Nenechte si ujít adrenalinovou podívanou a přijeďte se podívat na napínavé utkání české dřevorubecké elity, ve kterém rozhoduje síla, přesnost a obratnost.

Program bude zahájen v pátek v 10:00 závodníky kategorie Czech Cup, kteří v předešlém kole prokázali obrovskou houževnatost a dosáhli fascinujících výsledků. Jasně dominoval Ivan Bambuškar, který bude Českou republiku reprezentovat na juniorském mistrovství světa v Miláně již tuto sobotu 25. května. Na druhý stupeň vítězů se nečekaně probojoval po neuvěřitelných sedmnácti letech Jaroslav Gottvald a třetí příčku obsadil nováček Aleš Hartig. Ženský závod již tradičně ovládla rodina Urbanových - sestry Karolína a Jana i s maminkou Věnceslavou. Jejich výsledky jsou slibné i pro umístění v evropské sérii.

V sobotu se utkají závodníci kategorie Czech Masters, kteří startují také v 10:00. V závodě se představí 12 nejlepších z předchozí kvalifikace. Tu ovládl Zdeněk Mařas, který předvedl vynikající výkon v disciplíně Springboard. Druhé místo získal Martin Kalina díky perfektní technice v závěrečné disciplíně Hot Saw. Matyáš Klíma, který do té doby vedl, skončil tentokrát na třetím místě.

Nejlepší závodníci z kvalifikací Czech Series budou mít příležitost nominovat se na mistrovství České republiky 2024, které se bude konat 14. září ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Hedvika Přibová