„Těší mne, že naše čtvrťáky oboru Hotelnictví neminula možnost ukázat svou pracovitost, svůj um, smysl pro detail a cit pro kombinaci surovin. Všichni přítomní mohli ocenit také finální způsob prezentace pokrmů a nápojů“, říká ředitelka českolipské Euroškoly Petra Kašparová. 

Na chuťové buňky hostů útočily například dančí medailonky se švestkovou omáčkou, candát se zeleninovým salátem nebo medové řezy. Podávala se vybraná vína, lahodné čaje, osvěžující koktejly a skvělá káva. Vše doprovázené poutavými prezentacemi maturantů. 

Raut byl uspořádán ke Dni učitelů jako poděkování za jejich práci. Milá slova uznání a díků zazněla z úst maturanta Dominika Kasala, vedoucího celé akce. Ten ve svém projevu mj. zmínil: „Z mého pohledu je učitel jedním z nejdůležitějších lidí v našem životě. Snaží se nás posunout tam, kam by to rodina mnohdy neuměla.“  

Maturanti, kteří stojí na prahu dospělosti, projevili empatii se zdravotními sestřičkami covidových jednotek českolipské nemocnice a část dobrot, které vykouzlili, se jim rozhodli věnovat jako poděkování za jejich náročnou práci.  

„Nebýt roušek, měli bychom pocit, že jsme se – díky pohádkové Arabele a jejímu otočení prstenem – přenesli do našeho starého dobrého světa, kde už bychom všichni chtěli být. Všem maturantům patří velké poděkování jak za profesionálně odvedenou zkoušku, tak i za to, že škole na chvíli vdechli život,“ uzavírá Petra Kašparová. 

Euroškola Česká Lípa