Lampionový průvod
KDY: Pátek 21. října v 17 hodin
KDE: Od ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Česká Lípa
ZA KOLIK: vstup zdarma

Lampionový průvod města se koná jako součást souboru akcí k výročí vzniku samostatného československého státu. Průvod doprovodí bubeníci z českolipské ZUŠ a bude ukončen v 17:30 na hradě Lipý, kde bude možnost si opékat buřty.

Českolipský divadelní podzim: Reservé - Jezdci
KDY: Pátek 21. října v 18 hodin
KDE: KD Crystal Česká Lípa
ZA KOLIK: 120 Kč

Opěvovaná kreativní a hravá divadelní interpretace antického textu zasazená do hospodského prostředí.

Premiéra filmu Za vším hledej ženu
KDY: Pátek 21. října v 19:30
KDE: Městské kino Nový Bor

Premiéra nového českého filmu za účasti herecké a tvůrčí delegace. Těšit se můžete na Zlatu Adamovskou, Hanu Vágnerovou, Miloslava Šmídmajera a další. Ještě před začátkem představení ve 20 hodin vás čeká autogramiáda a soutěž o ceny.

Českolipský divadelní podzim: Slam poetry – Exhibice
KDY: Pátek 21. října ve 20 hodin
KDE: KD Crystal Česká Lípa
ZA KOLIK: 150 Kč

Dr. Filipitch, Tukan, Anatol Svahilec a Dejv vystoupí se svými neotřelými básnickými texty přednášenými ve dvojicích i sólo. K tomu bude odprezentována kniha Švagři prvních dvou zmíněných, která obsahuje kompletní duo slamy těchto mistrů v oboru.

Mejdan
KDY: Pátek 21. října ve 20 hodin
KDE: KC Sever Cvikov
ZA KOLIK: 150 Kč

Diskotéka pro všechny věkové kategorie. Hity 80. a 90. let až po současné bude hrát legenda českolipských diskoték Petr Němec. Ke každé vstupence dostanete jeden koktejl zdarma.

Říjnové trhy
KDY: Sobota 22. října v 8 hodin
KDE: náměstí Dr. E. Beneše Česká Lípa
ZA KOLIK: vstup zdarma

Tradiční trhy budou tentokrát velmi pestré. Nebudou chybět zabijačkové hody, řízkobraní, ale ani malý africký trh, kde zakoupíte čerstvé avokádo, ananas a spoustu dalšího ovoce. Tradiční výrobky, řemesla a stánky s rukodělnými výrobky jsou již samozřejmostí.

Máchovi v patách
KDY: Sobota 22. října od 9 hodin
KDE: odjezd z autobusového nádraží Doksy

Autobusem vyrazíte směr Mimoň, kde si prohlédnete město s historikem a autorem knih o minulosti Mimoně Jiřím Šťastným. Poté vás čeká pěší trasa okolo jeskyně Poustevna a podél meandrů Ploučnice do Hradčan, délka zhruba 6 kilometrů. V Hradčanech vás čeká táborák, nezapomeňte si přibalit buřty.

Varhanní koncert
KDY: Sobota 22. října v 11 hodin
KDE: kostel sv. Bartoloměje a Panny Marie Montserratské, Doksy
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Římskokatolická farnost Doksy zve na varhanní improvizace Pavla Hrubeše na podporu záchrany varhan v kostele v Doksech. Vstupné dobrovolné - výtěžek bude použit na opravu varhan.

Strašidla na zámku
KDY: Sobota 22. října od 13 hodin
KDE: Zámek Horní Libchava
ZA KOLIK: 110/90 Kč

Tradiční podzimní akce se letos koná již po desáté. Od 13 do 17 hodin můžete navštívit zámek, ve kterém kromě strašidel uvidíte i nevšední prohlídku přestavěnou právě pro tuto akci. V tomto čase také můžete navštívit stezku strašidel plnou úkolů, vedoucí zámeckým lesoparkem. V 15:15 začíná pohádka, která pobaví malé i velké návštěvníky. Chybět nebudou animační programy s Bílou Paní, Pánem Podzemí a dalšími strašidly a program v dětské tvůrčí dílně. Navštívit můžete rovněž střelnici, abyste se naučili, jak se chránit před bubáky a nebo si můžete nechat něco namalovat na obličej. Od 18 hodin do 20:30 budou probíhat strašidelné prohlídky vedoucí sklepením. V tuto dobu vás nemine ani dlouhá stezka odvahy. Čím pozdější čas, tím strašidelnější zážitky.

Divadlo My Plzeň: Svatá hlava (Českolipský divadelní podzim)
KDY: Sobota 22. října v 17 hodin
KDE: KD Crystal
ZA KOLIK: 120 Kč

Inscenace Divadla MY Plzeň vychází z experimentální novely Hany Lehečkové. Líčí život mladého muže s psychickou diagnózou žijícího na pomezí reality a bludů a poodkrývá, jak těžké je vymanit se ze života v sociálně slabé rodině.

DK Jirásek: Lakomec
KDY: Sobota 22. října od 19 hodin
KDE: KD Crystal Česká Lípa
ZA KOLIK: 150 Kč

Premiéra oblíbené Molièrovy komedie v úpravě Václava Klapky a českolipského souboru.

Sexem ke štěstí
KDY: Sobota 22. října v 19 hodin
KDE: DK Ralsko Mimoň
ZA KOLIK: 320 Kč

Koučovat se dá všechno. Pokud tedy ochladly vaše partnerské vztahy, stačí se obrátit na odbornici a zkusit sexcoaching. Že nevíte, o co jde? To jste na tom stejně jako stárnoucí Norbert, kterému neklape intimní život s manželkou Hedvikou. Koučka Stella se mu snaží pomoci, sama si ovšem neví rady.

Lemberk pod našima nohama
KDY: Neděle 23. října v 15 hodin
KDE: Sýpka Lemberk

Procházka ve formě exkurze s geologem Kamilem Zágoršekem.

Dušičky, aneb není to tak špatné
KDY: Neděle 23. října v 17 hodin
KDE: Společenské centrum Jablonné v Podještědí

Divadelní amatérský spolek ĎAS pod vedením principálky Stanislavy Jachnické uvádí komedii plnou černého, ale laskavého humoru až za hrob.