Roska Česká Lípa maraton odstartovala v 10 hodin v tělocvičně základní školy v Novém Boru v Arnultovicích. Organizačně a technicky cvičení zajistila předsedkyně Zofia Doškářová. Připraveno jsme měli několik stanovišť, kde probíhala jednotlivá cvičení - na podložkách, v hodu míčem na koš, balanční plochy, overbally apod.

Nově jsme zařadili utkání družstev v disciplíně boccia (obdoba francouzského pétanque), které jsme si všichni oblíbili. Na podporu kognitivních funkcí mozku jsme zařadily cvičení - trénink mozku pod vedením Stanislavy Silné, která pro nás (nejen pro členy) takováto cvičení průběžně organizuje. Naší akce se zúčastnilo 18 lidí převážně členů Rosky.

Spolek Roska Česká Lípa uspořádal pro své členy, jejich rodiny i veřejnost příjemný výlet do Radvance.
Pochod pro mozek s českolipskou Roskou. Cílem byl Radvanec

V průběhu setkání jsme využili trochu odpočinku k relaxaci, prohloubení osobních kontaktů a též jsme měli k dispozici malé občerstvení, které připravily členky naší organizace. V průběhu cvičení mezi nás zavítala i Jiřina Jelínková ředitelka základní školy v novoborských Arnultovicích, která se aktivně připojila a které jsme zároveň poděkovali za pomoc a vstřícnost. Kolem 13. hodiny jsme se spojili s našimi přáteli z Rosky Liberec a Žďáru nad Sázavou.

Naše setkání jsme si všichni nad míru užili a těšíme se na další. Věřte, že přiměřené pohybové aktivity jsou jednoznačně prospěšné pro naše zdraví. Proto ho utužujme a při tom si též zachovejme potřebnou duševní pohodu.

Pavel Březina