Virtuální výstava o minerálech
KDY: do 15. března
KDE: www.muzeumcl.cz
ZA KOLIK: zdarma

Ve druhé geologicky zaměřené virtuální výstavě, kterou připravilo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. vás provede Petr Mužák napříč pestrým územím Ještědského hřbetu. Hlavním tématem jsou minerály a možnosti jejich sběru. Ačkoliv většina lokalit má svou slávu již za sebou, přesto se najde ještě několik, které vydávají své poklady. Je však potřeba si uvědomit, že sbírat minerály má svá pravidla a je nutné věnovat i určitou pozornost k zachování přírodního bohatství v krajině a případné sběry provádět šetrně k životnímu prostředí. Ještěd je ukázkou geologické rozmanitosti a příkladem obdivuhodného území přírodních krás kamene. V

Pohádka o Raškovi
KDY: Sobota 6. března od 10 hodin
KDE: YouTube kanál Naivního divadla Liberec
ZA KOLIK: zdarma

Zima ještě určitě nekončí, i když se již pár jarních dnů našlo, a tak se podívejte v sobotu se svými dětmi již podruhé on line na pohádku o našem slavném skokanovi na lyžích.

Kultura z Nového Boru online
KDY: kdykoli
KDE: www.kulturanb.cz
ZA KOLIK: zdarma

Masopust v duchu brazilského karnevalu, na který se do sklářského města sjíždí stovky návštěvníků. se tradičně konat nemohl a tak ho Nový Bor připravil on line. Pro všechny, kdo ho živě nestihli, je celé více než hodinové video k dispozici na webu www.kulturanb.cz. Tam lidé najdou také  téměř hodinový pořad - koncert a rozhovor - s novoborskou kapelou Optimik2, který se vysílal v lednu. V divadelní sekci webu si můžete zase připomenout adventní koncert v podání Guitar Arte Trio a Hanah Esther Minutillo

Nedělní koncerty: Trocha klidu, Lipo, Rest
KDY: Neděle 7. března od 18.00, 19:15 a 20:30 hodin
KDE: facebook Kultura z. s.
ZA KOLIK: zdarma

Tři nedělní živé streamy koncertů. Nejprve zahraje Trocha klidu - kapela, která již sdílela pódium s největšími hvězdami české hudební scény zahraje svým fanouškům alespoň on line, než to půjde naživo. Libereckého rodáka Lipa netřeba představovat, nejen mezi mladými má spoustu fanoušků a spojil se s mnoha hvězdami české pop music. Rádia nyní opanoval hit, v němž spojil své hudenbí síly s dalším liberečákem Sebastianem. V neděli zahraje jako druhý. Poslední koncert nabité hudební neděle obstará Rest.

Moje kino live
KDY: každý den od 20:30 hodin
KDE: kinodoksy.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Dokské kino se zapojilo do projektu „Moje kino Live“, který přináší divákům filmy domů a také pomáhá alespoň částečně se složitou situací po uzavření kin v současné pandemické situaci. Nejpozději hodinu před začátkem projekce zakoupíte vstupenku na www.kulturadoksy.cz. Nejpozději 30 minut před začátkem projekce pak obdržíte e-mail s odkazem na stream.

Program:

Čtvrtek 4. 3. ve 20:30: Země medu
Pátek 5. 3. ve 20:30: Večer s Kateřinou Šedou
Sobota 6. 3. ve 20:30: Žaluji!
Neděle 7. 3. ve 20:30: Raul Taburin
Pondělí 8. 3. ve 20:30: Festival otrlého diváka uvádí: Lidské tornádo

Éčko LIVE: On line zápas v divadelní improvizaci
KDY: Neděle 7. března v 19 hodin
KDE: facebook Lidových sadů Liberec
ZA KOLIK: akci můžete podpořit na webu evstupenka.cz

Živé klání v divadelní improvizaci netradičně v on line prostředí. Liberecký spolek improvizátorů Imjoy připravil ojedinělý projekt ve spolupráci s Michaelou Puchalkovou, nestorkou české improvizační scény. 

Výtvarná výzva Libertinu
KDY: do 14. března
KDE: libertin.cz
ZA KOLIK: zdarma

Českolipský DDM Libertin má ve svém logu sovu a ta by si zasloužila vlastní minigalerii. A tak se můžete zúčastnit výzvy k výtvarnému tvoření. Malujte, stříhejte, lepte, modelujte jak dané soví téma zpracujete je pouze na vás, fantazii a kreativitě se meze nekladou. Svá umělecká díla noste každý den mezi 8 a 14 hodinou přímo do Libertinu. Z těch nejzajímavějších udělají v Libertinu výzdobu, ale odměnu si zaslouží každá práce.

Manželky od Tarryn Fisher
TIP NA KNIHU
KDE: např. na knihydobrovsky.cz
ZA KOLIK: 319 Kč

Tarryn Fisher je autorkou mnoha románů ze žebříčku nejprodávanějších knih podle New York Times. Teď přichází s rychle ubíhajícím příběhem, který vám rozbuší srdce a vezme dech. S thrillerem, který nebudete chtít odložit. Manžel Thursday, Seth, má dvě další ženy. Thursday se s nimi nikdy nesetkala a ani o nich neví. S tímhle mimořádným uspořádáním souhlasila, protože je do něj blázen. Jenže jednoho dne cosi zjistí. Skutečnost, která odstartuje velmi odlišný a hrozivý příběh o muži, kterého si vzala. Následuje jeden z nejspletitějších a nejpřekvapivějších thrillerů, jaké jste kdy četli.