Ve společnosti Krofian si uvědomujeme, že ne každý má v životě to štěstí a narodí se zdravý nebo v té bohatší části světa. Proto vedení i zaměstnanci firmy vnímají jako svou povinnost a společenskou odpovědnost pomáhat druhým a přispívat tak alespoň trochu k lepší společnosti.

Na podzim tak zakoupili invalidní vozíček pro Petra Živsu. Petr se narodil v září 2001 v nemocnici v České Lípě. I přes naprosto bezproblémové těhotenství došlo při porodu ke komplikacím (asfyxie, resuscitace), v jejichž důsledku je postižen dětskou mozkovou obrnou, ke které se později přidala epilepsie.

Petr je po tělesné stránce zcela nehybný. Skvěle ale vnímá a díky alternativním metodám komunikace se dorozumívá s nejbližším okolím. Žije v obci Sloup v Čechách se svými rodiči, mladší sestřičkou a bráškou. Na několik hodin denně navštěvuje speciální školu pro zdravotně postižené v České Lípě, kde se vzdělává pod dohledem Speciálního pedagogického centra pro zdravotně postižené v Liberci. To pro něj připravilo speciální vzdělávací a integrační program. Miluje vaření, hudbu a zábavu v jakékoliv podobě.

Vozíček v ceně 65 000 Kč jsme předali osobně v prostorách firmy.

Alena Krofiánová