Po dlouhé době se tak na nejvyšší stupínek postavil závodník s vozem Subaru Impreza. Skvělou jízdou si v závěru vybojoval druhé místo v absolutním pořadí Dominik Nwelati (Opel Adam), třetí skončil nejlepší jezdec s jindy kralujícím Mitsubishi Miroslav Janouch, který převálcoval většinu favoritů s dalšími „Mišáky“.

Ve 2WD za suverénním Dominikem skončil druhý Ladislav Hlava (VW Golf) před třetím Pavlem Pasekou s Renaultem Clio Sport. Závodníci si v průběhu dne užili spoustu adrenalinových zážitků, kdy jízdou dveřma napřed bavili sebe i diváky, a tak se stalo, že nejvíc kol měl na svém kontě odtahový vůz.

V průběhu dne se začaly vyjíždět v ledu koleje a všichni zrychlovali. Vyjetí z ideální stopy pak mělo za následek většinu kolizí, z nichž nejvíce své BMW očesal Michal Reichert. Rychlá jízda v těžkých podmínkách byla pro většinu účastníků tak intenzivní, že jsme si při vší úctě k nelehké situaci v nemocnicích dovolili pojmenovat akci závodní jednotkou intenzivní péče. Třeba pro mladé závodníky to byl velmi náročný závod o to víc vynikne výkon vítěze, kterým se stal František Blumel (Citroen C2), před Markem Mičíkem (VW Polo) a Eliškou Slavíkovou (Škoda Fabia), která zároveň zvítězila v dívčí kategorii před Kristýnou Kuhnovou (BMW).

Global Assistance Setkání mistrů bude jednou z posledních motoristických akcí tohoto roku. Nabídne pestrý seznam přihlášených.
Na autodromu v Sosnové odstartovalo dvacáté Setkání mistrů

Výsledky v jednotlivých třídách, stejně jako průběžné pořadí po dvou odjetých závodech se dočtete na webu www.autoklubbohemiasport.cz a zajímavosti na www.facebook.com/autodromrallyserie.

Na závěr jeden zážitek, který tak trochu charakterizoval den v Sosnové. Ve chvíli, kdy jsme tiskli výsledky za mnou přišla celá rodina s dotazem, kdy jim vytáhneme auto z blátivého příkopu u trati, že už by chtěli jet domů (tím autem). Věřím, že cestu domů zvládli bez problému a budou „taťkovi“ závodníkovi zase držet v lednu palce. Prostě akce plná zážitků pro celou rodinu.

Třetí závod Autodrom Rally Série je naplánován na sobotu 15. ledna a všichni věříme, že se situace v nemocnicích zlepší natolik, že si budou moci hrát opět všichni, kdož budou chtít bez ohledu na pohlaví, barvu pleti a očkování.

Petr Pavlát