Výstava historických pohlednic hradu Bezděz
KDY: Pátek 1. července ( do 31. července)
KDE: Hrad Bezděz
ZA KOLIK: 60/150 Kč v rámci vstupného do celého areálu hradu

Výstava historických pohlednic hradu Bezděz ze sbírky Miroslava Říhy. Uvidíte několik desítek starých pohlednic hradu Bezdězu a okolí, také panely s mnoha texty a obrazovými dokumenty. Výstava bude přístupná celý červenec od úterý do neděle, vždy od 9 do 16 hodin v podstřeší Purkrabského paláce.

Roxy Doksy
KDY: Pátek 1. července od 17 hodin
KDE: pláž Klůček Doksy
ZA KOLIK: vstup zdarma

8. ročník hudebního multižánrového festivalu se letos přesouvá na pláž Klůček. Z nejkrásnějšího místa pro pozorování západu slunce nad Máchovým jezerem se stane dějiště parádní hudební párty, kde nebude chybět občerstvení, čepované pivo či malinovka, koktejly a spousta prostoru, kde si užít tu pravou festivalovou náladu. Od 17 hodin zahrají kapely DCRadio, DoorFace, Ropucha, Hrana Koule a Štěpánůf brácha.

Hry a hlavolamy
KDY: Pátek 1. července (do 28. srpna)
KDE: galerie Infocentra Kravaře
ZA KOLIK: 20 Kč

Interaktivní výstava pro malé i velké. Součástí je tvůrčí dílna, kde je možné si hraní a skládání vyzkoušet.

Cirkusácká pohádka
KDY: Pátek 1. července od 19 hodin
KDE: Lesní divadlo Sloup v Čechách
ZA KOLIK: 50/100 Kč

Pohádka divadla Láryfáry plná humoru a písniček tentokrát z cirkusového prostředí.

Jiří Schmitzer
KDY: Pátek 1. července ve 20 hodin
KDE: mezi mosty, Horní Police
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Jste zváni na vystoupení známého herce a folkrockového písničkáře. Na místě bude zajištěno občerstvení, po vystoupení (asi ve 21:30) bude v rámci letního kina promítnut film Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Šenovské kino pod hvězdami
KDY: Pátek 1. července od 21:45
KDE: zahrada za kinem, Kamenický Šenov
ZA KOLIK: 50 Kč

Po roce je opět čas užít si kino pod hvězdnou oblohou a na letním nočním vzduchu. Začíná se českou komedií Známí Neznámí.

Gotický jarmark
KDY: Sobota 2. a neděle 3. července
KDE: Hrad Houska

Vystoupí skupina historického šermu Bohemica sanguis a tance Ambrosia. Na nádvoří bude probíhat historický jarmark představující tradiční řemesla a vše doplní dobová hudba.

Dino Expo & Show
KDY: Sobota 2. července a neděle 3. července od 10 do 18 hodin
KDE: Zimní stadion Česká Lípa
ZA KOLIK: 250/300 Kč

Interaktivní dinosauří výstava, která vás zavede do světa Jurského parku. Expozici doplňují atrakce pro děti a také živí pavouci.

Ze života nemocnice v České Lípě.
RETRO: Špitál v dobách minulých. Podívejte se na historické fotky

Královské oslavy
KDY: Sobota 2. července od 10 hodin
KDE: Zámek Zákupy, kostel sv. Fabiána a Šebestiána

Letos si připomínáme sté výročí od úmrtí posledního českého krále (a zároveň posledního majitele zákupského zámku) Karla I. U této příležitosti jste zváni na Královské oslavy. Čekají na vás zámecké prohlídky, pro děti zábavní koutek v zámecké zahradě. Od 14 hodin proběhne varhanní koncert v kostele, zahraje Radek Rejšek, varhaník pražské Lorety. V 16:30 bude na zámku slavnostně zahájena výstava o Karlu I. a budou pokračovat hudební vystoupení dalších interpretů vážné a popové hudby. Po celou dobu akce nebude chybět občerstvení a stánkový prodej.

Čtyři dny ve středověku
KDY: Sobota 2. - neděle 3. července a úterý 5. - středa 6. července od 11 hodin
KDE: Hrad Bezděz
ZA KOLIK: 60 - 150 Kč

Tradiční červencové sváteční dny oživí svým vystoupením tanečnice, šermíři i kovář. Vystoupí taneční skupina Srdcové eso a šermířská skupina Fechtýři. Na I. hradním nádvoří bude mistr kovář předvádět své řemeslo. Bude zde postavena výheň a vystaveny kovářské výrobky.

Slavnosti města Dubá
KDY: Sobota 2. července od 11 hodin
KDE: autobusové nádraží Dubá
ZA KOLIK: vstup zdarma

Celodenním slavnostním programem vás tradičně provede moderátor a bavič Aleš Cibulka. Připraveny jsou soutěže pro děti, hasičská pěna nebo vystoupení Karate Klubu Beringin. Chybět nebude množství stánků s dobrým jídlem a pitím a tradiční pouťové atrakce. O hudební doprovod celé akce se postarají Ivana Andrlová, Petra Černocká s Jiřím Pracným, Pepa Melen, Marcela Březinová, Hanka Křížková a skupiny Lithium a Deci Band. Slavnostní den zakončí ve 22 hodin velký ohňostroj.

Dětská diskotéka a Oldies párty
KDY: Sobota 2. července od 14 hodin
KDE: osada Kněžice

Diskotéka s Šášou Vášou bude plná soutěží a ukázek práce a zásahů dobrovolných hasičů z Jablonného. Ve 14:30 vystoupí známý kouzelník Čaroslav. Od 18:30 už bude program patřit dospělým a DJ Roura a Thomas zahrají hity od 80. let po současnost. Chybět nebude po celý den bohaté občerstvení.

Truck fest Merboltice
KDY: Sobota 2. července od 14 hodin
KDE: hřiště Merboltice (Děčínsko)
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Sraz kamionů, zábava a občerstvení zajištěno. Trasa spanilé jízdy: Merboltice, Starý Šachov, Žandov, Valteřice, Kravaře, Úštěk, Lovečkovice, Verneřice, Merboltice. Výjezd je kolem 15. hodiny. Letos je přihlášeno 35 kamionů, 5 dodávek a veteráni.

Zahájení léta s Rájem pod Lemberkem
KDY: Sobota 2. července od 16 hodin
KDE: areál bývalého statku pod zámkem Lemberk

Přivítání léta u stánku rybí farmy. Čekají vás nejen rybí dobroty, ale také grilovaná masa, klobásy, domácí pizza a míchané nápoje. DJ Martin zahraje největší hity 80. a 90. let a na závěr večera proběhne ohňostroj.

Guitar Arte Trio
KDY: Sobota 2. července v 19 hodin
KDE: Hrad Sloup v Čechách
ZA KOLIK: 150 Kč

Sérii letních koncertů z hloubi skalního kostela zahájí kytarové tóny. S klasickou kytarou se představí Jindřich Kaulfers, Ivan Šoltysa a Stanislav Prokeš

Divadélko koloběžka
KDY: Neděle 3. července v 16 hodin
KDE: bývalé letní kino Mimoň

Divadlo přiváží pásmo pohádek pro malé i velké.