Ve dnech 15. a 16. dubna se na Máchově jezeře uskutečnil Pohár Haas+Sohn pořádaný Jachtklubem Česká Lípa, a to pro lodní třídy Finn a Optimist. Bohužel počasí nepřálo a podařilo se odjet pouze jednu rozjížďku ve slabším až středním větru. Mezi mladými Optimisty vítězil Jirka a Tonda  (ještě za YC CERE) obsadil 7.místo.

O týden později pořádal Yacht Club Doksy na stejném místě  tradiční "malý pohár" Optimistický Mácháč. Na startu se sešlo 39 lodí ze 14 klubů z různých koutů republiky. V různých podmínkách se odjelo pět pěkných rozjížděk. Jirka opět nenašel přemožitele a prodloužil svou neporazitelnost na domácí vodě, která trvá už od srpna 2020. Pro Tondu to byla premiéra v barvách Jachtklubu Česká Lípa, kterou oslavil krásným 10. místem.

Do třetice se mladí Optimisti sešli 6. a 8. května na "velkém poháru" Jarní premiéra na Rozkoši. Regaty se zúčastnilo 110 závodníků v lodních třídách Optimist a ILCA 4 z celé země. V Optimistech startovalo 83 lodí, starší žáci (62 lodí) a mladší žáci (21 lodí). Během 3 dnů se odjelo 10 rozjížděk v podmínkách od sobotního slabšího větru, přes nedělní střední vítr až po pondělní silný vítr.

Jirka, po neděli s velkou ztrátou druhý, nezklamal, a v pondělním finále preválcoval soupeře ve všech třech rozjížďkách s náskokem stovek metrů. Nakonec z toho bylo absolutní vítězství. Tonda bojoval, přes nepovedený úvod dvou pokažených rozjížděk se každou další posouval dopředu, až na skvělé 15. místo (10. chlapec).

O víkendu 13. a 14. května proběhl 2. "velký pohár" Nechranice week, kterého se zúčastnil za Jachtklub Česká Lípa pouze Jirka. 47 závodníků v kategorii starších žáků odjelo 5 rozjížděk ve slabém větru, který Jirkovi s ohledem na jeho váhu úplně nesvědčí, přesto díky vyrovnaným výsledkům od 2. do 4.místa neměli soupeři šanci.

Nyní čekají českolipské borce zahraniční regaty, vč. poslední kvalifikace na mistrovství světa a Evropy. Jirka má již účast na červnovém mistrovství světa ve Španělsku jistou.

Karolina Antošová