Adventní věnec je tradiční symbol sloužící k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Obvykle má podobu věnce z jehličnatých větví ozdobeného čtyřmi  svícemi.

Dnes už ovšem není výjimkou mít adventní věnec vytvořený z různých materiálů a v různých tvarech. Fantazii se meze nekladou a tvůrčí nápady mají dneska prostě zelenou.

Jakýmsi měřítkem adventu jsou čtyři adventní neděle. První je „železná“, druhá „bronzová“, třetí se nazývá „stříbrná“ a poslední „zlatá“, která je nejblíže Štědrému dni.

Své ukázky adventních věnců a vánočních ozdob nám poslala Dominika Sláviková:

Tvořím moc ráda a velmi mě to baví. Pročistím si tím hlavu a udělám někomu radost. „Co je víc?“ Na fotografiích, kde jsou balíčky a háčkované baňky, je dílo mojí babičky. Tajně doufám, že všichni budou zdraví a naberou přes ty Vánoce hodně sil. Moje přání je to ať už je svět zase v pořádku a Nový rok 2022 bude mnohem lepší než ty dva předešlé.

Tvoříte si adventní věnce a výzdobu svého domova sami? Chcete se pochlubit svou kreativitou a tvořivostí? Nebo vás zaujala kreativita někoho jiného? Ať tak či onak, vše, co vás zaujme, můžete ukázat i dalším lidem prostřednictvím rubriky Čtenář reportér.

Vaše fotky i s krátkým popiskem s místem, odkud pocházíte, zašlete na e-mail: petra.hamova@denik.cz nebo přes elektronický formulář Čtenář reportér. My je zveřejníme ve fotogalerii na našem webu i v tištěné podobě Deníku.