Letos se konal již jubilejní 20. ročník, kterého se zúčastnilo 20 soutěžních družstev z okresu Česká Lípa a Příbram.

Klání mladých hasičů probíhalo ve dvou disciplínách, a to v požárním útoku s překážkami a požárním kuželníku. V kategorii starší (11 – 15 let) obhájilo putovní pohár družstvo z České Lípy A, před družstvem z České Lípy B a Stráží pod Ralskem. V kategorii mladší (6 – 10 let) se družstvu z České Lípy A podařilo putovní pohár obhájit před družstvem ze Žandova a družstvem z České Lípy B.

Zvláštní kategorii tvořila družstva přípravy (3 – 6 let), která předvedla, že i ti nejmenší jsou schopni zvládnout náročnou soutěž a odvézt si domu cenné medaile. V této kategorii si své síly poměřilo osm soutěžních družstev. Odměnou za krásně předvedený požární útok a shozené kuželky jim byly medaile, a to jak vítězné, tak i čokoládové a spousta drobných dárků.

Zároveň se nezapomnělo ani na nejstaršího člena sboru a mladí hasiči předali dort, hrneček a kytičku panu Zdeňku Frydrychovi a popřáli mu vše nejlepší k jeho 85. narozeninám.

Mladí hasiči z České Lípy by tímto chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří se na bezchybné organizaci soutěže podíleli, a to buď finančním nebo věcným darem.

Zdena Semerádová, vedoucí MH SDH Česká Lípa