jána a dále cca 2 km pěšky. Na obou lokalitách bude vymezena plocha k parkování. 

Vaření kotlíkových zvěřinových gulášů 
KDY: Sobota 5. září v 10 hodin
KDE: zámecký park Zahrádky
ZA KOLIK: 50 Kč

9. ročník soutěže ve vaření kotlíkových zvěřinových gulášů na otevřeném ohni s doprovodným programem. Zajímavostí je, že veřejnost může sledovat, jak soutěžící připravují své guláše na otevřeném ohni. Uvařené guláše si mohou návštěvníci zakoupit a ochutnávat, hlavní slovo v hodnocení má však porota složená z myslivců a známých osobností. Letos přijal pozvání Láďa Hruška, herečka a zpěvačka Barbora Mottlová. Pro soutěžící jsou připraveny hodnotné ceny, vítězné družstvo obdrží laň, druhé v pořadí danělu a třetí divočáka. Programem bude provádět herečka a moderátorka Klárka Jandová, myslivci zde předvedou plemena loveckých psů, vábení zvěře, pro děti budou připraveny soutěže, od 11 do 13 hodin zahraje DUO ADAMIS. Po ukončení soutěže plynule naváže slavnostní otevření nové Naučné stezky v parku před zámkem. Jedná se o sochy vyřezané z dubového dřeva motorovou pilou, které zhotovil místní občan - umělecký dřevořezbář Filip Kubeš.

Food & Beer festival 
KDY: Sobota 5. září od 11 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Regionální pochoutky i světová kuchyně pro všechny mlsné jazýčky (burgery, mexická kuchyně, italská kuchyně, pečené sele, klobásy, víno a pochoutky k vínu, káva, zákusky, zmrzlina, výrobky z čokolády) a výběr regionálních pivovarů – to vše čeká na návštěvníky akce plné dobrého jídla, kterou po celý den moderuje Tomáš Mařas. Chybět nebude ani doprovodný program pro děti a spousta hudby.

Dny evropského dědictví na Bezdězu 
KDY: Sobota 5. září – neděle 6. září od 9 hodin
KDE: hrad Bezděz
ZA KOLIK: 120/90 Kč

V gotické hradní kapli budou mimořádně vystaveny vzácné dřevořezby z bezdězské křížové cesty, návštěvníci budou mimořádně vpuštěni na ochoz královské kaple a prohlédnou si nově nainstalované vitráže ve východní a jižní části kaple. Na I. hradním nádvoří bude své řemeslo předvádět mistr kovář. Můžete si zde prohlédnout i umělecky ztvárněné předměty denní potřeby i ozdoby z kovu.

Šermíři Corvus Milites 
KDY: Sobota 5. září a neděle 6. září od 11 hodin
KDE: hrad Bezděz
ZA KOLIK: 120/80 Kč

Souboje udatných rytířů. Ukázky středověkých zbraní. Nové vystoupení v nové dobové ústroji. Zbraně si můžete prohlédnout zblízka a vyzkoušet jejich váhu.

Ahoj léto 
KDY: Sobota 5. září od 14 hodin
KDE: koupaliště Nový Bor
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Nenechte si ujít novoborské loučení s létem s bohatým programem. Čekají vás výtvarné dílny, lanové aktivity, parkourový workshop, jízdy na segvayi, nafukovácí atrakce, skákací hrad, workshop krav maga, taneční vystoupení novoborských mažoretek a také hudební vystoupení – od 16 hodin Band of Iser, od půl deváté Pekař. Ve 22 hodin program uzavře laserová show.

Rozloučení s prázdninami 
KDY: Neděle 6. září od 14 hodin
KDE: koupaliště Mimoň

Akce se ponese především ve sportovním duchu a to jak pro malé, tak velké. Návštěvníci se mohou těšit na Animační program s Dancemission.cz, BikeTrial show s Martinem Šimůnkem či ukázku dospělácké i dětské krav magy s Petr Mazal Institut.

Otevření Liščí stezky 
KDY: Sobota 5. září od 15 hodin
KDE: Kravaře, na louce u benzinky
ZA KOLIK: 150 Kč

Slavnostní otevření nové naučné stezky nabídne celodenní program, koncert Františka Nedvěda jr. s kapelou Country do pohody a vystoupí také liberecký rodák a rapper Paulie Garand s hostem.

Muzejní noc 
KDY: Sobota 5. září ve 20 hodin
KDE: Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa
ZA KOLIK: 20 Kč

Muzejní noc proběhne v prostorách ambitu a klášterní zahrady ji po sedmnácté. V ambitu proběhne houslový koncert Davida Singera, na zahradě zahraje swingová kapela AHA BAND, pro děti je připravená pohádka, zatančí skupina orientálního tance Siderea a chybět nebude ani občerstvení.

Sněhová královna v ledovém království 
KDY: Neděle 6. září v 15 hodin
KDE: Jiráskovo divadlo Česká Lípa
ZA KOLIK: 80 Kč

Muzikálová pohádka na motivy příběhu z pera dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, který poprvé vyšel v roce 1845 a popisuje boj mezi dobrem a zlem, jak ho prožívají malý chlapec Kaj a dívka Gerda. O zlé královně, která vládne sněhem a mrazem a přátelství chlapce a dívky, jejíž horké slzy dokáží zrušit královnino kouzlo. Autorkou a režisérkou je Dana Bartůňková, (známá též jako princezna Angelína z pohádky S čerty nejsou žerty).

Cvikohrátky 
KDY: Neděle 6. září ve 14:30
KDE: Letní kino Cvikov

Letošní hrátky se ponesou v duchu HONBY ZA POKLADEM. Od 14:30 si děti zahrají a zaskotačí s animátorem Fílou ve víru bublin a balónků, dojde na žonglování i kouzlení. V průběhu odpoledne čeká děti plnění úkolů, které je dovedou k pokladu. Poklad společně otevřeme v 16.30. Než se o poklad podělíme, připraví HASIČI ze Cvikova další atrakci – pěnu.

Kulturní léto – Harfové duo 
KDY: Neděle 6. září v 19 hodin
KDE: kostel sv. Zikmunda Stráž pod Ralskem

Dvě krásné a šarmantní dámy -Katarína Ševčíková a Zbyňka Šolcová a dva královské nástroje a 94 andělsky rozeznělých strun.