Našim posláním bylo a je dodnes aktivní pomoc onkologickým pacientům, pravidelná klubová činnost, účast na ozdravných pobytech, vyvíjíme aktivity v oblasti zdravotní s důrazem na prevenci pro členy i veřejnost.

Když jsme se sešli na slavnostním posezení, vzpomínky nebraly konce. Věnovali jsme vzpomínku těm, kteří už opustili navždy naše řady, zavzpomínali jsme na akce pro veřejnost jako byl Běh Terryho Foxe, který jsme pořádali několikrát nejen v České Lípě, ale i v Novém Boru.

Dvakrát jsme uspořádali interaktivní dvoudenní výstavu Každý svého zdraví strůjcem. Česká Lípa byla vyhodnocena jako nejlepší v počtu účastníků a kulturního doprovodu akce. Ten zajistily naše mateřské a základní školy, ale také dům dětí a mládeže a sportovci. Bez nich a finanční podpory města bychom tak velkou akci nezvládli.

Ve vile Hrdlička jsme pořádali podzimní preventivní akce pro veřejnost, na které jsme zvali odborníky z řad lékařů nejen z České Lípy, ale i z Liberce a Prahy. Mezi zdařilé akce patřila i Jarní chůze pro zdraví ve spolupráci s KHS nebo Plaveme prsa za podpory Petry Chocové a českolipského plaveckého oddílu.

Při ohlédnutí za těmi společnými roky můžeme být spokojeni. Letos na jaře, kdy jsme se připravovali na Český den proti rakovině, sbírali přihlášky s od našich největších pomocníků, mateřských, základních a středních škol, zaskočila nás koronavirová karanténa. Dvě naše členky se ihned daly do šití roušek, kterých našily kolem 600 kusů. Část se rozvezla mezi naše členky i s dezinfekcí, kterou nám daroval senátor Jiří Vosecký spolu s 10 metry látky na roušky. Další šly do našich sociálních služeb, a přes pana senátora dalším potřebným.

Nyní připravujeme odložený Český den proti rakovině - již 24. ročník. Velice si ceníme pomoci našich škol, které i přes potíže, které v poslední době mají, se opět přihlásily na podporu této preventivní celonárodní veřejné sbírky. Ta je letos zaměřena na zhoubné nádory ledvin. Zakoupením kytičky za minimální cenu 20 Kč umožníte Lize proti rakovině Praha plnit své poslání, šířit nádorovou prevenci, zlepšovat kvalitu života onkologických pacientů, podporovat onkologický výzkum a přispívat k vybavenosti onkologických pracovišť.

Věříme, že až ve středu 30. září vyjdou do ulic naše členky a žáci a studenti ve žlutých tričkách s nabídkou kvítku měsíčku, podpoříte je vhozením dvacetikoruny do kasičky. Kasičky pravidelně odevzdáváme zapečetěné na poštu na náměstí T. G Masaryka. Pracovnice pošty otevírají kasičky a přepočítávají obsah, který se složenkou odesílá na Ligu proti rakovině Praha. Také zaměstnankyním pošty patří poděkování. Jen doufáme, že se situace nezhorší a Český den proti rakovině proběhne bez problémů.

Eva Barkmanová