Sport a víno k sobě krásně ladí

Nikdo, kdo projede Modrými Horami, by si neměl nechat ujít ochutnávku znamenitého vína, vyrobeného z bobulí hroznů révy vinné, která zraje na tamějších teplých stráních neboli „horách“! Nejvíce se zde daří modrým odrůdám, tedy červeným vínům, jako věhlasné a zde vyšlechtěné odrůdě André, mnohem mladšímu Agni nebo Modrému Portugalu či Frankovce. Před ochutnáním je ideální projížďka na kole.

Zvolit můžete jízdu po cyklostezce Modré Hory, která prochází regionem nebo Cyklostezku Krajem André či Moravskou vinnou stezkou. Kromě vyjmenovaných tras je v této oblasti vyznačeno i několik vycházkových chodníčků a turistických tras pro pěší např. Kravihorská turistická stezka. Je zde ale také dostatek sportovní vyžití pro necyklisty; od skvělého koupání v obci Němčičky, až po minigolf.

Dovolená, která nasadí laťku vysoko

Za navštívení stojí i rozhledna Slunečná a Opilé sklepy ve Velkých Pavlovicích nebo vrbické sklepy, např. při letní službě otevřených sklepů od 3. června do 27. srpna s rozverným názvem Na Vrbicu pro opicu. V kraji červeného vína se nachází i dvě přírodní rezervace Nosperk a Zámozníky. V těchto rezervacích najdete ukázky teplomilných společenstev rostlin a živočichů v jihomoravských pahorkatinách.

Je-li jižní Morava vaším pravidelným výletním či dovolenkovým cílem, Modré Hory by vám rozhodně neměli ujít. Pokud se chystáte toulat jižní Moravu vůbec poprvé, vězte, že modrohorská krajina, víno i lidé vám nastaví laťku hodně vysoko.

Již 15. ročník putování mezi vinohrady a sklepy s chutí burčáku „Krajem vína 2022: Putování za burčákem po Modrých Horách“ se koná dne 3. září 2022.

Více o našich vínech najdete na www.vinazmoravyvinazcech.cz