Jedním z nich byl Robert Slaziník, který nastoupil do služby před pětadvaceti lety. Z původně zastávané pozice hasič – strojník přešel po  letech na funkci koordinátora - metodika pracoviště prevence ochrany obyvatelstva a krizového řízení ÚO Česká Lípa s aktivním působením jako určený vyšetřovatel požárů.

Robert Slaziník nastoupil do služby před pětadvaceti lety.Zdroj: HZS LK„Za svoji dosavadní kariéru získal mnoho odborných zkušeností a znalostí, které dokázal plně využívat a předávat novým kolegům. Při plnění služebních úkolů uplatňoval své mnohaleté zkušenosti zejména v oboru požární prevence. Ke služebním úkolům přistupoval vždy velmi zodpovědně a svědomitě“, řekl Ladislav Vakula, ředitel ÚO Česká Lípa.

Tato slova dokládají i služební medaile HZS ČR, které byly Robertu Slaziníkovi postupně uděleny, a to služební medaile „Za věrnost III. stupně“ a „Za věrnost II. stupně“. Robert Slaziník prozradil, že se bude, mimo jiné, nyní více věnovat své velké vášni, kterou je jízda na motorce. 

V průběhu jarní a letní sezony 2020 prošlo všemi našimi turnaji téměř více jak 150 rekreačních tenistů z opravdu širokého okolí města Česká Lípa.
Tenisová rodina z České Lípy hodnotí letošní sezonu

Druhým ze zmiňovaných končících dlouholetých příslušníků je Bohumil Chodur, který odchází po šestadvaceti letech působení u HZS Libereckého kraje, a to z pozice velitele družstva na stanici v Jablonném v Podještědí. Bohumil Chodur působil zároveň jako zkušený instruktor obsluhy motorových pil, což souviselo s jeho blízkým vztahem k práci v lese. Své cenné zkušenosti tak předával nejen kolegům na stanici, ale i dobrovolným hasičům. Za příkladné plnění služebních povinností obdržel služební medaili HZS ČR  "Za věrnost II. stupně“.

Bohumil Chodur, který odchází po šestadvaceti letech působení u HZS Libereckého kraje.Zdroj: HZS LKMezi hasiči je všem známý jako milovník motorek a všeho, co je s nimi spojené. „Vzpomínám na jedno z prvních setkání s Bohoušem, kdy jsem se v rámci odborné stáže mohl v roli pozorovatele účastnit některých zásahů. Z Bohouše tehdy vyzařovala přirozená autorita, rozvážnost a klidný přístup k řešení událostí. Asi bych tenkrát neřekl, že o deset let déle budu mít tu čest s ním sloužit a jeho osobní přístup k hasičům zažít na vlastní kůži. Bohouš je u kolegů uznávaným a zkušeným profesionálem, kterého má pro své charisma rád snad úplně každý. Doufám, že nadále nezůstane pouze bývalým kolegou, ale i naším kamarádem.", zavzpomínal npor. Jan Přerovský, velitel stanice Jablonné v Podještědí.

Robertu Slaziníkovi a Bohumilu Chodurovi přejeme mnoho dalších úspěchů, radosti a pevné zdraví do další etapy jejich života a spoustu šťastně najetých kilometrů na jejich motorkách.

Lucie Hložková, HZS Libereckého kraje