Podzimní den v Zookoutku
KDY: Pátek 29. října od 9 hodin
KDE: DDM Libertin Česká Lípa

Přijďte se podívat na zvířátka a dozvědět se o nich zajímavé informace přímo do našeho chovatele Petra.

Zpřístupnění středověké věže
KDY: Do neděle 31. října 
KDE: zámek Lemberk
ZA KOLIK: 60 Kč

Čtvrteční státní svátek a podzimní prázdniny školáků prodlouží poslední víkend, kdy je před zimní přestávkou otevřený zámek Lemberk. Na prohlídku můžete tento týden vyrazit každý den od 9 do 15 hodin. Navíc si zámek až do neděle připravil oblíbenou akci, kterou je zpřístupnění středověké vyhlídkové věže. Výšlap slibuje jedinečné pohledy na okolí zámku a na Lužické hory.

Hugo Fernandez Quartet “New Grounds“
KDY: Pátek 29. října ve 21 hodin
KDE: Klub U Bílýho černocha Česká Lípa

Mexický hudebník, který se nedávno usadil v Berlíně po více než deseti letech v Madridu. Vystudoval Berklee College of Music (Boston), magisterský titul v jazzu na University of New Orleans. Jeho bydliště se mnohokrát změnilo a tomu dalo příležitost se setkat, spolupracovat a učit od vynikajících umělců. Jeho vývoj a povolání ho vedlo k vybudování vlastního pohledu, kde bohaté dědictví jazzu koexistuje s energií jiné hudby, jako je klasická hudba, pop-rockový a světový folklór.

Strašidla na zámku
KDY: Sobota 30. října od 13 hodin
KDE: Pohádkový zámek Horní Libchava
ZA KOLIK: 40 - 90 Kč

Čekají vás pohádkové prohlídky zámku a v 15:15 je pro děti připravená pohádka. Od 18 hodin jsou připraveny strašidelné prohlídky sklepení. Po celou dobu akce bude probíhat doprovodný program – stezka s úkoly, strašidelná diskotéka, střelnice a stezka odvahy. K dispozici bude rovněž dětská dílna a občerstvení.

Dýňování s Harry Potterem
KDY: Sobota 30. října od 14 hodin
KDE: Vodní hrad Lipý
ZA KOLIK: vstup zdarma

Čeká vás soutěžní stezka v duchu Harryho Pottera, dílničky pro děti, soutěž o nejhezčí dýni a ohňová show.

Bludičková noc
KDY: Sobota 30. října od 17 hodin
KDE: zámecký park Mimoň

Tradiční stezka odvahy, plná zastavení, na kterých sbíráte razítka do kartičky. Plná kartička slouží jako volná vstupenka na nedělní halloweenskou party. 

Pohřeb Jana Kupce. Pohřební kočár tažený koňmi před domem Jana Kupce v Sokolské ulici. Za kočárem šla dlouhá řada myslivců profesionálních i členů spolků.
Zapomenutý příběh: Poslední českolipský puškař zemřel před 70 lety

Halloween s Honzou Popletou
KDY: Sobota 30. října od 15 hodin
KDE: KD U jezera Stráž pod Ralskem
ZA KOLIK: 40 Kč

Honza Popleta přiveze spoustu zábavy, soutěže a diskotéku a děti si společně s rodiči vydlabou dýni. Nezapomeňte na strašidelnou masku.

Strašidelné putování
KDY: Sobota 29. října v 18 hodin
KDE: Klubový dům Dubá

Klub malých Dubáčků zve na stezku, kde se možná budete trochu bát. Přijďte ideálně v maskách, s sebou přibalte buřty a baterku.

Noční bojovka
KDY: Sobota 30. října v 19 hodin
KDE: u skladu uhlí, ZŠ Kravaře

Setkejte se s největšími hvězdami kultovních hororových filmů. Stezka odvahy pro dospělé a větší děti. Vstup na trasu po skupinách (2-5 lidí ve skupině) v časových rozestupech (každá skupina bude mít zarezervovaný čas, kdy bude vycházet na trasu – rezervace v Infocentru). Hlavním úkolem je projít trasu, splnit úkoly a donést do cíle alespoň 1 ze 3 životů.

Halloweenské tvoření ve Čtyřlístku
KDY: Neděle 31. října od 10 hodin
KDE: Muzeum Čtyřlístek, zámek Doksy

Přijďte a vyrobte si v rámci tvořivé dílničky halloweenské strašidlo z ruliček od toaletního papíru. Materiály na výrobu strašidýlek dostanete v muzeu zdarma. Svá strašidla si poté můžete odnést domů.

Strašidelná halloweenská show
KDY: Neděle 31. října v 15 hodin
KDE: DK Ralsko Mimoň
ZA KOLIK:

Odpoledne s Honzou Popletou plné zábavy, písniček, dlabání dýní a všeho, co patři k halloweenu.

Halloween na zámku
KDY: Neděle 31. října od 16 hodin
KDE: Zámek Doksy

Pro ty nejodvážnější děti připravena stezka odvahy v zámeckém parku. Hrací karty ke stezce si budete moci vyzvednout ve stánku s občerstvením u hlavní brány. A co by to bylo za Halloween bez dýní. V 17 hodin se v celém parku rozsvítí dýně, které za celý týden děti vydlabaly a přinesly na zámek.